Skocz do zawartości

Megane 2 2.0 135KM kompletny rozrząd...


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

"Bon żur" zlosnik.gif20.GIF

Jak to w tym żelazku jest z rozrządem, co tam jest dokładnie potrzebne, żeby mieć spokój na dłuższy czas?

Jakich producentów szukać i jakie części?

Calutki komplet rozrządu + paski/rolki/napinacze osprzętu.

Czy jakieś KZFR jest przy okazji, przelot niecałe 100kkm, rok 2003 pacjenta.

Jak z cewkami i świecami?

Jaki olej i ile i filtry do silnika, jaki olej do skrzyni 6b tam idzie i ile?

Jakie elementy zawiasu i układu hamulcowego kupować, firmy, ma być przede wszystkim dobrze ok.gif

Zapytowywuję się ja Was, bo jeszcze instrukcji nie mamy i pojazd w planach taki się pojawił wink.gif

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Bon żur"

> Jak to w tym żelazku jest z rozrządem, co tam jest dokładnie potrzebne, żeby mieć spokój na dłuższy

> czas?

Pasek, rolka napinacza, rolka kierunkowa, pompa wody. Dochodzą jeszcze w komplecie osłony wałków i jakaś zatyczka wału korbowego.

> Jakich producentów szukać i jakie części?

Ja co prawda nie w Renault ale w innych swoich autach montowałem:

pasek - contitech, dayco, gates

rolki - ina, ruville, skf

pompy wody - hepu, airtex, skf, dolz. Niezłe są też pompy firmy kwp, graf.

Często opłaca się wziąć zestaw rozrządu, np. Contitecha, INA. Zerknij też sobie na ceny oryginałów, czasem niewiele więcej się dopłaca do takiego zestawu.

> Jakie elementy zawiasu i układu hamulcowego kupować, firmy, ma być przede wszystkim dobrze

Z zawieszenia to biorę przeważnie. Amortyzatory KYB, Bilstein. Łączniki stabilizatorów, końcówki drążków - Lemforder, TRW, Moog. Tuleje metalowo gumowe: Moog, teraz do Cytryny wybieram Hutchinson, z innych to Sasic, Febi, Lemforder.

Tarcze hamulcowe: ATE, Textar, TRW, Zimmermann, teraz na próbę kupiłem polską Mikodę - zobaczymy.

Klocki - ATE, Textar, TRW, Mintex, Ferodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasek, rolka napinacza, rolka kierunkowa, pompa wody. Dochodzą jeszcze w komplecie osłony wałków i

> jakaś zatyczka wału korbowego.

> Ja co prawda nie w Renault ale w innych swoich autach montowałem:

> pasek - contitech, dayco, gates

> rolki - ina, ruville, skf

> pompy wody - hepu, airtex, skf, dolz. Niezłe są też pompy firmy kwp, graf.

> Często opłaca się wziąć zestaw rozrządu, np. Contitecha, INA. Zerknij też sobie na ceny oryginałów,

> czasem niewiele więcej się dopłaca do takiego zestawu.

Zrobią w ASO Renault na ori częściach w cenie pojazdu zlosnik.gif

> Z zawieszenia to biorę przeważnie. Amortyzatory KYB, Bilstein. Łączniki stabilizatorów, końcówki

> drążków - Lemforder, TRW, Moog. Tuleje metalowo gumowe: Moog, teraz do Cytryny wybieram

> Hutchinson, z innych to Sasic, Febi, Lemforder.

> Tarcze hamulcowe: ATE, Textar, TRW, Zimmermann, teraz na próbę kupiłem polską Mikodę - zobaczymy.

> Klocki - ATE, Textar, TRW, Mintex, Ferodo.

Ok, tu już wiem, a jak z cewkami? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupuje wszystko u muzyka i jestem szczęśliwy bo zawsze dobrze doradzi

> Dodatkowo niby KZFR jest lepsze niż w 1.6 ale jak rozbierasz i robisz to przecież można dorzucić i

> wymienić na zapas

W ASO zrobią na ori częściach przed sprzedażą ok.gif

Jaki olej do silnika tu idzie i ile go wchodzi?

Jaki olej do skrzynki biegów i ile, bo też planuję od razu zmianę? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ASO zrobią na ori częściach przed sprzedażą

> Jaki olej do silnika tu idzie i ile go wchodzi?

