Skocz do zawartości

407SW...


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Ujeżdżam takiego i generalnie bardzo fajne wozidełko... :-) Szklany dach robi robotę yay.gif szczególnie Junior cieszy się i mówi "ooo widzę niebo" hehe.gif

Zastanawia mnie czy to norma przy silniku 2.0 16V (benzyna), że od 4kRPM w górę hałas wewnątrz jest bardzo duży... baaaardzo dokuczliwy i męczący.

Analogicznie np. w Mondeo 2.0, a nie mówiąc o Avensisie 1.8, jest dużo ciszej... skrzynie w tych autach zestopniowane są podobnie.

Czy też może kwestia tego egzemplarza, który mam?

Jakich kosztownych problemów spodziewać się w 407SW z tym silnikiem?

Z jaką skrzynią zestawiony jest silnik 2.2 16V? Jak tam wygląda ilość obrotów na najwyższym biegu przy 100kmph?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ujeżdżam takiego i generalnie bardzo fajne wozidełko... :-) Szklany dach robi robotę szczególnie

> Junior cieszy się i mówi "ooo widzę niebo"

> Zastanawia mnie czy to norma przy silniku 2.0 16V (benzyna), że od 4kRPM w górę hałas wewnątrz jest

> bardzo duży... baaaardzo dokuczliwy i męczący.

> Analogicznie np. w Mondeo 2.0, a nie mówiąc o Avensisie 1.8, jest dużo ciszej... skrzynie w tych

> autach zestopniowane są podobnie.

> Czy też może kwestia tego egzemplarza, który mam?

> Jakich kosztownych problemów spodziewać się w 407SW z tym silnikiem?

> Z jaką skrzynią zestawiony jest silnik 2.2 16V? Jak tam wygląda ilość obrotów na najwyższym biegu

> przy 100kmph?

Jesli chodzi o silnik, to raczej nie masz co sie obawiac ok.gif

Stara dobra konstrukcja, bez wiekszych wad smile.gif

Chyba najpredzej to lubi pasc cewka, ale nie sa to jakies duze koszty.

Co do glosnosci, to u mnie w C4 jest podobnie... Niestety ale skrzynia 5-ka raczej srednio nadaje sie na autostrady wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ujeżdżam takiego i generalnie bardzo fajne wozidełko... :-) Szklany dach robi robotę szczególnie

> Junior cieszy się i mówi "ooo widzę niebo"

> Zastanawia mnie czy to norma przy silniku 2.0 16V (benzyna), że od 4kRPM w górę hałas wewnątrz jest

> bardzo duży... baaaardzo dokuczliwy i męczący.

> Analogicznie np. w Mondeo 2.0, a nie mówiąc o Avensisie 1.8, jest dużo ciszej... skrzynie w tych

> autach zestopniowane są podobnie.

> Czy też może kwestia tego egzemplarza, który mam?

> Jakich kosztownych problemów spodziewać się w 407SW z tym silnikiem?

> Z jaką skrzynią zestawiony jest silnik 2.2 16V? Jak tam wygląda ilość obrotów na najwyższym biegu

> przy 100kmph?

Co masz na myśli pisząc hałas? Ja miałem hałas (szuranie, dzwonienie) jak mi sprzęgło padało.

Jeśli to zwykły hałas wprost proporcjonalny do obrotów silnika to chyba ok, nie jest źle ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co masz na myśli pisząc hałas? Ja miałem hałas (szuranie, dzwonienie) jak mi sprzęgło padało.

> Jeśli to zwykły hałas wprost proporcjonalny do obrotów silnika to chyba ok, nie jest źle

Auto jest głośne od 4kRPM, dla mnie bardzo głośne.

Sprzęgło pewnie powoli umiera, bo bierze wysoko i zanim weźmie poszarpuje.

Poza głośnością i krótką skrzynią autko bardzo w porządku, a panoramiczny dach dodatkowo dodaje smaku.

Jak wygląda kwestia kosztów napraw zawieszenia? Są jakieś nietypowe elementy lub części, które dostępne są jedynie w ASO i przez to drogie?

Na allegro widzę, że jest dużo dostępnych wszelkiego rodzaju tulejek, czyżby wahacze dawało się regenerować bez konieczności zakupu nowych?

Na dniach jadę w dłuższą trasę, zobaczymy jakie będą wrażenia.

W 2.2 16V widzę, że montowali manuale VI biegowe - jak są zestopniowane?

Jaka jest nośność relingów dachowych w SW, można bez obaw wieźć 2-3 rowery? Swoją drogą fajnie musi się wieźć rowerki z możliwością podglądu od spodu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto jest głośne od 4kRPM, dla mnie bardzo głośne.

> Sprzęgło pewnie powoli umiera, bo bierze wysoko i zanim weźmie poszarpuje.

> Poza głośnością i krótką skrzynią autko bardzo w porządku, a panoramiczny dach dodatkowo dodaje

> smaku.

> Jak wygląda kwestia kosztów napraw zawieszenia? Są jakieś nietypowe elementy lub części, które

> dostępne są jedynie w ASO i przez to drogie?

> Na allegro widzę, że jest dużo dostępnych wszelkiego rodzaju tulejek, czyżby wahacze dawało się

> regenerować bez konieczności zakupu nowych?

> Na dniach jadę w dłuższą trasę, zobaczymy jakie będą wrażenia.

> W 2.2 16V widzę, że montowali manuale VI biegowe - jak są zestopniowane?

> Jaka jest nośność relingów dachowych w SW, można bez obaw wieźć 2-3 rowery? Swoją drogą fajnie musi

> się wieźć rowerki z możliwością podglądu od spodu

Krótka skrzynia to największy minus na autostradzie mad.gif

Co do napraw zawieszenia to nie wiem, kupiłem z przebiegiem licznikowym 152kkm, po roku jest 186kkm i nic jeszcze nie miałem okazji naprawiać (*oprócz dwóch łącznikow stab. z tyłu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.