Skocz do zawartości

Prawo budowlane


Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi to ktoś wytłumaczy... bo już się zamotałem sam.

Dzis dzwoniłem do Urzędu Gminy dowiedzieć czy wystarczy samo zgłoszenie, czy muszę mieć pozwolenie na budowe.

Miła Pani w słuchawce powiedziała że do 25m2 wystarczy zgłoszenie... powyżej pozwolenie.

Domek to 5 x 6 m2 postawiony na pustakach. Czyli teoretycznie powinienem mieć pozwolenie na budowe.

aaaaaale...

Sprzedawca domku w umowie podaje mi takie coś:

Quote:

Na budowę domków i altan nie jest wymagane zezwolenie, jedynie zgłoszenie do Urzędu Gminy, podstawa prawna: PRAWO BUDOWLANE USTAWA Z DNIA 7 LIPCA 1994r. Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 art. 29 ust.1 pkt.1-12


hmm.gif

Baba w urzędzie jedno... sprzedawca drugie... no dobra brnę dalej.

Przeglądam sobie ustawę i widzę takie coś:

Quote:

2. Wymaga zgłoszenia, a nie wymaga sporządzenia projektu budowlanego, budowa:

2) altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do

25m2 w miastach i do
35m2
poza granicami miast oraz wysokości do 5m przy dachach stromych i do 4m przy

dachach płaskich;


Baba w słuchawce mówi mi ze do 25m2 hmm.gif w ustawie jest że do 35m2 (poza granicami miasta) a działka jest na wsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech mi to ktoś wytłumaczy... bo już się zamotałem sam.

> Dzis dzwoniłem do Urzędu Gminy dowiedzieć czy wystarczy samo zgłoszenie, czy muszę mieć pozwolenie

> na budowe.

> Miła Pani w słuchawce powiedziała że do 25m2 wystarczy zgłoszenie... powyżej pozwolenie.

> Domek to 5 x 6 m2 postawiony na pustakach. Czyli teoretycznie powinienem mieć pozwolenie na budowe.

> aaaaaale...

> Sprzedawca domku w umowie podaje mi takie coś:

> Quote:

> Na budowę domków i altan nie jest wymagane zezwolenie, jedynie zgłoszenie do Urzędu Gminy, podstawa

> prawna: PRAWO BUDOWLANE USTAWA Z DNIA 7 LIPCA 1994r. Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 art. 29

> ust.1 pkt.1-12

> Baba w urzędzie jedno... sprzedawca drugie... no dobra brnę dalej.

> Przeglądam sobie ustawę i widzę takie coś:

> Quote:

> 2. Wymaga zgłoszenia, a nie wymaga sporządzenia projektu budowlanego, budowa:

> 2) altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni

> zabudowy do

> 25m2 w miastach i do 35m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5m przy dachach stromych i do

> 4m przy

> dachach płaskich;

> Baba w słuchawce mówi mi ze do 25m2 w ustawie jest że do 35m2 (poza granicami miasta) a działka

> jest na wsi...

a stawiasz w ogródkach działkowych ?

bo jeśli nie to:

Quote:

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.