Skocz do zawartości

Wybór auta?


kamileeek

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> mam takie pytanko które z tych aut będzie lepsze pod względem awaryjności,eksploatacyjnym itp.

> peugeot 206 rocznik 2003

> clio 2002

> Czy to bez znaczenia ?

> dzieki za odpowiedzi

Oba modele w porównywalnym stanie technicznym nie będą się dużo różnić.

Za to samo clio, ale różnica benzyna a diesel, może się róznić znacznie jeśli chodzi o koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> mam takie pytanko które z tych aut będzie lepsze pod względem awaryjności,eksploatacyjnym itp.

> peugeot 206 rocznik 2003

> clio 2002

> Czy to bez znaczenia ?

> dzieki za odpowiedzi

Ja latem dla żony szukałem 206 a w końcu kupiłem jej Clio 2002 właśnie, bo się trafił.

Nie wiem czy to tylko ten egzemplarz, ale jestem zszkowany, bo nastawiałem się na usterki i tandetę a tymczasem jest całkiem nieźle.

Cud, ale żona ma auto, w którym absolutnie wszystko działa, a ma niezłe wyposażenie.

Auto dostało na start przegląd startowy u kol. Szymana plus kilka zaniedbań i typowych niedomagań usuniętych za grosze lub za darmo (u nie np poprawka uszczelnienia bagażnika, wymiana serwa klapy klimy i czyszczenie czujnika położenia wału).

Największa wada jak dla mnie to promień skrętu. Mam wrażenie, że Citroenem C5 łatwiej się zawraca.

Siedzenia są niepotrzebnie "kubełkowate" przez co jest przetarcie na wybrzuszeniu.

Do niedawna wyznawałem tezę wyższości (jakościowej) aut grupy PSA nad Renault ale nie wiem czy nie zmienić zdania.

Ma silnik 1.4 16V 98KM, jak dla mnie pali to niedużo.

Tyle moich wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeota 206 nie bierz jak coś z silnikiem 1.1 bo mocy zero a pali jak 1.6 w 7 litrach ciężko się zamknąć...

Ogólnie szukaj czegoś najbardziej zadbanego ale Clio wyjdzie taniej w naprawie niż 206 z racji np. takich pierdółek jak osobne sworznie wahaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peugeota 206 nie bierz jak coś z silnikiem 1.1 bo mocy zero a pali jak 1.6 w 7 litrach ciężko się

> zamknąć...

Clio 1,2 8v potrafi spalić do 6 litrów w mieście.

Bez specjalnego stania w korkach i przy minimalnym skupianiu się na oszczędnej jeździe.

Dlatego nie brałbym dci-ka, ani nie zakładał gazu.

To auto to dobry wybów i mimo że 206-ek za specjalnie nie znam, to jakbym miał jeszcze raz kupować, zdecydowałbm sie na takie clio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.