5.4L, 5W40, albo 5W30 od Elfa.

> Jaki olej do skrzynki biegów i ile, bo też planuję od razu zmianę?

Tranself TRJ 75W80 - nieprodukowany już, teraz leją NFJ, albo NFP w zależności od skrzynki.

W ogóle to panie Pipper grinser006.gif instrukcja obsługi jest do ściągnięcia oraz bardzo obszerna serwisówka wink.gif

Co do Elfa to miałem go w innym aucie i nie byłem zadowolony z tego produktu, bo silnikowi ewidentnie smakował. Zmieniłem go później na Gulfa.

Do Cytryny teraz kupiłem Totala (to działa na tej samej zasadzie co Elf w Renault, że jest to firmowy olej) i też wg mnie jest słabiutki, bo popychacze klepią przez chwilę. Po naprawie UPG przejdę też na Gulfa, tylko wybiorę 5W30 Gulfa GVT bo ma dużo PAO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5.4L, 5W40, albo 5W30 od Elfa.

sporo go tam wchodzi, jaki interwał jest wymian? wink.gif

> Tranself TRJ 75W80 - nieprodukowany już, teraz leją NFJ, albo NFP w zależności od skrzynki.

Skrzynka 6b manual ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do Elfa to miałem go w innym aucie i nie byłem zadowolony z tego produktu, bo silnikowi

> ewidentnie smakował. Zmieniłem go później na Gulfa.

> Do Cytryny teraz kupiłem Totala (to działa na tej samej zasadzie co Elf w Renault, że jest to

> firmowy olej) i też wg mnie jest słabiutki, bo popychacze klepią przez chwilę. Po naprawie UPG

> przejdę też na Gulfa, tylko wybiorę 5W30 Gulfa GVT bo ma dużo PAO.

Myślę, że problem nie leży w oleju.

Ja leję Elfa do scenica, lałem do laguny, teść leje do megane.

Od wymiany do wymiany prawie zero ubytku.

Totala leję do Mitsubishi siostry i do Toyoty żony. Nic nie znika.

I w żadnym aucie nic nie klepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... hmm.gif Wcześniej jak auto kupiłem to nie klepały, zaraz po wymianie na Totala się odezwały, zobaczę jak będzie na innym oleju.

Tak samo z Elfem - miałem tego 10W40 Competition STI, auto mi go brało jakieś 0,8L/1000km, zmieniłem na inny i zużycie spadło do wcześniejszych 0,2L/1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lałem Elfa do Megane , leje Elfa do Scenica i od wymiany do wymiany zero dolewek więc albo miałeś

> lipny Olej albo silniki lekko zużyte

Silnik to był ekokibel Opla, więc wiedziałem że będzie brał, ale brał go i tak mało bo tylko dwie setki, ale jak zmieniłem na Elfa, zrobiłem 1000km i dolałem prawie całą litrową butelkę to byłem niemiło zaskoczony. Zmieniłem go szybko na Gulfa i zużycie spadło o 0.6L. Może i trafiłem na podróbę, może nie, piszę tylko jakie ja miałem przejścia z tym olejem.

Różne już lałem oleje, nie twierdzę że Elf to lipa, bo może był to jednostkowy przypadek. Tak samo Total, którego nalałem tylko dlatego że nie wiedziałem co było wcześniej, poza tym że był zalany 5W40.

Żeby nie robić śmietnika w temacie to odnośnie tej skrzynki w tytułowym aucie to wchodzi 2.1L (skrzynia ND0), jeśli gdzieś się pomyliłem to niech ktoś mnie poprawi, bo znów kolega Jagu się przyp...przyczepi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co Ty tu nam wyjeżdżasz z jakimś niemieckim struclem

> Jak one z natury gdy wyjeżdżają z salonu to żłopią olej

Nie no nie demonizuj grinser006.gif mama ma 1.4 16v i nie bierze nic a nic ok.gif Mimo wszystko wiele benzyn Opla bierze olej.

