Skocz do zawartości

Domofon


chris2233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wink.gif

Wziął się i zepsuł domofon w mieszkaniu i muszę zakupić nowy i zamontować.

Rozebrałem go i nieco się zdziwiłem, bo ze ściany wychodzi 6 różnych cieniutkich przewodów, które są przylutowane do płytki drukowanej w tym domofonie.

Poradźcie mi proszę jaki mam domofon zakupić, aby pasował podłączeniem do starego 20.GIF

Link do zdjęcia domofonu https://www.dropbox.com/s/eq6d663tmq6hv25/2014-09-03%2019.18.31.jpg?dl=0

I zdjęcie podłączenia https://www.dropbox.com/s/5v2j4nhz6pd9zal/2014-09-03%2019.26.18.jpg?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domofon tesla.

> Brat miał taki, wymienił na wekta tk-6 (chyba). W nowym domofonie bedziesz miał schemat jak

> podłączyć, musisz znaleźć tylko schemat podłaczania tego domofonu który masz (jest gdzieś tam

> jakieś oznaczenie modelu ?) - ja znalazłm na elektrodzie.

No właśnie szukałem i nigdzie na nim nie ma żadnego oznaczenia jaki dokładnie to model...

Z tego, co teraz poczytałem na necie, to wystarczy najzwyklejszy z podłączeniem 6-żyłowym? Np. taki: KLIK (chyba ta wekta, o której wspomniałeś wink.gif albo KLIK hmm.gif

Ps. trochę będzie zabawy z kabelkami, bo nie jestem w stanie rozróżnić kolorów dwóch z nich wink.gif (biorąc pod uwagę, że kolory są standardowe...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ps. trochę będzie zabawy z kabelkami, bo nie jestem w stanie rozróżnić kolorów dwóch z nich

> (biorąc pod uwagę, że kolory są standardowe...)

Rozbebesz trochę te kable w ściane. Zawsze ida parami , w tym przypadku 3x2 . czyli np białe plus trzy różne . Biały-cośtam, biały -cośtam itd . Jak par nie pomylisz to powinno grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozbebesz trochę te kable w ściane. Zawsze ida parami , w tym przypadku 3x2 . czyli np białe plus

> trzy różne . Biały-cośtam, biały -cośtam itd . Jak par nie pomylisz to powinno grać.

W sumie to ze ściany od klatki idzie 12 przewodów wink.gif

Druga "szóstka" pewnie do podłączenia dodatkowego domofonu wink.gif

No nic... Jutro kupię jakiś najtańszy i będę jechał z miernikiem wg jakichś tam opisów na elektrodzie wink.gif

Tylko nie wiem ile tych domofonów kupić "na dzień dobry", bo znając moje zdolności to pewnie pierwsze dwie sztuki spalę/zniszczę... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.