Skocz do zawartości

Wysuwanie anteny teleskopowej


dellti

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w jednym samochodzie antenę wysuwaną elektrycznie, jednak to rozwiązanie ma dla mnie pewną wadę - radio JVC KW R400 wysuwa antenę po włączeniu, niezależnie które źródło dźwięku jest wybrane. Czy wszystkie radia tak mają, czy są jakieś chowające antenę gdy słuchamy płyty lub USB? Radio i tak chce wymienić na mniejsze, więc od razu szukałbym modelu z takim działaniem.

Jeżeli jednak tę cechę mają wszystkie modele, to od razu pytanie jak działa sterownik takiej anteny - jest ona wysunięta tak długo jak jest podane napięcie +12V na przewód sterujący, czy jest to jakoś bardziej skomplikowane? W pierwszym przypadku po prostu dorobiłbym sobie zwykły wyłącznik, to by rozwiązało problem. Ręczne wysuwanie anteny odpada.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wszystkie radia tak mają, czy są jakieś chowające antenę gdy słuchamy płyty lub USB?

Chyba wszystkie, bo to jest to samo sterowanie, co do wzmacniacza.

> Jeżeli jednak tę cechę mają wszystkie modele, to od razu pytanie jak działa sterownik takiej anteny

> - jest ona wysunięta tak długo jak jest podane napięcie +12V na przewód sterujący

Dokładnie. Wystarczy włącznik, jak ręcznie chcesz pstrykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w jednym samochodzie antenę wysuwaną elektrycznie, jednak to rozwiązanie ma dla mnie pewną wadę

> - radio JVC KW R400 wysuwa antenę po włączeniu, niezależnie które źródło dźwięku jest wybrane.

> Czy wszystkie radia tak mają, czy są jakieś chowające antenę gdy słuchamy płyty lub USB? Radio

> i tak chce wymienić na mniejsze, więc od razu szukałbym modelu z takim działaniem.

> Jeżeli jednak tę cechę mają wszystkie modele, to od razu pytanie jak działa sterownik takiej anteny

> - jest ona wysunięta tak długo jak jest podane napięcie +12V na przewód sterujący, czy jest to

> jakoś bardziej skomplikowane? W pierwszym przypadku po prostu dorobiłbym sobie zwykły

> wyłącznik, to by rozwiązało problem. Ręczne wysuwanie anteny odpada.

> Z góry dzięki za podpowiedzi.

cos mi swita ze gdzies widziałem radio ktore mialo dwa wyjscia: jedno "12v na antene" drugie zaś "remote" na np. wzmacniacz.

Nie pamietam teraz co to bylo, ani tym bardziej jak to działało, anteny automatyczne montowałem/wymienialem ale w swoich autach nigdy nie mialem oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos mi swita ze gdzies widziałem radio ktore mialo dwa wyjscia: jedno "12v na antene" drugie zaś

> "remote" na np. wzmacniacz.

> Nie pamietam teraz co to bylo, ani tym bardziej jak to działało, anteny automatyczne

> montowałem/wymienialem ale w swoich autach nigdy nie mialem

w moim tak bylo fabrycznym saabowskim zlosnik.gif i antena byla i wzmacniacz i jak mi antena padla to rozbebeszalem i faktycznie tam dwa sterowania byly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.