Skocz do zawartości

buczy kiedy zbiornik prawie pusty


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zaczęło mi buczeć pod maską przy ostrym dodawaniu gazu kiedy w zbiorniku lpg jest na wykończeniu.

co kończy swój żywot? membrana w parowniku?

parownik zeta zavoli n przejechane na instalce około 50tyś.

ktoś podpowie?

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> ostatnio zaczęło mi buczeć pod maską przy ostrym dodawaniu gazu kiedy w zbiorniku lpg jest na

> wykończeniu.

> co kończy swój żywot? membrana w parowniku?

> parownik zeta zavoli n przejechane na instalce około 50tyś.

> ktoś podpowie?

> pozd

Zeta przy takim przebiegu nie powinien jeszcze niedomagać. Na wszelki wielki rozbierz reduktor i wyczyść. Przy okazji wywal sprężynki które znajdują się pod aluminiową zaślepką w kształcie podkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> u mnie się tak dzieje od nowości przy reduktorze KME Tur. Ponoć jest jakiś problem konstrukcyjny i

> szukają rozwiązania, na razie czekam

a u mnie od niedawna, a dzisiaj zaczęło nawet przy prawie pełnym badu buczeć przy mocnym wciskaniu gazu.

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a u mnie od niedawna, a dzisiaj zaczęło nawet przy prawie pełnym badu buczeć przy mocnym wciskaniu gazu.

A filterek gazu kiedy był wymieniany?

Jak w moim aucie się zbyt już zabrudził to też buczało.

Po wymianie na nowy znowu cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> u mnie się tak dzieje od nowości przy reduktorze KME Tur. Ponoć jest jakiś problem konstrukcyjny i

> szukają rozwiązania, na razie czekam

Też tak mam od nowości. Zupełnie mi nie przeszkadza. Od momentu kiedy zacznie buczeć do końca gazu jest może 5-10km więc... przynajmniej wiem, że za chwilę się skończy zlosnik.gif

Na razie nowa instalka więc 'wyjeżdżam' gaz do końca. Docelowo raczej będę tankował wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też tak mam od nowości. Zupełnie mi nie przeszkadza. Od momentu kiedy zacznie buczeć do końca gazu

> jest może 5-10km więc... przynajmniej wiem, że za chwilę się skończy

> Na razie nowa instalka więc 'wyjeżdżam' gaz do końca. Docelowo raczej będę tankował wcześniej.

reduktor KME Tur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, warto wiedzieć.

dzwoniłem do producenta, ponoć od 2-3 tygodni mają już problem rozwiązany i nowo wyprodukowane reduktory nie mają już tego problemu.

Mój instalator powiedział, ze montowali już 2 instalacje z tymi poprawionymi reduktorami i jak na razie jest ok. Zasugerował, żeby poczekać jeszcze ok 2-3 tygodnie i jak nic się nie przytrafi to żeby przyjechać na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzwoniłem do producenta, ponoć od 2-3 tygodni mają już problem rozwiązany i nowo wyprodukowane

> reduktory nie mają już tego problemu.

> Mój instalator powiedział, ze montowali już 2 instalacje z tymi poprawionymi reduktorami i jak na

> razie jest ok. Zasugerował, żeby poczekać jeszcze ok 2-3 tygodnie i jak nic się nie przytrafi

> to żeby przyjechać na wymianę.

Witam!

Miałem taki sam problem z buczeniem podczas dodawania gazu wymiana membrany załatwiła sprawę od ok. 1200km jak na razie cisza smile.gif.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...

> problem dosyc czesto zdarzajacy sie

Hmm, miałem ten problem... przez jakiś czas. Teraz mam wrażenie, że przeszło. Przejechałem na instalce koło 12kkm.

Albo się przyzwyczaiłem albo nie wyjeżdżam gazu do końca. U mnie się zdarzało przez ostatnie +/- 5km przed końcem gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.