Skocz do zawartości

Co z tym zrobić


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

jest sobie autko, które w ostatnim czasie więcej stało niż jeździło a w chwili obecnej musi zacząć jeździć regularnie.

Byłem z nim na przeglądzie okresowym i od spodu po obu stronach wygląda tak (taki odcinek jak na zdjęciu - progi czyste):

YiewW5q.png

okolice tylnego błotnika

jest to powierzchniowe, po przetarciu papierem jest zdrowa blacha.

Co z tym zrobić ?

Przetrzeć do czystego, umyć, pociągnąć cortaninem i barankiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z tym zrobić ?

> Przetrzeć do czystego, umyć, pociągnąć cortaninem i barankiem ?

Oczyścić mechanicznie na ile się da, umyć i odtłuścić powierzchnię zmywaczem, na to warstwa Loctite 7500 zgodnie z instrukcją. Gdy minie już czas przewidziany w instrukcji to pomalować podkładem epoksydowym antykorozyjnym (może być np. Novol Protect 360). Gdy podkład wyschnie, to na wierzch baranek (może być Novol Antigravel - jest szary w sprayu). Jeśli masz ogrzewany garaż, to da się to ogarnąć w 3 doby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Zrobi się więc z tego grubsza strzelanina.

Po ubiegłorocznych doświadczeniach z czymś podobnym mogę dodać, że będzie tak, że zacznie szlifować i w pewnym momencie zacznie się zastanawiać czy brnąć dalej, zasmarkać byle jak i odpuścić, czy jak najszybciej sprzedać?

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie w trakcie zdzierania tej rudej warstwy, choć wygląda to na powierzchniową rdzę to różnie może być. Poza tym ręczne czyszczenie tego papierem to nie będzie taka prosta sprawa, najlepiej to wiadomo - wypiaskować.

Nie wiem czy nie pociągnąłbym tego jakimś cynkiem w sprayu przed podkładem epoksydowym i przed barankiem. hmm.gif

W każdym razie wg mnie nie wygląda to ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest sobie autko, które w ostatnim czasie więcej stało niż jeździło a w chwili obecnej musi zacząć

> jeździć regularnie.

> Byłem z nim na przeglądzie okresowym i od spodu po obu stronach wygląda tak (taki odcinek jak na

> zdjęciu - progi czyste):

> okolice tylnego błotnika

> jest to powierzchniowe, po przetarciu papierem jest zdrowa blacha.

> Co z tym zrobić ?

> Przetrzeć do czystego, umyć, pociągnąć cortaninem i barankiem ?

czyść, zamaluj i zabezpiecz to jakimś preparatem typu guma na pędzel ok.gif Przy czyszczeniu możesz to potraktować fosolem, tylko dobrze potem wodą spłucz, bo inaczej fosol dalej będzie "gryzł" wink.gif Lepsze to niż olać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.