Skocz do zawartości

Laguna III Grandtour 2.0 Bose Edition Etanol


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

poniewaz Ave juz mi przeszlo (nieugieta postawa sprzedawcy grinser006.gif ) to pytanie co myslicie o Laguna III Grandtour 2.0 Bose Edition Etanol (moc 140KM) ?

stoi takie cudo z 2011roku z przebiegiem 85kkm w okolicy i sie zastanawiam czy warte to czegos?

silnik podobno od nissana - ktos sie orientuje jak awaryjnosc? na pasku czy na lancuchu jest? jak ogolnie auto znajdujecie? awaryjne? czy niekoniecznie?

generalnie ten konkretny model w sumie niemal idealnie mi pasuje, bo spelnia moje wymagania:

- max 50kpln, najlepiej ~45

- rocznik >2009 (najlepiej ~2011)

- kupony w PL

- od pierwszego wlasciciela, ew. komis przysalonowy, z mozliwoscia sprawdzenia historii

- moze byc poleasing (w sumie watpie czy trafie 3-4letni od prywatnej osoby)

- wysoka (najwyzsza) wersja wyposazenia - bo rażą mnie zaślepki grinser006.gif

- przebieg <125kkm (realny, potwierdzony w historii aso)

- moc >120km

- benzyna, manual (ale moze byc tez automat)

- navi i BT

- czujniki parkowani przod/tyl

- rozstaw osi ~270cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik podobno od nissana - ktos sie orientuje jak awaryjnosc? na pasku czy na lancuchu jest? jak

> ogolnie auto znajdujecie? awaryjne? czy niekoniecznie?

Mam taką tyle że lifback. Silnik od Nissana, na lańcuchu. Ma dwumas. średnie spalanie to 9,0 l/100 km (miasto/trasa 50/50). Jedyną przypadloscią silnika jest utrudnione uruchamianie silnika w czasie zimnych dni (zima). Leczy się to czyszczeniem przepustnicy. Mój ma przebieg 40 kkm (3 lata) i raz mi się to zdarzyło. Silnik bardzo elastyczny, skrzynia 6 bieg, gdzie na 6-ce można przyspieszać (nie jest to klasyczny nadbieg do utrzymywania tylko prędkości). Auta bardzo ciche i twardo zawieszone (jest to zasadnicza różnica w porównaniu do wcześniejszych Lagun). Jestem bardzo zadowolony, drugi raz bym to auto kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poniewaz Ave juz mi przeszlo (nieugieta postawa sprzedawcy ) to pytanie co myslicie o Laguna III

> Grandtour 2.0 Bose Edition Etanol (moc 140KM) ?

Nie wiem czy mam "etanol"

mam samochód od 100 kkm. silnik bez najmniejszych dolegliwości. w miescie 12-13l/100 szybka autostrada w granicach 9 litrów normalna jazda pozamiejska ok 8 litrów.

raz zmieniałem stabilizatos z przodu i 3x łącznik stabilizatora z lewej strony oraz 2x z prawej ( z tym że może to jakieś lewe łączniki były... bo teraz już nie zmieniam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy mam "etanol"

> mam samochód od 100 kkm. silnik bez najmniejszych dolegliwości. w miescie 12-13l/100 szybka

> autostrada w granicach 9 litrów normalna jazda pozamiejska ok 8 litrów.

> raz zmieniałem stabilizatos z przodu i 3x łącznik stabilizatora z lewej strony oraz 2x z prawej (

> z tym że może to jakieś lewe łączniki były... bo teraz już nie zmieniam..

yikes.gif sporo pali

dzieki za info - napisz jeszcze tylko czy sie mocno odpycha? mocno go trzeba krecic? czy moze raczej nie czuc 140KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taką tyle że lifback. Silnik od Nissana, na lańcuchu. Ma dwumas. średnie spalanie to 9,0 l/100

> km (miasto/trasa 50/50). Jedyną przypadloscią silnika jest utrudnione uruchamianie silnika w

> czasie zimnych dni (zima). Leczy się to czyszczeniem przepustnicy. Mój ma przebieg 40 kkm (3

> lata) i raz mi się to zdarzyło. Silnik bardzo elastyczny, skrzynia 6 bieg, gdzie na 6-ce można

> przyspieszać (nie jest to klasyczny nadbieg do utrzymywania tylko prędkości). Auta bardzo

> ciche i twardo zawieszone (jest to zasadnicza różnica w porównaniu do wcześniejszych Lagun).

