Skocz do zawartości

Który kompresor wybrać


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam jeszczed w garażu samoróbkę - już wypadałoby zastąpić ją czymś nowszym zlosnik.gif

Zastosowanie:

- pompowanie kół

- może od czasu do czasu pomalowanie czegoś? (mam na myśli zaprawki robione aerografem?)

- Jak już będzie coś takiego to może i w jakieś narzędzia zainwestuję?

Chociaż jako priorytet - pompowanie kół (bo pewnie na nic innego i tak czasu mieć nie będę).

Droższy

Tańszy

Różnica w wydajności, pojemności zbiornika - ale czy znacząca?

Kompresor olejowy... myślicie, że w zimie, w nieogrzewanym garażu będą szanse go uruchomić czy olej będzie zbyt gęsty?

(Obecną samoróbkę muszę niestety targać do domu, żeby się olej rozgrzał...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz mam jeszczed w garażu samoróbkę - już wypadałoby zastąpić ją czymś nowszym

> Zastosowanie:

> - pompowanie kół

> - może od czasu do czasu pomalowanie czegoś? (mam na myśli zaprawki robione aerografem?)

> - Jak już będzie coś takiego to może i w jakieś narzędzia zainwestuję?

> Chociaż jako priorytet - pompowanie kół (bo pewnie na nic innego i tak czasu mieć nie będę).

> Droższy

> Tańszy

> Różnica w wydajności, pojemności zbiornika - ale czy znacząca?

IMO nie ma większego znaczenia bo obydwa będą działać i obydwa będą się często włączać.

Do malowania zwykłym pistoletem też się nada ale co byś nie robił będzie produkował sporo wody w zbiorniku.

Osobiście szukałbym czegoś takiego http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-m...mpresor-200014/ ok.gif

> Kompresor olejowy... myślicie, że w zimie, w nieogrzewanym garażu będą szanse go uruchomić czy olej

> będzie zbyt gęsty?

> (Obecną samoróbkę muszę niestety targać do domu, żeby się olej rozgrzał...)

Mój rusza z problemami ale musi mieć pusty zbiornik, jak ma tylko resztki powietrza to ma spore problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem olej w swoim kompresorze na samochodowy 5w30 i działa nawet przy -15*C (więcej nie testowałem). Na oryginalnym oleju to przy jakiś +5*C był już problem.

Ogólnie producenci nie zalecają uruchamiania przy ujemnych temperaturach, bo nie do końca wiadomo co się będzie działo ze skondensowaną wodą - jak zamarznie na dnie zbiornika to nie problem, gorzej, jak zamarznie przy zaworach, albo regulatorze ciśnienia. Może jednak problem nie jest taki poważny, bo podczas mrozów powietrze jest na tyle suche, że kondensat się nie pojawia. Używałem kompresora podczas mrozów wiele razy i nigdy nie było problemów.

Co do wyboru kompresora, to jak masz dużo miejsca, to bierz ze zbiornikiem 50 litrów. Jednak z tych co podałeś, to wychodzi na to, że większą wydajność ma ten z mniejszym zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to już raczej inna półka.

> W firmie używamy kompresorów Airpola i bardzo sobie chwalę.

Airpol jest świetny. Sam kupiłem używanego 240 litrowca jeszcze z lat 70tych, kiedy mieli starą nazwę. Kosztował tyle, co 100 litrowy chinol (chyba z 1500 złotych zapłaciłem), ale jeszcze przebija je wydajnością. Sprężara tam wielkości silnika od malucha hehe.gif Moim zdaniem lepiej kupić używkę lepszej jakości, niż nowego chińczyka. Fajnie, jeśli będzie dostęp do części zamiennych w razie "w"

jeśli jesteś pewien, że chcesz tylko pompować koła, albo malować aerografem, to najtańsze guano da radę. jeśli chcesz napędzić tym narzędzia lub pistolet lakierniczy, to się nie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Airpol jest świetny. Sam kupiłem używanego 240 litrowca jeszcze z lat 70tych, kiedy mieli starą

> nazwę. Kosztował tyle, co 100 litrowy chinol (chyba z 1500 złotych zapłaciłem), ale jeszcze

> przebija je wydajnością. Sprężara tam wielkości silnika od malucha Moim zdaniem lepiej kupić

> używkę lepszej jakości, niż nowego chińczyka. Fajnie, jeśli będzie dostęp do części zamiennych

> w razie "w"

> jeśli jesteś pewien, że chcesz tylko pompować koła, albo malować aerografem, to najtańsze guano da

> radę. jeśli chcesz napędzić tym narzędzia lub pistolet lakierniczy, to się nie nada.

Dostępność części do Airpola jest faktycznie dobra, a sprzęt pancerny i ciężki. Wiele wytrzyma, nie jak jakieś aluminiowe Chińczyki. Ostatnio robiłem remonty dwóm takim Airpolom, jeden został i dzielnie mi służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostępność części do Airpola jest faktycznie dobra, a sprzęt pancerny i ciężki. Wiele wytrzyma, nie

> jak jakieś aluminiowe Chińczyki. Ostatnio robiłem remonty dwóm takim Airpolom, jeden został i

> dzielnie mi służy.

Obecnie Airpol to też chińczyk.

Już został przez nich wykupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.