Skocz do zawartości

Wał korbowy stihl 017, mamy jakiegoś serwisanta? Kilka pytań


deltabox

Rekomendowane odpowiedzi

Rozleciało mi się łożysko sworznia tłoka (czerwony kwadrat), pech chciał, że jest to stara pilarka i nie ma części zamiennych, postaram się coś dobrać. Czy wał korbowy można rozebrać, żeby wymienić dolne łożysko korbowodu (niebieski kwadrat)? Dwa łożyska na wale wyczyszczę bo jest w nich trochę brudu. Czym je nasmarować przed uruchomieniem pilarki?

IMG_20141211_172529_813_zpsd51c803d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozleciało mi się łożysko sworznia tłoka (czerwony kwadrat), pech chciał, że jest to stara pilarka

> i nie ma części zamiennych, postaram się coś dobrać. Czy wał korbowy można rozebrać, żeby

> wymienić dolne łożysko korbowodu (niebieski kwadrat)? Dwa łożyska na wale wyczyszczę bo jest w

> nich trochę brudu. Czym je nasmarować przed uruchomieniem pilarki?

z tego co kojarzę można na prasie wyprasować sworzeń, tylko ostrożnie żeby nie zwalcować sworznia.

Łożyska wału możesz dobrać np SKF, może będzie się dało odczytać nr łożyska albo jakieś inne dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko sworznia tłoka udało mi się rozgryźć, jak na tak małe to bardzo drogie 34zł, no ale nietypowe!!! Jest to:

ŁOŻYSKO IGIEŁKOWE B 56 TORRINGTON 7,94x12,7x9,52.

Potrzebuję tylko info czym je nasmarować, przed złożeniem do kupy i odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łożysko sworznia tłoka udało mi się rozgryźć, jak na tak małe to bardzo drogie 34zł, no ale

> nietypowe!!! Jest to:

> ŁOŻYSKO IGIEŁKOWE B 56 TORRINGTON 7,94x12,7x9,52.

> Potrzebuję tylko info czym je nasmarować, przed złożeniem do kupy i odpaleniem.

to łożysko nasmaruj olejem, może być tym do mieszanki

a szczerze mówiąc myślałem o łożyskach wału smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to łożysko nasmaruj olejem, może być tym do mieszanki

> a szczerze mówiąc myślałem o łożyskach wału

Łożyska wału mają prawie niewyczuwalny luz, więc nie będę ich wymieniał. Wymienię tylko uszczelniacze. Pilarka jest z 99 roku, swoje pocięła, aż uszkodziło się łożysko sworznia tłoka i przerysowało tłok, zgubiła się kompresja. Chcę ją w miarę tanio reanimować by posłużyła jeszcze z dwa lata a potem kupię nową na 700zł. Tłok udało mi się wyrwać oryginalny używany w super stanie za 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko sworznia po domowym wprasowaniu się zepsuło, zacisnęło się i nie wchodził sworzeń, przypuszczam, że miałem nagrzać palnikiem otwór sworznia i dopiero go tam ładować. Zamówiłem inne mniejsze o 0,5 mm w obwodzie łożysko. Jak będzie luźnawe w otworze to ma ktoś jakiś pomysł jak po taniemu je tam usztywnić, wiem, że są drogie kleje, ale chodzi mi o jak najtańszą naprawę w ramach eksperymentu. Jak się silnik rozleci to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o łożysko sworznia tłoka, oryginalne się wysypało, torrington B-56 o nietypowych wymiarach, zakupiłem nowe za 40zł no i się zepsuło przy wprasowaniu, wchodziło bardzo ciasno, teraz zamówiłem łożysko hk 0810, ale ma średnicę pół milimetra mniejszą i przypuszczam, że będzie luźne w otworze. W pierwszym poście na obrazku łożysko w czerwonym kwadracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sworzeń podgrzać (piekarnik, palnik) a łożysko do zamrażalnika na dobrę i wtedy próbować

> Osobiście jeszcze nie próbowałem, ale podobno się sprawdza

Chyba odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kufa jak Ty kombinujesz, uwielbiam takich klientow wyda rownowartosc nowej czesci a sam bedzie

> robil potem przychodzi z placzem i trzeba 3xtyle zaplacic ehhh...

> masz kpl. wal i se kup a nie debilnie kombinujesz

A w czym to Tobie przeszkadza ?? Chce mu się bawic to się beedzie bawił i wyda 10x tyle co nowa cześć czy sama piła. Zadał pytanie więc jak wiesz to odpowiedz a nie DEBILNIE komentujesz. Dziwnie robi się na AK kiedyś można było uzyskać tutaj pomoc a ostatnio jest wręcz odwrotnie... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w czym to Tobie przeszkadza ?? Chce mu się bawic to się beedzie bawił i wyda 10x tyle co nowa

> cześć czy sama piła. Zadał pytanie więc jak wiesz to odpowiedz a nie DEBILNIE komentujesz.

> Dziwnie robi się na AK kiedyś można było uzyskać tutaj pomoc a ostatnio jest wręcz

> odwrotnie... ehhh

Sam jestes debilny a twoja wypowiedz nic do tematu nie wnosi. Pisal ze nie ma części to znalazlem i podlinkowalem. Druga sprawa ze na dwa lozyska wydal juz polowe wartosci nowego walu a zara bedzie trzeba kupic trzecie. Samo lozysko niby wystepuje w katalogu stihla ale nie ma nr (jest tylko na rysunku) samego korbowodu niestety ntez juz nie mam dostepny jest jedynie caly wal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.