Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe nawiercane/nacinane


Danielpoz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam Tarcz hamulcowych do forda expedition. Model dość mało popularny więc i wybór tarcz i klocków marny.

Na allegro są głownie chińskie wynalazki które już przerabiałem i ciągle się krzywiły. Znalazłem coś takiego :

cena przyzwoita

http://allegro.pl/tarcza-przod-expedition-navigator-advanced-tech-i4778221932.html

Są też droższe http://allegro.pl/tarcza-przod-expedition-navigator-high-performance-i4728875305.html

Warto dopłacić?

Takie nawiercane/nacinane maja mniejsze szanse na wyginanie pod wpływem temperatury?

Wiem że są na AK ludzie co handlują częściami i może maja w ofercie coś jeszcze innego markowego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś szukać na niemieckich portalach, np. ebay lub sklepy wysyłkowe z częściami.

Po pierwsze analogiczne części są w większości przpadków tańsze jak w PL,

po drugie ryzyko kupienia chińskiego szmelcu jest minimalne (ze względu na przepisy o obrocie częściami samochodowymi),

po trzecie gwarancja, możliwość zwrotu (bezproblemowe i bezkosztowe) itp. nieporównywalne z warunkami w PL .

Tu masz przykładowe:

z ebaya

Wysyłka do PL 18,-

na dowolny adres w D bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinieneś szukać na niemieckich portalach, np. ebay lub sklepy wysyłkowe z częściami.

> Po pierwsze analogiczne części są w większości przpadków tańsze jak w PL,

> po drugie ryzyko kupienia chińskiego szmelcu jest minimalne (ze względu na przepisy o obrocie

> częściami samochodowymi),

> po trzecie gwarancja, możliwość zwrotu (bezproblemowe i bezkosztowe) itp. nieporównywalne z

> warunkami w PL .

> Tu masz przykładowe:

> z ebaya

> Wysyłka do PL 18,-

> na dowolny adres w D bezpłatnie.

Pewnie taniej ale finalnie wyjdzie drożej i dłużej. Potrzebuje prawie na już i musze mieć fv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie taniej ale finalnie wyjdzie drożej i dłużej. Potrzebuje prawie na już i musze mieć fv

Czy drożej?

Każdą ofertę trzeba porównać indywidualnie.

Czy dłużej?

W 95% zakupów w sklepach wysyłkowych w D (wyjątkiem są leki), jeśli wyrobisz się z zamówieniem i z płatnością do zakończenie wysyłki w firmie, to wysyłają jeszcze tego samego dnia. Do PL przesyłka tego typu potrafi dojść w ciągu 2 dni roboczych. Bywa też oczywiście dłużej, z reguły 3 dni.

W twoim przypadku natychmiastowa płatność jest do zrealizowania za pomocą PayPal, założenie i aktywowanie rachunku to 10 minut.

Zapłata przez PayPal daje też pełną ochronę kupującego przez ebay (działa doskonale).

Faktura VAT?

W momencie zamówienia zawsze podajesz dane do rachunku, obojętnie czy na firmę czy prywatne.

Rachunek (tu wszystkie rodzaje dokumentów sprzedaży to rachunek, paragony z kasy w sklepie to kwity) można w PL najnormalniej rozliczyć.

Przy odrobinie większego zaangażowania i wysyłce skanów papierów firmy i ich zaakceptowania przez firmę sprzedającą (sprawdzenie w europejskim systemie trwa 5 minut), dokonuje się tylko zapłaty netto.

W tym wypadku panuje akurat dowolność akceptacji ze względu na odpowiedzialność za odprowadzenie/nieodprowadzenie VAT/MWSt..

Wszystko testowane dziesiątki, jeśli nie setki razy, łącznie z zakupami nowych samochodów do PL.

Wszystko jest łatwiejsze i szybsze jak zakupy w sieci w PL. Oczywiście dla kogoś kto nie robił tego nigdy, wydaje się że zakupy za granicą to tak jak zakupy na Marsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Szukam Tarcz hamulcowych do forda expedition. Model dość mało popularny więc i wybór tarcz i

> klocków marny.

Tutaj już sobie sam odpowiedziałeś.

> Na allegro są głownie chińskie wynalazki które już przerabiałem i ciągle się krzywiły. Znalazłem

> coś takiego :

> cena przyzwoita

> http://allegro.pl/tarcza-przod-expedition-navigator-advanced-tech-i4778221932.html

> Są też droższe

> http://allegro.pl/tarcza-przod-expedition-navigator-high-performance-i4728875305.html

> Warto dopłacić?

> Takie nawiercane/nacinane maja mniejsze szanse na wyginanie pod wpływem temperatury?

> Wiem że są na AK ludzie co handlują częściami i może maja w ofercie coś jeszcze innego markowego

Nie jestem ekspertem od amerykańców.Ale bardzo często jest wada fabryczna na zasadzie co nie włożysz i tak się pokrzywią.Auto może być po prostu ,,za cieżkie'' a tarcze ,czy też zaciski słabo dopasowane po taki tonaż.

Podaj na PW -co dokładnie potrzebujesz-dane auto ,zobacze co jest dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisz cos więcej o swoich problemach z krzywiącymi sie tarczami, jakich używałeś, jaka jazda i

> które dokładnie tarcze rozwiazały TWój problem?

Problem był tak, że zarówno oryginalne tarcze z pierwszego montażu, jak i drugi komplet tarcz TRW zaczynały się krzywić po kilku tys. km. Generalnie tarcze w Lancerze są po prostu za małe w stosunku do masy samochodu i mają tendencję do przegrzewania. Do tego dochodzi jazda głównie miejska w raczej dynamicznym stylu i automatyczna skrzynia biegów.

Zestaw tarcze SP Performance + klocki Hawk polecany i przetestowany był na forum Mitsumaniaki. U mnie też jak na razie się sprawdza.

Tarcze mniej więcej takie: SP Performance Cross Drilled and Slotted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tarcze mniej więcej takie: SP Performance Cross Drilled and Slotted

czyli tarcze nacinane wiercone

U mnie w dwóch autach BMW też wiecznie jest problem z hamulcami. Sprawdzałem wiele opcji, oryginały, ATE zwykłe, Zimmermann zwykłe i teraz mam Zimmermann Sport nawiercane od ok 1,5 roku i powoli zaczynam wyczuwać minimalne wibracje przy hamowaniu. Następnym razem chyba będzie trzeba wybrać coś niestandardowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli tarcze nacinane wiercone

> U mnie w dwóch autach BMW też wiecznie jest problem z hamulcami. Sprawdzałem wiele opcji,

> oryginały, ATE zwykłe, Zimmermann zwykłe i teraz mam Zimmermann Sport nawiercane od ok 1,5

> roku i powoli zaczynam wyczuwać minimalne wibracje przy hamowaniu. Następnym razem chyba

> będzie trzeba wybrać coś niestandardowego.

U mnie nawiercane Zimmermany Sport też już pomału zaczynają wibrować frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.