Skocz do zawartości

Po włączeniu zapłonu leją wtryski


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Taka dziwna przypadłość, po włączeniu zapłonu od razu wtryskiwacze otwierają się (2 na raz) i leją paliwo. Przy kręceniu rozrusznikiem paliwo podają kolejne wtryski jednak cykl ich pracy trwa ok sekundy crazy.gif Efekt jest taki, że samochód odpala z wyjętym przekaźnikiem pompy paliwa, po włożeniu przekaźnika zaczyna się dławić, z trudem wkręca się na wysokie obroty, gdy już mu się uda, po puszczeniu gazu gaśnie. Co może być przyczyną? Silnik to BMW M50B25 z vanosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nagle się to stało? auto normalnie jeździło i raptownie zaczęły się dziać te cyrki?

Zapomniałem dopisać. Problem wystąpił po swapie. Prawdopodobnie po, bo silnik w dawcy miał rzekomo chodzić do końca. Ja bym obstawiał uwalony sterownik silnika, bo przecież gdy brakuje masy czy plusa to samochód nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem dopisać. Problem wystąpił po swapie. Prawdopodobnie po, bo silnik w dawcy miał rzekomo

> chodzić do końca. Ja bym obstawiał uwalony sterownik silnika, bo przecież gdy brakuje masy czy

> plusa to samochód nie odpala.

No właśnie tego się obawiałem, bo to trochę komplikuje sprawę. Może i sterownik jest uwalony, ale na dobrą sprawę, nie wiesz teraz czy już taki był, czy coś przy swapie poszło nie tak. Masz zaufanie do osoby, od której brałeś dawcę? Rzeczywiście latało to ok? Bo jeśli tak, to trzebaby doszukiwać się problemu gdzieś w łączeniu wiązki. Bo to rzeczywiście wygląda tak, jakby ECU po prostu ześwirował. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka dziwna przypadłość, po włączeniu zapłonu od razu wtryskiwacze otwierają się (2 na raz) i leją

> paliwo. Przy kręceniu rozrusznikiem paliwo podają kolejne wtryski jednak cykl ich pracy trwa

> ok sekundy Efekt jest taki, że samochód odpala z wyjętym przekaźnikiem pompy paliwa, po

> włożeniu przekaźnika zaczyna się dławić, z trudem wkręca się na wysokie obroty, gdy już mu się

> uda, po puszczeniu gazu gaśnie. Co może być przyczyną? Silnik to BMW M50B25 z vanosem.

Nie wiem czy to to samo, ale ostatnio przerabiałem otworzony na stałe wtryskiwacz paliwa (na jednym cylindrze). Sprawdziłem cewki, wtryskiwacz (czyszczenie i podmiana), wiązkę elektryczną (podobno najczęstsza przyczyna), komputer silnika. Na końcu okazało się, że winę ponosił komputer od instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na wtryskiwacze plus jest po kluczyku a sterowanie to minus. Sprawdź czy nie ma zwarcia do masy na

> przewodach od wtrysków bo to na to wygląda.

jeszcze żeby to fullgrupa była, albo chociaż semi...ale z tego co pamiętam, to M50 ma sekwencyjny wtrysk, więc to musiałby być niezły niefart, żeby takie wygibasy się działy. no ale sprawdzić zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden komputer od M52 uwaliliśmy parę lat temu przed samym rajdem zlosnik.gif Nauczyło to skutecznie przesadnego dbania o sterownik silnika przy manewrach ze spawarką itp zlosnik.gif Więc wariant uszkodzenia u nas odpada. Zrobiłem nową wiązkę, bo stara nie napawała optymizmem, przywiozłem drugi komp, wpiąłem i działa. Nie ryzykowałem nowego sterownika na starej wiązce. Tak więc jest parę deko miedzi i urąbany sterownik 893goodvibes.gif Grunt, że fura lata i w sobotę stawi się na starcie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.