Skocz do zawartości

hid vs zarowki


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij od regeneracji odbłyśników, bo to da najwięcej. Ja jestem właśnie po takim zabiegu i chociaż nie zrobione było to tak, jak sobie to wyobrażałem (mega druciarz ten co to robił) to jest spora poprawa. Co do Xenonów - na lampie jest homologacja, do tego są soczewki, więc to odrobinę ratuje sytuację. Jeśli się zdecydujesz to polecam barwę 4300k, wtedy nie rzuca się to tak w oczy. Oświetlenie drogi jest bardzo dobre, ale...

Są 3 problemy - największy to brak spryskiwaczy, brak poziomowania automatycznego, a na końcu dobrze by było zmodyfikować lekko przesłonę. Przesłona pod H7 po prawej stronie świeci wyżej niż oryginalna do xenona. W sobotę będę rozbierał i badał temat czy przypadkiem ta ruchoma przesłonka do przestawiania oswietlenia na ruch lewostronny, w pozycji środkowej nie jest podobna do xenonowej, ewentualnie zastanowię się jak to zmodyfikować. W razie co mam 2kpl lamp zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj można zobaczyć jak ta przesłonka wygląda. Wydaje mi się, że bez modyfikacji, samym pośrednim położeniem nie uda się uzyskać ksenonowej przesłony.

Klik

Czerwona kreska poniżej pokazuje jak to powinno wyglądać:

http://forum.autokacik.pl/files/288114006-bez%A0tytu%B3u.JPG

288114006-288114006-bez%25A0tytu%25B3u.jpg

post-15752-1435252755632_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy mozna dostac takie nowe, uziemniac auto na jakis czas troche mi nie pasuje..

nowych nie dostaniesz ale tam gdzie ja robiłem, to ten co robi regeneracje wysłał mi komplet już zrobionych a jak wymieniłem odesłałem swoje więc auto było uziemione na 30 min gdy robiłem podmiankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że miałeś farta, bo dostała Ci się wersja niepołączona nitami (soczewka-odbłyśnik). W wersji z nitami jest dość spory problem, bo nitów nie idzie za nic przewiercić (bardzo twarde i płaskie), tylko trzeba je ścinać. Wtedy po złożeniu tego na nowo geometria może nie być tak idealna i traci się "ostrość" soczewki, przez co nie ma wyraźnej granicy światło-cień. To też da się obejść, trzeba zamontować i odpalić żarówkę po złożeniu soczewki i wyregulować ostrość odpowiednio doginając przesłonę. Po ustawieniu dopiero wkręcić to w lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby przechodza przeglad..pytanie czy ktos to testowal

Przegląd przechodzą bo takie mamy przeglądy w PL. W mojej okolicy jest 6 SKP i bankowo na jednej z nich by nie podbili.

Hidy miałem w swoim aucie o barwie 6000K była ona zbyt niebieska i za bardzo rzucała się w oczy więc zmieniłem na 5000K i światło było idealnie białe. W lampie nie zmieniałem kompletnie nic i z moich obserwacji powiem tyle, że nikt z przeciwka mi nie mrugał, że go oślepiam czy rażę. Oświetlenie znacznie się poprawiło. Gdyby obecne moje auto nie posiadało by Ksenonów to pewnie założył bym jeszcze raz Hidy.

Zestaw ten oczywiście też ma minusy.

- Po włączeniu świateł trzeba poczekać aż się rozświetlą 10-40 s. w zależności od jakości (ceny) przetwornic, dodam że gdy wyskoczymy na chwile do sklepu to ponowny start jest znacznie szybszy.

- Hidy są nielegalne, mogą być problemy na SKP oraz nie wiem jak sprawa wygląda w razie kolizji gdy się ktoś dopatrzy tych świateł, sprawa może skończyć się z twoją winą.

- Tanie zestawy mogą powodować zakłócenia CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym się nie pchał w HIDy, praktycznie wszystkie minusy wypisali powyżej inni.

