Skocz do zawartości

pytanie o nawiewy w 3008


BONUS

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj pierwszy raz, wiec witam wszystkich smile.gif

Mam do klubowiczów znających model 3008 pytanie. W moim 3008 nadmuch działa na szyby lub na górne kratki - te na wysokości kierownicy. Jak ustawię tylko pod nogi, to też dmuchają tylko górne kratki.

Samochód jest na gwarancji, w serwisie dwa razy wymieniali jakieś linki sterujące kierunkami przepływu powietrza i nadal jest tak samo. Oni nawet nie mają innego modelu 3008 aby porównać jak to w innym aucie działa.

Czy ma ktoś może 3008 pierwszej edycji aby sprawdzić, czy jest różnica w nadmuchach między ustawieniem "pod nogi" a "na górne kratki" - te na wysokości kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki smile.gif

W samochodzie jest klimatyzacja manualna i kierunkami steruje się za pomocą pokręteł. Jak ustawię tylko na nogi, to dmucha z górnych kratek, a jak ustawię na górne kratki, to się nic nie zmienia. Nie wiem czy oni w serwisie nie chcą, czy nie mogą tego sprawdzić.

> Jutro Ci sprawdze jaka masz klimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód nieczęsto spotykany więc pójdź do dilera i przejedź się testowo. Będziesz miał okazję sprawdzić jak to działa w innym prawie nowym. W starszych wersjach peugeotów i cytryn bolączką były pękające osie kierownic w nagrzewnicach. Żeby to naprawić, trzeba zdemontować kokpit, więc huk roboty. Ale najpewniej masz źle założone cięgna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni twierdzą że innego modelu 3008 nie mają... Być może cięgna były źle zmontowane, ale oni nowe już dwukrotnie na gwarancji je wymieniali i dalej jest tak samo. Dwa razy kokpit zdemontowali i efektu nie ma. Ten samochód ma 1,5 roku, co będzie za kilka lat?

> Samochód nieczęsto spotykany więc pójdź do dilera i przejedź się testowo. Będziesz miał okazję

> sprawdzić jak to działa w innym prawie nowym. W starszych wersjach peugeotów i cytryn bolączką

> były pękające osie kierownic w nagrzewnicach. Żeby to naprawić, trzeba zdemontować kokpit,

> więc huk roboty. Ale najpewniej masz źle założone cięgna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oni twierdzą że innego modelu 3008 nie mają... Być może cięgna były źle zmontowane, ale oni nowe

> już dwukrotnie na gwarancji je wymieniali i dalej jest tak samo. Dwa razy kokpit zdemontowali

> i efektu nie ma. Ten samochód ma 1,5 roku, co będzie za kilka lat?

Nic, problemem nie jest auto tylko prawdopodonie serwis, ktory nie potrafi usunac pierwszej usterki...

Jedz do innego ASO i niech zobacza co i jak.

Jak klima jest manulana, to tam zadnego rocket science nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to następująco jeśli nie jest wybrany żaden tryb nawiewu (szyba, tułów, nogi) to z kratek na desce dmucha dość mocno.

Jeśli wybiorę tylko nogi to z kratek na desce leci powietrze o sile ok. 40% tego co poprzednio.

Zaś wybierając tryb szyba i nogi z kratek na desce nie leci powietrze.

Mam klimę automatyczną dwustrefową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, czyli na nogi coś idzie a w tym moim NIC, dosłownie NIC.

> U mnie wygląda to następująco jeśli nie jest wybrany żaden tryb nawiewu (szyba, tułów, nogi) to z

> kratek na desce dmucha dość mocno.

> Jeśli wybiorę tylko nogi to z kratek na desce leci powietrze o sile ok. 40% tego co poprzednio.

> Zaś wybierając tryb szyba i nogi z kratek na desce nie leci powietrze.

> Mam klimę automatyczną dwustrefową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów. Linki były już dwa razy wymieniane, specjalnie z Francji je sprowadzali. Przez to rozbieranie kokpitu, tylko auto zepsuli, bo nie udało się już wszystkiego poskładać tak perfekcyjnie jak we fabryce frown.gif

> Jakaś linka nie otwiera nawiewu i tyle. Skoro auto na gwarancji niech działają.

> > > Mam klimę automatyczną dwustrefową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.