Skocz do zawartości

Pyrkanie na wolnych 1.2 8v


dawidp1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co prawda to nie cento ale Siena z silnikiem 1.2 8v dobrze Wam znanym. Rocznik 99, przebieg 183000km. Auto generalnie ma LPG. Od jakiegos czasu na wolnych obrotach robi pyr pyr pyr pyr pyr pyr pyr i trzesie cala buda. Jak przalaczam na gaz to automatycznie gasnie. Co moze byc powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Co prawda to nie cento ale Siena z silnikiem 1.2 8v dobrze Wam znanym. Rocznik 99, przebieg

> 183000km. Auto generalnie ma LPG. Od jakiegos czasu na wolnych obrotach robi pyr pyr pyr pyr

> pyr pyr pyr i trzesie cala buda. Jak przalaczam na gaz to automatycznie gasnie. Co moze byc

> powodem?

moze gubi iskre smile.gif przewody i swiece ok ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Co prawda to nie cento ale Siena z silnikiem 1.2 8v dobrze Wam znanym. Rocznik 99, przebieg

> 183000km. Auto generalnie ma LPG. Od jakiegos czasu na wolnych obrotach robi pyr pyr pyr pyr

> pyr pyr pyr i trzesie cala buda. Jak przalaczam na gaz to automatycznie gasnie. Co moze byc

> powodem?

sprawdz podcisnienie a w szczegolnosci map sensor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz rozrzad

> sprawdz kompresje

Rozrząd był robiony w lutym, a miesiąc temu głowica.

> sprawdz podcisnienie a w szczegolnosci map sensor

W zeszłym tygodniu podpięty był pod kompa. Map sensor jest ok. Był błąd sondy lambda i czujnika położenia wału. Sprawdzone, usunięte i nic. Mam filmik jak pracuje silnik. Zaraz postaram się umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś wymieniłem całą listwę wtryskową i bez zmian nadal pyrka na wolnych.

> Chyba jednak będzie trzeba zajrzeć jak jest ustawiony rozrząd.

> Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Może ja źle słyszę ale wydaję mi się że pracuje w miarę równo tylko coś wpada w rezonans,np wydech,deska rozdzielcza,maska,nie mam pojęcia?

Może sprawdź poduszki silnika czy któraś się nie zerwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Co prawda to nie cento ale Siena z silnikiem 1.2 8v dobrze Wam znanym. Rocznik 99, przebieg

> 183000km. Auto generalnie ma LPG. Od jakiegos czasu na wolnych obrotach robi pyr pyr pyr pyr

> pyr pyr pyr i trzesie cala buda. Jak przalaczam na gaz to automatycznie gasnie. Co moze byc

> powodem?

Regulacja zaworów i jeśli nic się nie zmieni to wymiana wydechowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ja źle słyszę ale wydaję mi się że pracuje w miarę równo tylko coś wpada w rezonans,np

> wydech,deska rozdzielcza,maska,nie mam pojęcia?

> Może sprawdź poduszki silnika czy któraś się nie zerwała.

Całe wnętrze drga. Postaram się jutro nagrać filmik spod maski. Poduszki nie ponieważ wymieniłem już wszystkie.

> Regulacja zaworów i jeśli nic się nie zmieni to wymiana wydechowych.

Wydech jest ok. Nie ma tam żadnych luzów. Brakuje mi już pomysłów. W wolnej chwili muszę sprawdzić czy rozrząd jest dobrze bo istnieje prawdopodobieństwo, że się przestawił o ząbek. Aczkolwiek mam wrażenie, że te objawy się pojawiły jak odebrałem auto po zrobieniu rozrządu tylko wówczas wymieniali mi również 2 poduchy z 3. A jak nadal nie to to zostaje mi tylko głowica :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całe wnętrze drga. Postaram się jutro nagrać filmik spod maski. Poduszki nie ponieważ wymieniłem

> już wszystkie.

> Wydech jest ok. Nie ma tam żadnych luzów. Brakuje mi już pomysłów. W wolnej chwili muszę sprawdzić

> czy rozrząd jest dobrze bo istnieje prawdopodobieństwo, że się przestawił o ząbek. Aczkolwiek

> mam wrażenie, że te objawy się pojawiły jak odebrałem auto po zrobieniu rozrządu tylko wówczas

> wymieniali mi również 2 poduchy z 3. A jak nadal nie to to zostaje mi tylko głowica :/

Po wymianie poduszek silnik mógł się źle ustawić.

Trzeba poluźnić poduszki,odpalić auto i wtedy dociągnąć.

Silnik powinien się ustawić neutralnie.