Ja w swojej v70 mam założone nowe żarówki Philipsa i jestem bardzo zadowolony : Philips WhiteVision ( intensywny efekt białego światła ksenonowego, temperatura barwowa 4300 K).

http://www.philips.pl/c-m-li/whitevision.html

Poniżej link do filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=R-jY7jScfcQ&feature=youtu.be

Mam te żarówki około miesiąca i jestem z nich zadowolony za cały zestaw (2*H7 + 2*W5W) zapłaciłem 85zł tak że cena też jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam te żarówki około miesiąca i jestem z nich zadowolony za cały zestaw (2*H7 + 2*W5W) zapłaciłem

> 85zł tak że cena też jest OK.

Nie każdy kupuje hidy dla niebieskiego światła. Jak dla mnie 4300k są nadal zbyt niebieskie. 85zł cena mogłaby być ok, gdyby nie trzeba było tych żarówek zmieniać co pół roku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie każdy kupuje hidy dla niebieskiego światła. Jak dla mnie 4300k są nadal zbyt niebieskie.

Sorry ale niebieskie to one wcale nie są (może je mylisz z wcześniejszym modelem Philips Blue Vision ), Philips White Vision dają białe światło. Zawsze używałem żarówek o poprawionych osiągach i nawet tamte przy Philipsach White Vision dawały światło żółtawe.

Jak chcesz to możemy się kiedyś gdzieś złapać w Warszawie, osobiście zobaczysz w realu i ocenisz.

> cena mogłaby być ok, gdyby nie trzeba było tych żarówek zmieniać co pół roku

Ile podziałają zobaczymy (producent podaje 450godzin), używałem różnych żarówek Philips, Osram i Thunsgram, wytrzymywały około 1,5 roku przy przebiegu +- 25kkm rocznie.

Nawet jak wytrzymają około roku to dla mnie i tak będzie OK biorąc pod uwagę cenę i zadowolenie z produktu, ja właśnie takich żarówek szukałem aby były białe a nie żółte lub niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego ja bym się nie pchał w HIDy, praktycznie wszystkie minusy wypisali powyżej inni.

Wymieniali też plusy.

> Ja w swojej v70 mam założone nowe żarówki Philipsa i jestem bardzo zadowolony : Philips WhiteVision

> ( intensywny efekt białego światła ksenonowego, temperatura barwowa 4300 K).

> http://www.philips.pl/c-m-li/whitevision.html

> Poniżej link do filmiku:

> https://www.youtube.com/watch?v=R-jY7jScfcQ&feature=youtu.be

Tym filmem bym się nie sugerował bo to reklamówka Philipsa i na nim to świeci lepiej jak ksenon w co wątpie aby żarówka dała tyle światła.

Jak możesz to zapodaj fotkę jak to świeci u Ciebie.

> Mam te żarówki około miesiąca i jestem z nich zadowolony za cały zestaw (2*H7 + 2*W5W) zapłaciłem

> 85zł tak że cena też jest OK.

Z testów w MOTORZE wynika że najwięcej światła dają OSRAM NIGHT BREAKER H7 idzie w sklepie wyrwać za 69 zł mi świeciły ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z testów w MOTORZE wynika że najwięcej światła dają OSRAM NIGHT BREAKER H7 idzie w sklepie wyrwać

> za 69 zł mi świeciły ponad rok.

Też używałem OSRAM NIGHT BREAKER i faktycznie są to dobre żarówki, drogę oświetlały bardzo dobrze, nie można na nie było narzekać a strumień świetlny i jasność maja większe niż Philipsy white vision.

Philipsy założyłem na próbę i jak na razie to przy następnej wymianie też przy nich pozostanę ze względu właśnie na to że dają barwę światła jakiej szukałem - białą (nie żółtawą i nie niebieską).

Ja tylko napisałem swoją opinię na temat żarówek Philipsa i jakiej firmy żarówek ktoś będzie używał to jego sprawa (nie pracuje w Philipsie ani ze sprzedaży ich wyrobów nie mam żadnej kasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.