Skocz do zawartości

A może by tak Terrano II ? Ewentualnie Explorer II ?


karax

Rekomendowane odpowiedzi

korci 4x4 ale nie zamiast cegły a oprócz

powiedzmy budżet koło dyszki

czy taki Terrano II z 2.4 noPb i LPG to dobry wybór?

chętnie 3d, koniecznie z klimą

inne wyposażenie nie istotne

pomijając rudą na co patrzeć?

edit:

ponieważ od dużej pojemności lepsza jest tylko większa pojemność spojrzałem jeszcze na Explorera II

silnik 4.0, gazownia

coś konkretnego powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TII za dychę? smirk.gif

terrano nie jest nachalnie niezawodne a Terrano II za dychę to jaki złom będzie albo wersja towarowa z Danii a i tak gruz icon_rolleyes.gif

samo auto jest spox ale budżet chyba za mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TII za dychę?

> terrano nie jest nachalnie niezawodne a Terrano II za dychę to jaki złom będzie albo wersja

> towarowa z Danii a i tak gruz

> samo auto jest spox ale budżet chyba za mały

no tak powiedzmy za dychę:

http://allegro.pl/fajna-terenowka-nissan-terrano-2-4-benz-gaz-i4582088087.html

http://allegro.pl/nissan-terrano-ii-2-4-benz-gaz-i4602460205.html

lub opcja numer 2:

http://allegro.pl/ford-explorer-sport-benzyna-lpg-warszawa-i4606602444.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> no tak powiedzmy za dychę:

> http://allegro.pl/fajna-terenowka-nissan-terrano-2-4-benz-gaz-i4582088087.html

> http://allegro.pl/nissan-terrano-ii-2-4-benz-gaz-i4602460205.html

Mały, lekki (w miarę), to daje mu spory plus nad innymi, niby lepszymi terenówkami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup V8

musiałbym wydać koło 50-60k pln na takie V8 jakie mi się podoba, które de facto stałoby się moim głównym autem

no i wtedy miałbym problem żeby wytłumaczyć posiadanie volvo

a że je lubię to na razie nie myślę, żeby się jego pozbyć

wolę sobie kupić coś tańszego jako typową zabaweczkę, pośmigać do pracy po dziurach a jako główne auto zostawić łosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały, lekki (w miarę), to daje mu spory plus nad innymi, niby lepszymi terenówkami

rozumiem, że explorera raczej mam odrzucić?

auto nie będzie topione po klamki

ma jeździć po polach, łąkach, mega dziurawych drogach gruntowych

ma wjechać w skrót koło mojego domu gdzie bym sobie skracał drogą do pracy o korki w Raszynie

ma też w miarę się odpychać dlatego myślałem o benzynie, ale może kurcze jednak diesel byłby lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, że explorera raczej mam odrzucić? ...

Cześć.

Zacznę od początku... w temacie FORDA EXPLORERA skreślonego na samym początku z listy poszukiwań.

W zeszłym roku odbyliśmy z serce.gif poszukiwania samochodu dla niej na codzienne dojazdy do pracy.

Założenia: mały, zauważalny, 5 drzwi, gazowalny, nie czarny i koniecznie automat. Wybór padł na PT cruisera.

W założonym budżecie i odległości poszukiwania nie było nic ciekawego. Trudno, ale zmieniamy założenia... lubimy wypady w trudno dostępne miejsca dla mondeusza- szukamy frotki b.

Po obejrzeniu kilku sztuk, odpuściliśmy sobie. Szukamy dalej żabożółwia (pt), którego i tak nie ma zlosnik.gif.

Przerobiliśmy temat z land roverem, oplem i suzuki. Albo same padaki, albo budżet nie ten.

Całkiem przez przypadek zobaczyłem ogłoszenie o sprzedaży ex u2. Na początku serce.gif się krzywiła: duży, czarny pospolity i do tego butla w bagażniku. ogólnie nono.gif.

Do czasu kiedy się nim nie przejechała zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

I tym sposobem staliśmy sie użyszkodnikami samochodu specjalnej troski: ford explorer u2.