Mogą być też kiepskie poduchy,za twarda guma i efekt podobny.

Przy wymianie poduszek mogli coś skrzywić np wydech i teraz któryś elemęt tłucze się o inny.

Jeśli to występuje po naprawie to jedź tam niech szukają przyczyny.

Na gazie w ogóle auto nie chodzi??

Ciepłe zimne?

Też stało się to w tym samym momencie czy już wcześniej nie jeździło na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wymianie poduszek silnik mógł się źle ustawić.

> Trzeba poluźnić poduszki,odpalić auto i wtedy dociągnąć.

> Silnik powinien się ustawić neutralnie.

> Mogą być też kiepskie poduchy,za twarda guma i efekt podobny.

> Przy wymianie poduszek mogli coś skrzywić np wydech i teraz któryś elemęt tłucze się o inny.

> Jeśli to występuje po naprawie to jedź tam niech szukają przyczyny.

> Na gazie w ogóle auto nie chodzi??

> Ciepłe zimne?

> Też stało się to w tym samym momencie czy już wcześniej nie jeździło na LPG

Było sprawdzane i wydaje się w porządku. Wydech o nic nie wadzi. LPG zaczęło nie dawno powoli sprawiać problem. Najpierw było tak, że jak odpalałem zimny. To odpalał 2tys. obrotów i gasł. Za drugim razem odpalił ale na benie chodził tak jakby miał zalaną świece (co później okazało się że uszczelka kolektora ssącego przepuszczała płyn chłodniczy na czwartą świece. Po wymienia już ok) przejście na gaz i wszystko ok. Przyszło w nocy z -5 i znów objaw na benie jak zalana świeca. Po przełączeniu na LPG musiałem manewrować gazem aż się trochę rozgrzeje, a jak zgasł. To miał problem aby znów odpalić. Potem było coraz gorzej, aż przestałem używać LPG. Pojechałem do mechanika, sprawdzili świece i było sucho. Na benie odpalał już bez problemu. Po przejechaniu 15km i rozgrzaniu silnika postanowiłem przełączyć na LPG i auto momentalnie zgasł. Od tamtej pory nie używam LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było sprawdzane i wydaje się w porządku. Wydech o nic nie wadzi. LPG zaczęło nie dawno powoli

> sprawiać problem. Najpierw było tak, że jak odpalałem zimny. To odpalał 2tys. obrotów i gasł.

> Za drugim razem odpalił ale na benie chodził tak jakby miał zalaną świece (co później okazało

> się że uszczelka kolektora ssącego przepuszczała płyn chłodniczy na czwartą świece. Po

> wymienia już ok) przejście na gaz i wszystko ok. Przyszło w nocy z -5 i znów objaw na benie

> jak zalana świeca. Po przełączeniu na LPG musiałem manewrować gazem aż się trochę rozgrzeje, a

> jak zgasł. To miał problem aby znów odpalić. Potem było coraz gorzej, aż przestałem używać

> LPG. Pojechałem do mechanika, sprawdzili świece i było sucho. Na benie odpalał już bez

> problemu. Po przejechaniu 15km i rozgrzaniu silnika postanowiłem przełączyć na LPG i auto

> momentalnie zgasł. Od tamtej pory nie używam LPG.

Od tamtej pory tzn od wczoraj czy od zeszłego roku.

Chodzi mi głownie czy masz gaz w butli?

Jak instalacja LPG?

Sprawdziłeś co chłopaki mówili ? rozrząd,kompresje,wężyki od podciśnień są ba pewno szczelne?Wystarczy mała dziurka i wskazania mapa są błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od tamtej pory tzn od wczoraj czy od zeszłego roku.

> Chodzi mi głownie czy masz gaz w butli?

> Jak instalacja LPG?

> Sprawdziłeś co chłopaki mówili ? rozrząd,kompresje,wężyki od podciśnień są ba pewno

> szczelne?Wystarczy mała dziurka i wskazania mapa są błędne.

Nie nie pyrkanie ciężko mi stwierdzić ale problem z odpalaniem i z LPG gdzieś tak od połowy listopada. Firma, która zakładała LPG nazywa się LTA Polonia i była zakładana 29.08.2001 roku. Natomiast firma STAKO robiła badania zbiornika. Tak mam w dokumentach.

Rozrząd sprawdzę w wolnej chwili bo teraz nie bardzo mam na to czas. Chyba, że w jakiś dzień podjadę do mechanika aby zajrzał. Byłem podpiąć pod kompa i wszystko jest ok. Nie ma jakiś dziwnych nietypowych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.