> Jestem bardzo zadowolony, drugi raz bym to auto kupił.

dzieki za info wink.gif

organizuje wiec wycieczke rodzinna obejrzec lage wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sporo pali

Podobno nowsze pala troszke mniej... ale może dlatego że zmodyfikowali podejscie do testu? zlosnik2.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gif

> dzieki za info - napisz jeszcze tylko czy sie mocno odpycha? mocno go trzeba krecic? czy moze

Hm trudno mi ocenić.... wydaje mi się ze jeżdzi tak jak powinien samochód tej wielkości z takim silnikiem...

Mozna i nie kręcić przy spokojnej jeżdzie trzymac okolice 2000 obrotów i mozna tez bez protesów kręcić do odcięcia - które jest stosunkowo nisko bo chyba przy 6000rpm - może 6500?

Poza pojedynczymi sytuacjami drogowymi nie narzekam na brak mocy - oczywiscie przy wyprzedzaniu redukcja 2 w dół jest wskazana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poniewaz Ave juz mi przeszlo (nieugieta postawa sprzedawcy ) to pytanie co myslicie o Laguna III

> Grandtour 2.0 Bose Edition Etanol (moc 140KM) ?

Trochę trzeszczy.

W wersji Bose schowki w bagażniku są wypełnione cudami od nagłośnienia (swoją drogą melomani mówią, że bez rewelacji) i nie ma miejsca na gaśnicę.

Trochę mi brakuje rozkładanego / rozsuwanego podłokietnika - długość nie jest zła, ale kilka cm więcej zapewniłoby pełny komfort.

Nawigacja to TomTom i można go aktualizować samemu. Radio czyta USB, ale z folderami sobie nie radzi.

Prowadzi się tak sobie (ale lepiej niż Avensis wink.gif

O silniku się nie wypowiadam, bo jeżdżę dieslem.

EDIT:

Bose w standardzie ma czujniki tylko z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę trzeszczy.

jak kazde

> W wersji Bose schowki w bagażniku są wypełnione cudami od nagłośnienia (swoją drogą melomani mówią,

> że bez rewelacji) i nie ma miejsca na gaśnicę.

ok

> Trochę mi brakuje rozkładanego / rozsuwanego podłokietnika - długość nie jest zła, ale kilka cm

> więcej zapewniłoby pełny komfort.

smile.gif

> Nawigacja to TomTom i można go aktualizować samemu. Radio czyta USB, ale z folderami sobie nie

> radzi.

a da sie sluchac muzyki z telefonu po BT? jak sie wogole sprawdza zestaw glosnomowiacy?

> Prowadzi się tak sobie (ale lepiej niż Avensis

grinser006.gif

> O silniku się nie wypowiadam, bo jeżdżę dieslem.

ok

> EDIT:

> Bose w standardzie ma czujniki tylko z tyłu.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno nowsze pala troszke mniej... ale może dlatego że zmodyfikowali podejscie do testu?

> Hm trudno mi ocenić.... wydaje mi się ze jeżdzi tak jak powinien samochód tej wielkości z takim

> silnikiem...

> Mozna i nie kręcić przy spokojnej jeżdzie trzymac okolice 2000 obrotów i mozna tez bez protesów

> kręcić do odcięcia - które jest stosunkowo nisko bo chyba przy 6000rpm - może 6500?

> Poza pojedynczymi sytuacjami drogowymi nie narzekam na brak mocy - oczywiscie przy wyprzedzaniu

> redukcja 2 w dół jest wskazana...

smile.gif dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak kazde

Nie. Przesiadłem się z Golfa V. Dramatu nie ma oczywiście, ale różnica jest wyraźnie słyszalna. Głównie przez hałas z tylnej klapy na większych nierównościach.

> ok

> a da sie sluchac muzyki z telefonu po BT? jak sie wogole sprawdza zestaw glosnomowiacy?

Da się bez problemu - słuchałem tak audiobooka. Zestaw głośnomówiący jest moim zdaniem bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Przesiadłem się z Golfa V. Dramatu nie ma oczywiście, ale różnica jest wyraźnie słyszalna.

