Skocz do zawartości

Kask


mops

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem niezdara i upuściłem już 2 raz kask - tym razem poleciał po schodach. Wyłamane mocowanie wizjera, wizjer porysowany i dodakowe pęknięcia na powierzchni skorupy mam na koncie. Stwierdziłem, że kupuję nowy garnek.

Miałem SHARK Vision - R

Co polecicie innego?

Budżet +/- 1500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pewnie skusił na SHOEI QWEST ewentualnie XR1100 - bardziej sportowy.

Jeśli coś niżej to HJC IS-17 i też da radę - pewnie kupisz 2 w cenie 1 z powyższych.

Osobiście pomykam w Szubim i powiem szczerze, że jakiś kosmicznych technologi tutaj nie widzę, a za taki garnek bez promocji życzyli sobie ponad 2kPLN screwy.gifpad.gifhahaha.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym się pewnie skusił na SHOEI QWEST ewentualnie XR1100 - bardziej sportowy.

> Jeśli coś niżej to HJC IS-17 i też da radę - pewnie kupisz 2 w cenie 1 z powyższych.

> Osobiście pomykam w Szubim i powiem szczerze, że jakiś kosmicznych technologi tutaj nie widzę, a za

> taki garnek bez promocji życzyli sobie ponad 2kPLN

Zastanawiam się nad HJC RPHA 10 Plus.

Sądzę, że w żadnym nie polatam bez stoperów powyżej 100km\h więc nie wiem czy jest sens się bawić w SHOEI lub SCHUBERT`a. Najbardziej by mi pasiło podskoczyć po robocie we WRO do jakiegoś sklepu i do chaty (60km) lecieć w nowym garnku niż się zastanawiać czy po drodze zgubie wizjer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> HJC-is17, Scorpion exo-500, jak dla mnie są w dobrej cenie i dobrze leżą

Wszystko zależy jaką kto ma głowę. Dla mnie naprawdę idelanie leżał QWEST i Szubi, a trochę tego towaru się naprzymierzałem poczynając od szczękowców po integrale, od Nolanów, Cabergów i innych po SHOEI, SCHUBI. IS17 mnie cisnął a rozmiar wyżej był za duży. Dodatkowo ja nosze pingle i w IS był to spory problem. Zreszta niektóre modele miały z pinglami poważny problem, mimo że dział marketingu umieścił śmiałą informację, że kask jest do nich przystosowany, a dla przykładu taki QWEST nie dość, że fajnie leżał na baniaku to jeszcze zakładanie bryli było niezmiernie łatwe, a to przecież tylko podstawowy model był.

Co do zakupu garnka z pewnością nie kierowałbym się wyglądem a tym jak jest w nim wygodnie - mój Szubi dla przykładu wygląda jakby był z poprzedniej epoki grinser006.gif, ale wygody i wygłuszenia to ciężko mu odmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę mojego Vision-R też parę razy "przypadkowo upuścić" - bo mi się znudził

pusc go tak jak ja po schodach - bedzie pięęęęknie wygladał..

Będzie na zapas jak dostanę części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym się pewnie skusił na SHOEI QWEST ewentualnie XR1100 - bardziej sportowy.

> Jeśli coś niżej to HJC IS-17 i też da radę - pewnie kupisz 2 w cenie 1 z powyższych.

> Osobiście pomykam w Szubim i powiem szczerze, że jakiś kosmicznych technologi tutaj nie widzę, a za

> taki garnek bez promocji życzyli sobie ponad 2kPLN

QWEST ma niewyjmowana wysciolke, XR1100 to w najlepszym przypadku kupi kask ponad roczny bo ten model wyszedl z produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> QWEST ma niewyjmowana wysciolke, XR1100 to w najlepszym przypadku kupi kask ponad roczny bo ten

> model wyszedl z produkcji

Pozamawiałęm uszkodzone części do wizjera i poskładam go do kupy tak by się nadawał do jazdy. ... Dzisiaj dostanę na próbę HJC RPHA ST - i sobie polatam aż przyjdą graty. Zobaczę czy warto dokładać do tego co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozamawiałęm uszkodzone części do wizjera i poskładam go do kupy tak by się nadawał do jazdy. ...

