Skocz do zawartości

Mapa stanu dróg we wschodniej i centralnej europie.


Michal46

Rekomendowane odpowiedzi

Nasi wschodni sąsiedzi z Ukrainy wpadli na pomysł, aby zrobić mapę ze stanem dróg w ich kraju. Sukcesywnie dodawano kolejne kraje europy wschodniej i centralnej, ostatnio także Polskę smile.gif Mapę może pokolorować każdy, jeżeli zna dany odcinek drogi, nie jest wymagane logowanie na forum. Maluje się za pomocą kliknięcia na dany odcinek drogi i wciśnięciu klawisza Ctrl. Dzięki niemu można zaznaczyć dłuższy odcinek drogi. Drogi są oceniane w 5 kryteriach: Bardzo dobry, dobry, średni, zły, bardzo zły. Zapraszam na stronę, kto zna jakiś odcinek trasy, niech naniesie to na mapę. Przy okazji można zobaczyć czy mamy lepsze, czy też gorsze jakościowo drogi od, Ukrainy, Rosji, Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii itd.

Strona: http://www.dorogy.net/?lang=pl#4/5.46/9.63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nasi wschodni sąsiedzi z Ukrainy wpadli na pomysł, aby zrobić mapę ze stanem dróg w ich kraju.

> Sukcesywnie dodawano kolejne kraje europy wschodniej i centralnej, ostatnio także Polskę Mapę

> może pokolorować każdy, jeżeli zna dany odcinek drogi, nie jest wymagane logowanie na forum.

> Maluje się za pomocą kliknięcia na dany odcinek drogi i wciśnięciu klawisza Ctrl. Dzięki niemu

> można zaznaczyć dłuższy odcinek drogi. Drogi są oceniane w 5 kryteriach: Bardzo dobry, dobry,

> średni, zły, bardzo zły. Zapraszam na stronę, kto zna jakiś odcinek trasy, niech naniesie to

> na mapę. Przy okazji można zobaczyć czy mamy lepsze, czy też gorsze jakościowo drogi od,

> Ukrainy, Rosji, Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii itd.

> Strona: http://www.dorogy.net/?lang=pl#4/5.46/9.63

A jak zaznaczyć tylko kawałek odcinka?

Wiele dróg jest w stanie dobrym tylko w połowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak zaznaczyć tylko kawałek odcinka?

> Wiele dróg jest w stanie dobrym tylko w połowie..

Trzeba kilka razy klikać na dany odcinek drogi aż się zaznaczy na czarno, trochę uciążliwe, ale cóż. Chyba nie spodziewałeś się że drogi w Polsce są dobre. Teraz ogólnie jest oznaczone w PL około 20% dróg, także kolorowo to dopiero będzie. Skoro drogi krajowe i wojewódzkie mamy w tak marnym stanie, to co z drogami jeszcze niższych klas, tam to dopiero jest "rzeźnia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpadli nie wpadli, jestem ciekaw jak wypadną nasze "super" drogi. Wybudowali autostrady i one są

> zielone, ale reszta dróg pewnie w większości będzie pomarańczowo czerwona.

Możesz się mocno zdziwić...

[edyta]

Kicha. Zaznaczam, daje odśwież i nie ma... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpadli nie wpadli, jestem ciekaw jak wypadną nasze "super" drogi. Wybudowali autostrady i one są

> zielone, ale reszta dróg pewnie w większości będzie pomarańczowo czerwona.

zdziwiłbyś się...

czym bardziej lokalne tym lepsze jakościowo drogi ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrząc na mapę Mazur trochę powątpiewam, no ale zobaczymy.

Może, ja mówię na podstawie świętokrzyskiego, Małopolskiego, Śląskiego (szczególnie) i części Podkarpackiego wink.gif

A już hitem było jak robiłem sobie trasy rowerem Kraków - Zakopane i Kraków - Połaniec, wybierałem małe drogi żeby było jak najmniej aut i jakaś przyjemnośc z jazdy ( mam szosówke) - efekt? Efekt taki że miałem prawie zerowy ruch i gładkie jak stół asfalty, część świeżo zrobiona, bez dziur, malowniczo i spokojnie, wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrząc na mapę Mazur trochę powątpiewam, no ale zobaczymy.

kiedy nimi jechałeś ostatnio? Na SSC w wątku warmińsko mazurskim ładnie pokazane ze zdjęciami gdzie i kiedy wybudowano i wyremontowano. Jeśli chodzi o drogi gminne i wojewódzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.