> Głównie przez hałas z tylnej klapy na większych nierównościach.

roznica miedzy hatch a kombi zawsze bedzie i z tym sie licze

> Da się bez problemu - słuchałem tak audiobooka. Zestaw głośnomówiący jest moim zdaniem bardzo ok.

super! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedliftowym już mało co się działo a polift tym bardziej. Nie wiem jak bezyna ale auto jest bardzo mało awaryjne. Zawieszenie ok i tez mało kłopotliwe. Mam już ok 150 tyś i wymieniłem łączniki stabilizatora. Było to pierwsze ruszenie zAwieszenia od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwoluję. Radzi sobie bez zarzutu. Ja sobie nie radziłem z obsługą.

grinser006.gif

a ja dzisiaj bylem pomacac... wyglada zacnie, ale musialem awaryjnie wrocic do firmy i nie udalo mi sie przejechac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, posiedzialem 2minuty i musialem sie zawinac do firmy

> ale srodek wyglada niebo lepiej niz a Ave

Tworzywa obecnej Ave przypominają mi początek lat 90 i hyundaia pony ... Też się dziwie że w aucie tak rozpoznawalnym takiej jakości tworzywa zastosowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z czego te swiece sa?

nie mam pojecia - do wymiany mam jeszcze 20 kkm....

Ale mój mechanik potwierdził że te tańsze nie wytrzymują 120 kkm. Z tym że te 150 zl to dla klienta z ulicy co nie zapyta" a dlaczego tak drogo..." po niewielkich negocjacjach usłyszałem cene 120 zl - tez drogo ale bezsprzecznie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt cena swiec zapłonowych zabija... 150 zł sztuka....

> Z tym ze wymiana co 120 kkm - mowia że w dieslu wtryski zmienia sie częściej...prawda to?

moja tego nie wie. I jeszcze dlugo nie bedzie wiedziec. Do 300 tys nie powinno sie nic dziac ani z turbo ani z ukladem wtryskowym. IMHO u mnie nawet dluzej bo to automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja tego nie wie. I jeszcze dlugo nie bedzie wiedziec. Do 300 tys nie powinno sie nic dziac ani z

> turbo ani z ukladem wtryskowym. IMHO u mnie nawet dluzej bo to automat

O ile ten automat podnosi spalanie? To klasyczny chyba hydrocostam? Jak w trasie przy wyprzedzaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile ten automat podnosi spalanie? To klasyczny chyba hydrocostam? Jak w trasie przy wyprzedzaniu?

nie mam pojecia bo nie mam porowniania

tak

normalnie, a jak ma byc? Automat nie zmniejsza osiagow. Natomiast ma lekka zwloke od nacisniecia gazu wiec jak sie spodziewasz rekacji natychmiastowej to nie ten adres - ale to imho tak jak wszystkie klasyczne automaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się bez problemu - słuchałem tak audiobooka. Zestaw głośnomówiący jest moim zdaniem bardzo ok.

jeszcze jedno pytanie do zestawu - da sie sparowac wiecej niz jeden telefon (zeby sie dalo miedzy nimi szybko przelaczac)? a moze da sie miec rownoczesenie podlaczone np dwa rozne telefony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze jedno pytanie do zestawu - da sie sparowac wiecej niz jeden telefon (zeby sie dalo miedzy

> nimi szybko przelaczac)? a moze da sie miec rownoczesenie podlaczone np dwa rozne telefony?

Nie próbowałem. Z manuala dotyczącego radia (przynajmniej takiego jak mam ja, więc pewnie identycznego z zamontowanym w tytułowym Bose) wynika, że można mieć do 5 sparowanych telefonów, ale obsługiwany jest tylko jeden na raz.

Generalnie obsługa radia moim zdaniem wymaga sporej dozy otwartości cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam Lagunę 3 z silnikiem 2,0Pb ale nie w wersji Bose tylko jedną w dół. Wersja kombi.

Mogę Ci powiedzieć tyle że jak pozbędziesz się uprzedzeń co do francuzów to auto całkiem spoko jak za taką kasę.

Szału nie robi i lubi coś tam skrzypnąć (przeważnie tylna kanapa jak jest teraz zimno).

