Skocz do zawartości

klima temperatura


dzej_zee

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

skąd klimatronik (nazwa rodem z fał wu) wie, ile stC wieje z kratek?

bo rozumiem, że gdy ustawiam 21stC, to musi być, za (nazwijmy to) "mieszalnikiem" ciepłego i zimnego powierza jakiś termometr, który podaje aktualnie wymieszaną temp do klimy,

gdzie taki termometr jest?

jest tam jakikolwiek dostęp?

wiem, że jest termometr, który "wciąga" powietrze dla funkcji AUTO, ale zapewne to nie ten sam...

objaw, jaki mam to, przyciach temperatury pomiędzy 19 a 21,5stC,

między tymi temperaturami, leci cały czas chłodne powietrze, po ustawieniu 22stC leci od razu gorące buu.gif

jak zmieniam nastawy temperatury na panelu, to nawet pomiędzy tymi 19 - 21 st słychać jakieś "ruchy" klap, ale temp powietrza jest praktycznie taka sama confused.gif

PS,

najchętniej obrazki poproszę... bo nie mogę podejść do auta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ściągasz plastikowy panel pod deską rozdzielczą tzw przedłużenie tunelu środkowego i będziesz miał

> czujnik w miejscu jak zaznaczyłem na foto. Z drugiej strony odbicie lustrzane.

cześć, wracam z tematem, bo mam już swoje autko, i sprawdziłem czujniki,

zmierzyłem opór na obu "termometrach", i jest on prawie identyczny z rozbierznością ~0,200 (mogły mi się rzędy wartości pomieszać):

na zimno około 16,500 ohma

na ciepło (chuchaniem i dmuchaniem z paszczy) wskoczyło na 7,400 ohma

czyli oba termometry działają, przejście na przewodach jest,

teraz pytanie o mechanikę tego mieszalnika,

który to siłownik tym steruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cześć,

> skąd klimatronik (nazwa rodem z fał wu) wie, ile stC wieje z kratek?

> bo rozumiem, że gdy ustawiam 21stC, to musi być, za (nazwijmy to) "mieszalnikiem" ciepłego i

> zimnego powierza jakiś termometr, który podaje aktualnie wymieszaną temp do klimy,

> gdzie taki termometr jest?

> jest tam jakikolwiek dostęp?

> wiem, że jest termometr, który "wciąga" powietrze dla funkcji AUTO, ale zapewne to nie ten sam...

> objaw, jaki mam to, przyciach temperatury pomiędzy 19 a 21,5stC,

> między tymi temperaturami, leci cały czas chłodne powietrze, po ustawieniu 22stC leci od razu

> gorące

> jak zmieniam nastawy temperatury na panelu, to nawet pomiędzy tymi 19 - 21 st słychać jakieś

> "ruchy" klap, ale temp powietrza jest praktycznie taka sama

> PS,

> najchętniej obrazki poproszę... bo nie mogę podejść do auta,

Najlepiej podłaczyc się pod komputer .FES/MES bardzo ładnie pokazuje temperatury (Czujniki) .Mam podobny problem i wiem ,ze u mnie nastawnik zle działa , a komputer wyrzuca własnie jego bład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.