Skocz do zawartości

Przymocowanie drążka do sufitu


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Strop lany monolit. Cztery śruby - jakie kołki dać, żeby mnie utrzymało?

Jeden ostry, drewniany wystarczy. Nie będziesz wierzgał. zlosnik.gif

Dlaczego nie kupisz przykręcanego do ściany? Coś takiego da mniejsze ryzyko wyrwania z podłoża, a i zakres ćwiczeń większy.

http://allegro.pl/drazek-do-podciagania-xxl-sciana-gw24-350kg-2014-i4627064954.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden ostry, drewniany wystarczy. Nie będziesz wierzgał.

> Dlaczego nie kupisz przykręcanego do ściany? Coś takiego da mniejsze ryzyko wyrwania z podłoża, a i

> zakres ćwiczeń większy.

> http://allegro.pl/drazek-do-podciagania-xxl-sciana-gw24-350kg-2014-i4627064954.html

Ściany są z G/B - boję się, że ryzyko wyrwania jest większe. blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[image]5kn01v.gif[/image]

Daj coś w tym stylu, nie dawaj kołka z koszulką z tworzywa bo się może wyślizgać. Ja taki dałem tylko z hakiem w sufit w beton pod kwiat i najpierw się na nim zawiesiłem to jeden wytrzymał mój ciężar, a ważę 98 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosiężne kołki - na jednym się utrzymasz jak dobrze zakotwisz wink.gif

Na profilu 1,5m przykręconego na 3 kołkach i szpilkach M8 do sufitu wieszałem się i narywałem i nic nie drgnęło (a chudzielcem nie jestem alien.gif wrecz przeciwnie clown.gif), - trzy kołki są tylko dlatego, żeby profil się nie wygiął bo cięzkie rzeczy na tym wiszą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojechales... jedna kotwa TSA M8 ma nosnosc na wyrywanie 7.3kN...

Ale to jest wytrzymałość statyczna. Na drążek działają zmienne siły w różnych kierunkach, przez co, jak sufit nie jest z betonu wysokiej klasy, to naokoło kołków może się on wykruszyć i po czasie to spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to jest wytrzymałość statyczna. Na drążek działają zmienne siły w różnych kierunkach, przez co,

> jak sufit nie jest z betonu wysokiej klasy, to naokoło kołków może się on wykruszyć i po

> czasie to spadnie.

ale nie od podciagania, ani tymbardziej od doniczki. Ile tam bedzie przeciazenia przy podciaganiu? 3g? 5g? 4 takie kolki, to prawie 3 tony - to strop predzej pojdzie, niz te kolki puszcza. Zwykly kolek plastikowy kolek z hakiem UX RH 8x50 ma rekomendowane 0.6kN, a niszczace 2.5kN i takie sie daje do zyrandoli, czy doniczek. Jak da 4 kolki typu SX 8x65, to mu z powodzeniem stykna i na dwie osoby skaczace grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [image][/image]

> Daj coś w tym stylu, nie dawaj kołka z koszulką z tworzywa bo się może wyślizgać. Ja taki dałem

> tylko z hakiem w sufit w beton pod kwiat i najpierw się na nim zawiesiłem to jeden wytrzymał

> mój ciężar, a ważę 98 kg.

Co do wszelkich takich mocowań powiem tylko, że czas robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega powiesił w mieszkaniu taką huśtawkę-hamak dla dziecka. Kotwa wytrzymała rok. Niestety hak

> się ukręcił.

Ja miałem w ceglanej ścianie mocowaną półkę z książkami, kołkami Rawlpluga. Po kilku latach coś zwietrzało i półka poleciała na glebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem w ceglanej ścianie mocowaną półkę z książkami, kołkami Rawlpluga. Po kilku latach coś

> zwietrzało i półka poleciała na glebę.

Ja mam w mieszkaniu zamocowany w ceglanej scianie (i zeby bylo smieszniej, to murowanej na wozowke i slaba zaprawe) drazek do podciagania... juz jakies 23-24 lata. Uzywany dosc intensywnie, poki tam mieszkalem. Nic sie nie dzieje, a na zwyczajne polskie stare plastikowe kolki rozporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam w mieszkaniu zamocowany w ceglanej scianie (i zeby bylo smieszniej, to murowanej na wozowke

> i slaba zaprawe) drazek do podciagania... juz jakies 23-24 lata. Uzywany dosc intensywnie,

> poki tam mieszkalem. Nic sie nie dzieje, a na zwyczajne polskie stare plastikowe kolki

> rozporowe.

Pytanie, jak pracują kołki? Bo jeżeli na ścinanie, to wiele się nie stanie. U mnie górne pracowały na wyrywanie, dolne na ścinanie i poleciały te górne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.