Teraz o samym samochodzie: rocznik 1998r 4.0 noPb +lpg 204kM.

Mały pakiet startowy... oleje, uszczelnienie reduktora, mostu przedniego i tylnego, wymiana tarcz i klocków +linka hamulca ręcznego, naprawa sterownika zamka centralnego, wymiana przełącznika kierunków.

Koszt ok. 1700pln części + mechanik.

W wakacje mała naprawa lpg zenit: 280pln.

Części mechaniczne ogólnie dostępne i poziom cenowy akceptowalny.

Średnie zużycie lpg na trasie :uć zawierciowo 15.4l/100km; miasto19-23l/100km.

Samochodem jeździ sie całkiem przyjemnie, wygodna pozycja za kierownicą, dobra widoczność, i dużo miejsca w środku.

Trzeba pamiętać, że nie jest to ścigacz i do dostojnej jazdy w normalnym stylu zupełnie wystarcza. Na oponach bf at całkiem dobrze radzi sobie na wycieczkach po jurze.

Jeśli już rozważasz zakup exa, to szukaj z napędem 4x4. A tu masz kopalnię wiedzy www.explorerfanklub.org.pl/forum

W razie wątpliwości pytaj, postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam

MSM

Ps

serce.gifpo roku jeźdżenia ex stwierdziła, że samochód ma u niej dożywocie i mam go utrzymywać w stanie idealnym yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Zacznę od początku... w temacie FORDA EXPLORERA skreślonego na samym początku z listy poszukiwań.

ja go nie skreśliłem waytogo.gif

> W zeszłym roku odbyliśmy z poszukiwania samochodu dla niej na codzienne dojazdy do pracy.

> Założenia: mały, zauważalny, 5 drzwi, gazowalny, nie czarny i koniecznie automat. Wybór padł na PT

> cruisera.

u mnie też była to jedna z propozycji jak szukałem następcy Punto

tylko opinia mnie w miarę skutecznie zniechęciła

> (...)

> Całkiem przez przypadek zobaczyłem ogłoszenie o sprzedaży ex u2. Na początku się krzywiła: duży,

> czarny pospolity i do tego butla w bagażniku. ogólnie .

> Do czasu kiedy się nim nie przejechała

> I tym sposobem staliśmy sie użyszkodnikami samochodu specjalnej troski: ford explorer u2.

> Teraz o samym samochodzie: rocznik 1998r 4.0 noPb +lpg 204kM.

> (...)

> Części mechaniczne ogólnie dostępne i poziom cenowy akceptowalny.

> Średnie zużycie lpg na trasie :uć zawierciowo 15.4l/100km; miasto19-23l/100km.

> Samochodem jeździ sie całkiem przyjemnie, wygodna pozycja za kierownicą, dobra widoczność, i dużo

> miejsca w środku.

> Trzeba pamiętać, że nie jest to ścigacz i do dostojnej jazdy w normalnym stylu zupełnie wystarcza.

> Na oponach bf at całkiem dobrze radzi sobie na wycieczkach po jurze.

> Jeśli już rozważasz zakup exa, to szukaj z napędem 4x4. A tu masz kopalnię

> wiedzy:http://www.explorerfanklub.org.pl/forum/

dzięki za całe info waytogo.gif

> W razie wątpliwości pytaj, postaram się odpowiedzieć.

co myślisz o tej sztuce którą zapodałem?

http://allegro.pl/ford-explorer-sport-benzyna-lpg-warszawa-i4606602444.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> co myślisz o tej sztuce którą zapodałem?

> http://allegro.pl/ford-explorer-sport-benzyna-lpg-warszawa-i4606602444.html

Nic nie napisali o napędzie 4x4. Jeśli ma tylko na tył to będzie taki "kastrat".

Rodzaj napędu można poznać po wyglądzie deski. Obok radia po lewej jest przełącznik: auto, 4x4hi i 4x4low.