Silnik ze skrzynią 6 biegów manual nie jest może demonem mocy ale daje radę do komfortowego poruszania się.

Niestety jednostka Nissana nie nadaje się do gazu frown.gif Ponadto mój egzęplaż lubi sobie łyknąć oleju więcej niż u konkurencji co mnie na początku zmartwiło (wycieków brak i niepokojących objawów brak).

Pali w mieście od 9.5 do 11 zależy od stylu. W trasie załądowany na full (5 osób + bagażnik) z włączoną klimą spaliła mi 8l na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety jednostka Nissana nie nadaje się do gazu

Hm a mnie mowili ze gazuje się swietnie... mam gaz od 50kkm i nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń (5 samochód z gazem)

>Ponadto mój egzęplaż lubi sobie łyknąć oleju

Może to jednostkowa sprawa? bo mam wsród znajomych "kilka lagun" i maksymalne dolewki to 1 litr w trakcie 20-30 kkm.

> Pali w mieście od 9.5 do 11 zależy od stylu.

Lublin jest chyba specyficznym miastem - mniej niz 12 nie ma szans...

> W trasie załądowany na full (5 osób + bagażnik) z

> włączoną klimą spaliła mi 8l na 100.

To mnie w miarę tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik ze skrzynią 6 biegów manual nie jest może demonem mocy ale daje radę do komfortowego

> poruszania się.

Jest całkiem dobrze. robi 100 km/h w 9,0 sek i jedzie 210 km/h (v-max sprawdziłem osobiście w Niemczech). Możesz krytykować przyspieszenie bo auto nie daje odczuć ani prędkości ani przyspieszenia- nic nie wyje, zawieszenie świetnie sobie radzi przy większych prędkościach.

> Ponadto mój egzęplaż lubi sobie łyknąć oleju

> więcej niż u konkurencji co mnie na początku zmartwiło (wycieków brak i niepokojących objawów

> brak).

To musi być jednostkowy przypadek albo auto źle dotarte. Moje mam od nowości, docierałem jak należy (przez pierwsze 1500 km obroty max 3,5 tys / min) i mi oleju nie łyka. Pomiędzy wymianami (robie co 15 kkm) na bagnecie nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ujeżdżam Lagunę 3 z silnikiem 2,0Pb ale nie w wersji Bose tylko jedną w dół. Wersja kombi.

> Mogę Ci powiedzieć tyle że jak pozbędziesz się uprzedzeń co do francuzów to auto całkiem spoko jak

> za taką kasę.

wink.gif

> Szału nie robi i lubi coś tam skrzypnąć (przeważnie tylna kanapa jak jest teraz zimno).

> Silnik ze skrzynią 6 biegów manual nie jest może demonem mocy ale daje radę do komfortowego

> poruszania się.

gorzej jak we 90konnym fiacie pewnie nie bedzie grinser006.gif

> Niestety jednostka Nissana nie nadaje się do gazu Ponadto mój egzęplaż lubi sobie łyknąć oleju

> więcej niż u konkurencji co mnie na początku zmartwiło (wycieków brak i niepokojących objawów

> brak).

nigdy nie planowalem gazu w takim aucie.

> Pali w mieście od 9.5 do 11 zależy od stylu. W trasie załądowany na full (5 osób + bagażnik) z

> włączoną klimą spaliła mi 8l na 100.

ok.gif jak dla mnie to dramatu nie ma wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja tego nie wie. I jeszcze dlugo nie bedzie wiedziec. Do 300 tys nie powinno sie nic dziac ani z

> turbo ani z ukladem wtryskowym. IMHO u mnie nawet dluzej bo to automat

Widzisz - na AK straszą że się nie kupuje diesla z przebiegiem 150kkm bo zaraz wszystko do roboty, a nawet Galaxy dał radę machnąć już 22kkm ze mną i poza padniętym EGR'em wtryski, turbo etc ma się dobrze. ok.gif

PS. Aczkolwiek diesel to i tak zło, wolałem V6 w Omedze. zlosnik.gif Fajną kulturę pracy z diesli jakimi jeździłem miało 3.0 V6 w Vectrze i 2.5DTI w Omedze. Wszystkie R4 to dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.