Skocz do zawartości

Czym przyklejać klinkier?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu obkładałem komin od kominka płytkami ciętymi z cegły. Uzywałem jakiegoś wysoce elastycznego kleju ATLAS S1. Zostało mi ponad połowa worka. Teraz czekam mnie położenie kilku płytek klinkierowych przed drzwiami domu ( poziomych,.. będzie chodzone ) i zastanawiam się czy kupić "specjalny" klej do klinkieru czy olać i uzyć tego S1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się podpinam pod temat

płytki klinkierowe, klej, fuga i grunt wszystko już kupione

tyle że do oklejenia są 3 słupy ogrodzeniowe o wymiarach 40x25x141. wylane z betonu, w miarę równe, ale jest problem...

słupki te zostały dawno temu pomalowane farbą elewacyjną która trzyma się w miarę, miejscowo łuszczy się więc to co luźne zostanie zdrapane.

chciałem zedrzeć farbę i kłaść po zagruntowaniu płytki ale szlifowanie połowy słupka zajęło mi 3h i zużyłem 3 tarcze do szlifowania glazury....

zastanawiam się czy nie wywalić luźnej warstwy farby, przelecieć wszystko betonkontaktem i na to kłaść płytki po uprzednim położeniu warstwy szczepnej kleju.....wytrzyma to kilka zim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak farba nie jest jakaś śliska to nie ma sensu zdzierać całośći. Weź większą szczotę drucianą (nawet ręczną), przetrzyj całe słupki dokładnie, ubytki uzupełnij nawet zwykłą zaprawą cem-wap rozrobioną w wiadrze. Na to daj zwykłego gruntu i jazda, no chyba, że producent kleju zaleca jeszcze jakieś mazidło.

Same płytki staraj się kleić jak najbardziej szczelnie, co by zimą woda nie miała gdzie rezydować i rozsadzać smile.gif Fugi dobrze zatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak farba nie jest jakaś śliska to nie ma sensu zdzierać całośći. Weź większą szczotę drucianą

> (nawet ręczną), przetrzyj całe słupki dokładnie, ubytki uzupełnij nawet zwykłą zaprawą cem-wap

> rozrobioną w wiadrze. Na to daj zwykłego gruntu i jazda, no chyba, że producent kleju zaleca

> jeszcze jakieś mazidło.

> Same płytki staraj się kleić jak najbardziej szczelnie, co by zimą woda nie miała gdzie rezydować i

> rozsadzać Fugi dobrze zatrzeć.

co do klejenia płytek to nie mam wątpliwości jak je kleić bo od lat z prywatnym sukcesem wykleiłem sporo tarasów czy balkonów płytkami, tyle że zawsze podłożem był beton....

tutaj w tym przypadku to sam nie wiem co zrobić, wiele osób z branży odpowiada mi w sposób - klej na farbę o ile jest ona spójna z betonem pod warunkiem zaimpregnowania kontaktem- ....ale oni swoje a ja cały czas upieram się przy kładzeniu na beton....może bezpodstawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuj z użyciem szczotki doczołowej lub promieniowej tylko uważaj na oczy

taka szczotka to piqs w porównaniu do tarczy do szlifowania glazury....

drut tego nie łapie....kamień owszem....ale na pół słupka zjechałem 2 dobre tarcze do glazury....co nie robi się tanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.