Skocz do zawartości

POWITANIE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów!!

Właśnie zakupiłem KIA CEED SW i wydaje mi się po miesiącu użytkowania że dokonałem właściwego wyboru. No tak, emocje na początku są jak najbardziej ok. jednak chciałbym kolegów zapytać co może mnie nieprzyjemnego spotkać w tym aucie, na co uważać, jak podchodzić do gwarancyjnych przeglądów i czy w ogóle warto płacić te 7 lat za tą gwarancję? Mój wybór to 1,4 lpg. Jeszcze raz witam i z góry dziękuję za wskazówki.

pozdrawiam

Piotr cool.gifcool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kile z 2008 roku gwarancja byla na wszystko na 5 lat. Wymieniali nawet elementy zawieszenia w ramach gwarancji. Na kolejne dwa lata byla gwarancja na zespol napedowy a teraz hehe.gif

Czesc rzeczy jest tylko do pierwszego przegladu a czesc do 2 lat.

Wykaz elementów pojazdu z ograniczoną gwarancją producenta:

Gwarancja na okres 24 miesięcy lub 40 000 kilometrów w zależności, co nastąpi wcześniej:

a) elementy układu zawieszenia, takie jak: przeguby kulowe sworzni wahaczy, tuleje metalowo-gumowe, tuleje drążka stabilizatora, łączniki drążka stabilizatora, amortyzatory wraz z poduszkami, poduszki silnika i skrzyni biegów i inne.

b) elementy układu kierowniczego, takie jak: końcówki drążków kierowniczych, osłony gumowe przekładni kierowniczej.

c) elementy układu przeniesienia napędu, takie jak: przeguby oraz osłony gumowe półosi napędowych, dwumasowe koła zamachowe.

d) elementy układu wydechowego oraz filtr cząstek stałych.

Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych do pierwszego przeglądu pojazdu:

Świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe, tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła, łożysko wyciskowe sprzęgła, ramiona wycieraczek, przewody wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki drzwi, paski klinowe i wielo-rowkowe, felgi, kołpaki, czynnik roboczy klimatyzacji.

W praktyce to co ujeli do pierwszego przegladu ja mialem robione pozniej.

Uszczelki, radio, klima. Moze poprawili a moze nie. zlosnik.gif

Zeby podsumowac gwarancje masz do dwoch lat a pozniej zostaje tylo na silnik i skrzynie. Czyli standardowo.

Ja jezdze do ASO bo Henki sie nie znaja bo to nie VW albo do FSO. Tam serwisuje sie policja wiec tez ogarniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież to jest to samo , a Kia zawsze ładniejsza i lepiej wykonana . No i te nowe kompletnie

> się nie psują! To po co gwarancja?

Twoja wiadomosc wniosla duzo to tematu. facepalm%5B1%5D.gif

Hyundai ma lepsza gwarancje. A takto to samo co Kila odstaja silnikowo od konkurencji dodatowo sa drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i te nowe kompletnie

> się nie psują! To po co gwarancja?

Właśnie jakby się nie psuły to by nie kombinowali z gwarancją 270751858-jezyk.gif

Ja w nowym i30 zamknąłem w sobotę auto pilotem a w niedzielę rano mi nie działał. Otworzyłem wiec kluczykiem i narobilem łomotu na osiedlu. Po otwarciu kluczyka i poruszaniu baterią pilot zaczął n a szczęście działać ale tylko na chwilę. Teraz machluje w zamku kluczem jak 20-cia lat temu wink.gif

Jest oczywiscie gwarancja ale podjechanie do serwisu to też stracony bezpowrotnie czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie jakby się nie psuły to by nie kombinowali z gwarancją

> Ja w nowym i30 zamknąłem w sobotę auto pilotem a w niedzielę rano mi nie działał. Otworzyłem wiec

> kluczykiem i narobilem łomotu na osiedlu. Po otwarciu kluczyka i poruszaniu baterią pilot

> zaczął n a szczęście działać ale tylko na chwilę. Teraz machluje w zamku kluczem jak 20-cia

> lat temu

> Jest oczywiscie gwarancja ale podjechanie do serwisu to też stracony bezpowrotnie czas

Odtwórz skrzynkę z bezpiecznikami w kabinie i przełącz włącznik na on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.