Skocz do zawartości

Recenzja anteny wewnętrznej


mikomir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do radyjka samochodowego Pioneera podłączyłem antenę wewnętrzną ze wzmacniaczem firmy Sunker, koszt 22 zł z przesyłką zlosnik.gif.

Odbiór stacji jeżeli chodzi jakość 7 pkt (w skali 0-10), czyli nie jest źle. W tym samym terenie - miasto oraz trasa odbiór radia fabrycznego w Fiescie mk7- 10 pkt (idealnie). Jedna ważna uwaga antenę należy zamontować jak w instrukcji na przedniej szybie w okolicach lusterka. Przed przylepieniem sprawdzałem różne lokalizacje i ta rzeczywiście okazuje się być najlepszą.

Napisałem kilka zadań na temat takiej antenki wewnętrznej ponieważ generalnie zbierają one dużo niepochlebnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Do radyjka samochodowego Pioneera podłączyłem antenę wewnętrzną ze wzmacniaczem firmy Sunker, koszt

> 22 zł z przesyłką .

> Odbiór stacji jeżeli chodzi jakość 7 pkt (w skali 0-10), czyli nie jest źle. W tym samym terenie -

> miasto oraz trasa odbiór radia fabrycznego w Fiescie mk7- 10 pkt (idealnie). Jedna ważna uwaga

> antenę należy zamontować jak w instrukcji na przedniej szybie w okolicach lusterka. Przed

> przylepieniem sprawdzałem różne lokalizacje i ta rzeczywiście okazuje się być najlepszą.

> Napisałem kilka zadań na temat takiej antenki wewnętrznej ponieważ generalnie zbierają one dużo

> niepochlebnych opinii.

Taka antena pokaże swoją niedoskonałość w warunkach odbioru jakiejś stacji na skraju jej zasięgu.

Tam gdzie zwykła antena pozwoli na w miarę dobry odbiór "wewnętrzna" podda się. Poza tym antena na dachu ma małe właściwości kierunkowe co jest zaletą, natomiast ta wewnętrzna ze względu na sposób montażu działa bardzo kierunkowo.

Antena wewnętrzna ze wzmacniaczem wprowadza do radia liczne zakłócenia pochodzące od elektrycznych urządzeń w samochodzie, które skutecznie pogarszają odbiór szczególnie w znacznym oddaleniu od nadajników.

Antena wewnętrzna to zło konieczne i ostateczność!

Jeśli istnieje taka możliwość to prawidłowy montaż nawet najprostszej anteny zewnętrznej jest rozwiązaniem znacznie lepszym niż montaż anteny wewnętrznej z wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka antena pokaże swoją niedoskonałość w warunkach odbioru jakiejś stacji na skraju jej zasięgu.

> Tam gdzie zwykła antena pozwoli na w miarę dobry odbiór "wewnętrzna" podda się. Poza tym antena na

> dachu ma małe właściwości kierunkowe co jest zaletą, natomiast ta wewnętrzna ze względu na

> sposób montażu działa bardzo kierunkowo.

> Antena wewnętrzna ze wzmacniaczem wprowadza do radia liczne zakłócenia pochodzące od elektrycznych

> urządzeń w samochodzie, które skutecznie pogarszają odbiór szczególnie w znacznym oddaleniu od

> nadajników.

> Antena wewnętrzna to zło konieczne i ostateczność!

> Jeśli istnieje taka możliwość to prawidłowy montaż nawet najprostszej anteny zewnętrznej jest

> rozwiązaniem znacznie lepszym niż montaż anteny wewnętrznej z wzmacniaczem.

Niestety nie mogę się z tym zgodzić.

W moim byłym SC antena wewnętrzna (zamontowana pod deską, bo nie chciało mi się kabla pod słupkami ciągnąć grinser006.gif ) odbierała duuuużo lepiej niż ta oryginalna na dachu...

Zakłóceń nie wprowadzała....

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.