Jak chcesz to na priv możemy wymienić się nr tel. i wtedy jestem w stanie odpowiedzieć na "żywo" na konkretne pytania.

Pozdrawiam

MSM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Nic nie napisali o napędzie 4x4. Jeśli ma tylko na tył to będzie taki "kastrat".

> Rodzaj napędu można poznać po wyglądzie deski. Obok radia po lewej jest przełącznik: auto, 4x4hi i

> 4x4low.

> Jak chcesz to na priv możemy wymienić się nr tel. i wtedy jestem w stanie odpowiedzieć na "żywo"

> na konkretne pytania.

> Pozdrawiam

> MSM

kastrat odpada

chcę pełne 4x4

przy okazji jak wygląda kwestia silników i ASB?

psują się czy raczej żyją długo przy właściwej obsłudze?

co do kontaktu to jak coś znajdę będę się odzywał

muszę się tym przejechać, żeby w ogóle zobaczyć czy mi auto pasuje waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kastrat odpada

> chcę pełne 4x4

> przy okazji jak wygląda kwestia silników i ASB?

> psują się czy raczej żyją długo przy właściwej obsłudze?

> co do kontaktu to jak coś znajdę będę się odzywał

> muszę się tym przejechać, żeby w ogóle zobaczyć czy mi auto pasuje

Silniki były ohv152kM i sohc 204/207/211kM w zależności od wersji i katalogu shocked.gif

Ja mam sohc, nie narzekam, Przed zakupem trzeba posłuchać rozrządu, bo choć jest na łańcuchu, to jego wymiana wymaga wyjęcia silnika - KOSZT.

Silnik całkiem dobrze znosi lpg.

ASB przy odpowiedniej obsłudze jest niezawodne. Trzeba tylko pamiętać w wymianie filtra i oleju. Jeśli podczas jazdy nie szarpie, płynnie zmienia biegi i wsteczny nie wchodzi na dwa razy to powinna być ok. Ja szukałem automatu 5r55e.

Jak już zdecydujesz sie na jazdę, to nie podejmuj decyzji po 1 egzemplarzu... to bywa mylące jeśli trafisz na coś zajeżdżonego.

Nie chcę nic polecać i sugerować, ale akurat na forum ex jest ogłoszenie o sprzedaży forumowego autka. Zaznaczam: nie znam gościa osobiście, samochodu też nie znam, ale może warto tak z ciekawości zapytać.

Moja po roku jazdy ex nie chce nawet wsiąść do mondeusza, aby go przeparkować. Chwali sobie komfort jazdy, ilość miejsca w środku i widoczność. Ostatnio stwierdziła, że lusterka są wielkości patelni do naleśników i zapewniają całkiem dobrą widoczność. Wspomniała też coś o małym licie... yikes.gif.

Jak poszperasz na forum, to naprawdę dowiesz się ciekawych rzeczy. Może na początku znajdziesz tylko same narzekania, ale to głównie osoby które "chciały tak jak w erze: dużo i taanio"

Sam obecnie myślę na zmiana mondeusza na exa ale takiego: otomoto.pl/ford-explorer-pic-kup-sportrac-C34568278.html

Ja z perspektywy czasu jestem zadowolony i mogę polecić, ale każdy może mieć inne zdanie zlosnik.gif

Pozdrawiam

MSM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> rozumiem, że explorera raczej mam odrzucić?

Explorera w ogóle nie znam, ale widziałem, gdzie jeździło krótkie Terrano II 2.4 benzyna i ile dalej ode mnie się zatrzymywał, a to przez niższą masę.

> auto nie będzie topione po klamki

> ma jeździć po polach, łąkach, mega dziurawych drogach gruntowych

> ma wjechać w skrót koło mojego domu gdzie bym sobie skracał drogą do pracy o korki w Raszynie

> ma też w miarę się odpychać dlatego myślałem o benzynie, ale może kurcze jednak diesel byłby

> lepszy?

To do takich celów praktycznie każdy nawet SUV będzie dobry smile.gif Apetyt rośnie w miarę jedzenia... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.