Skocz do zawartości

prośba o doradzenie autka....


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę na koszty utrzymania aut, które z wyglądu i z komfortu jazdy Ci się podobają, żebyś potem nie był zaskoczony czy to awarią jakiegokolwiek modułu (wyciąganie pinów, kodowanie itd), zużycia elementów zawieszenia (wielowahacz, nie daj Boże IDS w Vectrze) czy wymianą opon (auta które wskazujesz mają opony min. 16 cali). Ludzie na to nie zwracają a potem jest zdziwienie, że komplet porządnych opon na lato kosztuje min. 1500 zł i zaczyna się jazda za używkami po szrotach oponiarskich.

Piszę o tym dlatego, bo utrzymanie Fabii I jest trochę inne niż takiej Vectry C. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi i nie mam zamiaru zaglądać Tobie do portfela.

Znajomy tak kupił kiedyś X-traila. Na początku był zachwycony, plebs obserwował z góry a jak przyszło do zakupu opon za 2500 zł to mu mina zrzedła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznij parkowac w Centrum bądź na obrzeżach strefy płatnego parkowania, to od razu zrozumiesz

> różnicę. Galaxy ma około 4.8 metra długości plus swoją szerokość. Almera N16 jest o 60cm

> krótsza oraz węższa od Galaxiaka, więc nie pitol, że nie ma różnicy. Może pod Tesco nie ma,

> ale przy parkowaniu w okolicach Towarowej bądź Postępu, na 100% wolałbym Almerkę.

> Pozdro

> Bartek

Co dzień parkuję w okolicach Targowa/Kijowska/Ząbkowska/Brzeska i nie widzę różnicy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jestem tępy - jak jest miejsce to tak samo zaparkujesz małym i dużym , manewrowanie jest tak

> samo łatwe jak i trudne

> a jak nie ma miejsca to nie zaparkujesz niczym

> a jeżdzę i parkuję zarówno yarisem jak i masterem i nie widzę różnicy - może tylko taka, że w

> yarisie widzę połowę z tego co w busie

Śmiem twierdzić, że na każdym miejscu gdzie zaparkujesz Mastera zaparkujesz i Yariska. Ale w druga stronę to już nie zadziała - nie zaparkujesz Mastera na każdym miejscu gdzie wciśniesz się Yarisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i czego się czepiasz - parkuję, manewruję i robię wszystkie inne manewry , ale jak ktos jest d00pa

> to nie będzie umiał zaparkować rowerem pod latarnią

> jedyny problem z dużym (wysokim) samochodem to parkingi piętrowe - tam może brakować trochę do

> sufitu

Mam nadzieję, że parkujesz mniej więcej zgodnie z przepisami a nie tak jak czasem busy- ćwiartka wystaje tu, przód dojechany tam, linie poprzekraczane itp. Teraz wyobraźmy sobie, że każda osobówka która ma ochotę też tak się zatrzymuje. Ciekawe, czy mogłaby liczyć na taką samą wyrozumiałość innych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież nie ma zadnej różnicy czym się jeździ po mieście , ja na co dzień poruszam się busem i nie

> widzę różnicy w porówaniu do nissana micra czy vectry

> jakieś debile stwierdzenie przyczepiło sie, że miejskie to małe musi być, jeszcze dla kobietki to

> najlepiej smart na pedały , a dużo wygodniej po mieście jeździ się np Trafikiem albo Caravellą

długość samochodu

Nissan Micra: 3.7 - 3.8m

Opel Vectra: 4.6-4.8m

VW Caravelle: 4.7-5.1m

IMO pozazdrościć miasta, w którym miejsca parkingowe pozwalają na zaparkowanie i Nissanem, i Caravelką. W Wawie taka sztuka w niektórych okolicach jest po prostu niemożliwa i im krótsze i zwrotniejsze autko, tym większe szanse na zaparkowanie. Piszę to z doświadczenia jazdy hatchbackiem o długości 4.1m oraz MPV o długości 4.8m. Uwierz mi, jest różnica.

Szerokość samochodu również robi różnicę, jak masz zaparkować pod CH na jakimś remontowanym parkingu z ograniczoną szerokością miejsc parkingowych.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że parkujesz mniej więcej zgodnie z przepisami a nie tak jak czasem busy- ćwiartka

> wystaje tu, przód dojechany tam, linie poprzekraczane itp. Teraz wyobraźmy sobie, że każda

> osobówka która ma ochotę też tak się zatrzymuje. Ciekawe, czy mogłaby liczyć na taką samą

> wyrozumiałość innych kierowców.

Parkuje w 99% prawidłowo, czasem zdarza sie coś krzywo, ale to sporadycznie, właśnie widuję więcej małych wozidelek upchanych byle jak bo " mały zawsze sie zmieści gdzieś "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że parkujesz mniej więcej zgodnie z przepisami a nie tak jak czasem busy- ćwiartka

> wystaje tu, przód dojechany tam, linie poprzekraczane itp. Teraz wyobraźmy sobie, że każda

> osobówka która ma ochotę też tak się zatrzymuje. Ciekawe, czy mogłaby liczyć na taką samą

> wyrozumiałość innych kierowców.

a jak niby nie wystawac, skoro jakis debil projektowal niektore miejsca pod marketami ze nie da sie zaparkowac osobowym autem o dlugosci 5,2m, i 1,91m szerokosci....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i czego się czepiasz - parkuję, manewruję i robię wszystkie inne manewry , ale jak ktos jest d00pa

> to nie będzie umiał zaparkować rowerem pod latarnią

> jedyny problem z dużym (wysokim) samochodem to parkingi piętrowe - tam może brakować trochę do

> sufitu

ostatnio tego doswiadczylem w GM... na wysokosc wjechal przez pierwsze bramki, ale problem pojawil sie w srodku...

ale i wjechac trzeba bylo z korekta..., no chyba ze sie zle zebralem i da sie tam na raz zlamac? blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.