> Dzisiaj dostanę na próbę HJC RPHA ST - i sobie polatam aż przyjdą graty. Zobaczę czy warto

> dokładać do tego co mam.

jak masz peknieta skorupe to wyrzuc ten kask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz peknieta skorupe to wyrzuc ten kask

To raczej pekniecie lakieru (w kazdym razie nie moge reka ugiac skorupy).

Tak czy inaczej biore HJC na testy i ew shark zostanie jako awaryjna rezerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozamawiałęm uszkodzone części do wizjera i poskładam go do kupy tak by się nadawał do jazdy. ...

> Dzisiaj dostanę na próbę HJC RPHA ST - i sobie polatam aż przyjdą graty. Zobaczę czy warto

> dokładać do tego co mam.

No to przelecialem sie 60km w HJC RPHA 10 (sprzedawca pomylił kaski dostępne do jazdy testowej).

Wrażenia:

1. lekki - w porownanie z vision-r czyć róźnicę w wadze.

2. wentylacja - to kask na tor więc część wentylacji jest na stałe otwarta ale jak sie odkreci na maxa gorne wloty to czuc nawet przy 50km/h ze wiaterek lata po włosach. Wydajność wentylacji miaźdży Sharka Vision - R, w którym nie zauważalem różnicy ON/OFF górnych wlotów. W SHARK`u czuc dzialanie wlotu na blodzie ale czasem az za mocno dawało po zatokachmimo deflektora. W HJC nie odczułem by wiało jakoś punktowo - poprostu czuc na całej twarzy ruch powietrza wewnątrz kasku. Fajna regulacja nawiewu górnego kółeczkami.

3. wizjer - jest i fajnie chodzi na zawiasach. Jest mniejszy niż w Vision-R ale tragedii nie ma. Jest rozszczelnienie tak jak w Vision -R + dodatkowo można "doszczelnić" kask zatrzaskiem na przodzie szybki. Nic nie zaparowało ale pogoda nie sprzyjała parowaniu (zobaczymy jutro rano). Jest duży pinlock, nie ma blendy oslabiony.gif

4. Hałas - głośniej niż w Vision-R ale nie ma żadnego dudnienia tylko szum powietrza wzrasta wraz z przedkością. Bez stoperów poza miasto bym nie pojechal. W stoperach 3M komforcik.

5. Aerodynamika - wydaje mi sie, że jest stabilniejszy niż Vision-R w końcu po coś są te deflektory. Kask nie podrywa głowy.

Chyba się skuszę na turystyczną wersję tego garnuszka czyli HJC RPHA ST. Powinno być ciut ciszej + blenda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> Co polecicie innego?

> Budżet +/- 1500zł

Hej !

Jako ze ostatnie 2 kaski musialem reklamowac (Suomy D20, HJC Sy-Max III), w tym roku zakupilem X-lite X-1003 (marka Nolana) - szczękowy.

Niestety niewiele moge powiedziec (raptem ze 2000km) ...ale :

- swietna wentylacja ! - szczegolnie szczekowa. Na czole sa 2 oddzielne pstryczki (przedni otwiera 2 otwory, gorny - jeden otwor)

- w zestawie pinlock

- duza blenda

- dodatkowy, dopinany kolnierz

- wyjmowany podbrodek

- dosc gruba szybka

Skorupa (piankowa czesc) od wewnetrznej strony ma wyzlobienia od czola do tylu - taki kanal wentylacyjny jak z Shoei-u.

Oczywiscie cala wysciolka wyjmowana.

POTENCJALNA WADA : ruszajacy sie "cycek" w mechanizmie opuszczania blendy - boje sie ze albo sie odlamie, albo odkreci.

Jak powiedzialem na poczatku ... przejechalem w nim niewiele kilometrow ..ale poki co ... jest naprawde niezle.

Najlepsza wentylacja jaka mialem do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4. Hałas - głośniej niż w Vision-R ale nie ma żadnego dudnienia tylko szum powietrza wzrasta wraz z

> przedkością. Bez stoperów poza miasto bym nie pojechal. W stoperach 3M komforcik.

Qrcze, chętnie bym się przejechał w jakimś innym garnku coby mieć porównanie jeśli chodzi o hałas. W sobotę zrobiłem trasę 2 x 180km w swoim nocniku i nie specalnie widze potrzebę stosowania stoperów. Nie wiem tylko czy to kwestia samego garnka czy może słuch już nie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.