> U nas tego nie ma ale lałem Castrola do DCi i jakoś szybko zaczeły się kłopoty z silnikiem

Stare oleje Castrola z linii Magnatec, SLX, to syf straszny był, dużo osadu w silniku zostawiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik to był ekokibel Opla, więc wiedziałem że będzie brał, ale brał go i tak mało bo tylko dwie

> setki, ale jak zmieniłem na Elfa, zrobiłem 1000km i dolałem prawie całą litrową butelkę to

> byłem niemiło zaskoczony. Zmieniłem go szybko na Gulfa i zużycie spadło o 0.6L. Może i

> trafiłem na podróbę, może nie, piszę tylko jakie ja miałem przejścia z tym olejem.

> Różne już lałem oleje, nie twierdzę że Elf to lipa, bo może był to jednostkowy przypadek. Tak samo

> Total, którego nalałem tylko dlatego że nie wiedziałem co było wcześniej, poza tym że był

> zalany 5W40.

> Żeby nie robić śmietnika w temacie to odnośnie tej skrzynki w tytułowym aucie to wchodzi 2.1L

> (skrzynia ND0), jeśli gdzieś się pomyliłem to niech ktoś mnie poprawi, bo znów kolega Jagu się

> przyp...przyczepi

Dzięki za na miary 20.GIF

No to teraz jeszcze jaka gazownia do tego?

Coś na STAG4 4? jakieś emulatory wskaźnika paliwa czy coś do tego sprzętu muszą być? hmm.gif

Jaka średnica butli maksymalnie wchodzi w misę koła zapasowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem... Wcześniej jak auto kupiłem to nie klepały, zaraz po wymianie na Totala się

> odezwały, zobaczę jak będzie na innym oleju.

> Tak samo z Elfem - miałem tego 10W40 Competition STI, auto mi go brało jakieś 0,8L/1000km,

> zmieniłem na inny i zużycie spadło do wcześniejszych 0,2L/1000km

Wg mnie to nie jest zaden wyznacznik jakosci oleju...

Jezeli nie klepalo wczesniej, to pewnie wlany byl jakis bardziej gesty olej, ktory tak szybko nie splywal.

Ja u siebie w C4 leje Totala 9000 i wszystko jest OK, szczegolnie jesli wziac pod uage cene tego oleju ok.gif

A czesto zdarza sie, ze silnik jest krecony dosc wysoko (pomiedzy wymianami trzeba dolac max 1l i tak juz od 50kkm, ale IMHO to normalne).

Wczesniej w Primerze 1,9dci lalem Elfa i tez nie zauwazalem nic niepokojacego z silnikiem (a obecnie ma juz ponad 300kkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja wiem czy ten emulator jest potrzebny? nie brałbym tego.

> A tak to może być LPG-Tech 224+ACR01+ zielone Hana lub Barracuda. Co do butli jaka tam wchodzi to

> nie wiem, ale Stako 53/630 powinna wejść tak sądzę.

Ktoś tu chyba pisał przy Scenicu 2 przy 2.0 właśnie o tym emulatorze hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu chyba pisał przy Scenicu 2 przy 2.0 właśnie o tym emulatorze

Emulator jest przydatny, bo resetuje wskazanie poziomu paliwa po każdym uruchomieniu sinika i wiadomo ile jest, nie piszczy że brakło, nie mruga rezerwą pomimo posiadania paliwa.

Ja mam emulator landi renzo (zresztą cała instalka taka) i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Emulator jest przydatny, bo resetuje wskazanie poziomu paliwa po każdym uruchomieniu sinika i

> wiadomo ile jest, nie piszczy że brakło, nie mruga rezerwą pomimo posiadania paliwa.

> Ja mam emulator landi renzo (zresztą cała instalka taka) i działa

o widzisz, dziękuję serdecznie za info 20.GIF

W żadnym z Fiatów tego mi nie było trzeba, ciekawe jak tu... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ktoś kiedyś pisał że ze dwa próbował i nie było szału.

> Może poprawili , wyjeżdżasz paliwo do zera ?

Do zera nie ale dość mało mam. Kasuje mi wsazanie zawsze po starcie.

Pokazuje raczej dobrze.

Zresztą to ma tylko powodować ponowne sprawdzenie poziomu z pływaka i tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do zera nie ale dość mało mam. Kasuje mi wsazanie zawsze po starcie.

> Pokazuje raczej dobrze.

> Zresztą to ma tylko powodować ponowne sprawdzenie poziomu z pływaka i tak robi.

Robi mi to samo jak utrzymuje paliwo ponad połowę baku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.