Skocz do zawartości

Hyundai getz 1.1 - Rozrząd


luki29m

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam. Jakie są wytyczne producenta w sprawie rozrzadu w hyundai getz 1.1. Pacjent to getz z końca

> 2008 roku i nalatane 59 tys.km. I tak na prawdę nie wiem czy to już czy może jeszcze nie...

Masz go od nowości?Jeśli nie to zmień i będziesz miał święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie są wytyczne producenta w sprawie rozrzadu w hyundai getz 1.1. Pacjent to getz z końca

> 2008 roku i nalatane 59 tys.km. I tak na prawdę nie wiem czy to już czy może jeszcze nie...

W tym silniku rozrząd to chyba koszt poniżej 150zł... Jak nie sprzedajesz tego auta w najbliższym czasie to można poswiecic taką sumę i wymienić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym silniku rozrząd to chyba koszt poniżej 150zł... Jak nie sprzedajesz tego auta w najbliższym

> czasie to można poswiecic taką sumę i wymienić

to chyba pakiet optymistyczny na zasadzie nowy pasek ~50zl + robota, i możemy powiedzieć przy sprzedaży że "świeżo po wymianie rozrządu" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba pakiet optymistyczny na zasadzie nowy pasek ~50zl + robota, i możemy powiedzieć przy

> sprzedaży że "świeżo po wymianie rozrządu"

150zł SKFu bez zniżek w IC, więc poszukać i pewnie można w okolicy 100 dostać komplet np dayco czy goodyear, mechanik weźmie ok 100 za robociznę, jeśli nie wstawimy do warsztatu w centrum miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie są wytyczne producenta w sprawie rozrzadu w hyundai getz 1.1. Pacjent to getz z końca

> 2008 roku i nalatane 59 tys.km. I tak na prawdę nie wiem czy to już czy może jeszcze nie...

Nie spokojnie,poczekaj jak pęknie pasek. skromny.gif Pasek jest gumowy ,guma jak wiadomo parcieje.Producent przewiduje ,że pasek jest do wymiany co 5 lat lub 60-90-120tys różnie piszą.Ja dla spokoju ducha wymieniam zawsze co 60.

Pasek +rolka zależnie od producenta do 150zł.Wymiana 150-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz go od nowości?Jeśli nie to zmień i będziesz miał święty spokój.

Nie... no siostra chce kupić ... pierwszy właściciel, krajówka od znajomych. Pytanie tylko czy w tych pieniądzach nie szukać np corsy, clio czy punto. Może będą z rok starsze ale czy lepsze? Tutaj przynajmniej wiemy co jest ... rozrząd najwyżej się wymieni itp. Ale zawsze pozostaje to pytanie - Getz czy nie Getz... a jeli nie Getz to co ??? Do wydania max 15-16 tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto jest pewne tak jak mówisz, i w rozsadnych poieniadzach to brać. Nie wiem jak tam z rudą w tych modelach, może ktoś sie wypowie lub doczytaj. Bo jak zaczniesz suzkac innego rodzynka to sie możesz zdziwic co ludzie sprzedaja i ile za auto sobie wołają wink.gif po zakupie rozrzad oleje i filtry to i tak to jest podstawowy pakiet startowy, a części nie sa drogie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> corsy, clio czy punto

> Getz czy nie Getz...

Z tej czwórki - Getz powinien sprawiać najmniej problemów.

Getz - najmniej polotu, najmniej problemów

Punto - będzie jeździć, będą psuły się drobiazgi, będzie tanio

Clio - jak wyżej, tylko trochę częściej i drożej

Corsa - poprawna w środku, awaryjność na poziomie absurdalnym, korozja w bonusie

Osobiście celowałbym w Getz albo Clio.

Ale... 1.1 jest za słaby i sporo pali. Miałem 1.3 - do tego samochodu idealny, spore spalanie wynagradza absolutną bezawaryjnością. Po faceliftingu wsadzili tam 1.4, nie wiem jak się sprawował, ale pewnie nie najgorzej.

Oczywiście ktoś napisze, że szwagier teścia miał Corsę i zrobił nią bezproblemowo 8 milionów kilometrów - dlatego zaznaczam, że powyższa opinia jest tylko moja, oparta na samochodach które widziałem, jechałem i których właścicieli znam osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół roku temu jak szukałem auta, też na pierwszym planie był Getz. Ale odpuściłem, mała jest podaż tego samochodu, a 90% to handlarze, wtedy takie oferty były. Silnik 1.1 tez odpuszczalem na starcie, ale jak juz były ogłoszenia to 90% auta z silnikami 1.1 grinser006.gif Ale jak ma tym kobieta jeździć, to pewnie jej to wystarczy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pół roku temu jak szukałem auta, też na pierwszym planie był Getz. Ale odpuściłem, mała jest podaż

> tego samochodu, a 90% to handlarze, wtedy takie oferty były. Silnik 1.1 tez odpuszczalem na

> starcie, ale jak juz były ogłoszenia to 90% auta z silnikami 1.1 Ale jak ma tym kobieta

> jeździć, to pewnie jej to wystarczy

1.1 w zupełności starcza do tego auta jak nie ma się zapędów Kubicy by jeździć bokami i po rowach. Do codziennej jazdy do 100-110 silnik radzi sobie ok, oczywiście 1.6 radził sobie znacznie lepiej cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie... no siostra chce kupić ... pierwszy właściciel, krajówka od znajomych. Pytanie tylko czy w

> tych pieniądzach nie szukać np corsy, clio czy punto. Może będą z rok starsze ale czy lepsze?

Brać jak nie pognity. Jest to totalnie bezawaryjne wozidło. Na nadkolach z tyłu i przy tylnej klapie wylezie rudzielec, ale tanio do ogarnięcia i jeździ dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.1 w zupełności starcza do tego auta jak nie ma się zapędów Kubicy by jeździć bokami i po rowach.

> Do codziennej jazdy do 100-110 silnik radzi sobie ok, oczywiście 1.6 radził sobie znacznie

> lepiej

Mam 1.1 z 2004 - silnik daje rade przy normalnej jezdzie ale niestety jest dosyć głośny po 80km/h co zdecydowanie wpływa na komfort jazdy do tego włączeni klimatyzacji niestety powoduje strace resztek wigoru tego auta - skazujemy się na brak możliwości wyprzedzania itepe.

Silniczek sporo wsówa paliwka - nopb na trasie 6.6 w miescie sporo ponad 7 a lpg sredniao trzeba liczyć kole 8-8,5 l/100kmh

reszta samochodu - dla ceniących klasyczny nudny i bez polotu styl wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 1.1 z 2004 - silnik daje rade przy normalnej jezdzie ale niestety jest dosyć głośny po 80km/h

> co zdecydowanie wpływa na komfort jazdy do tego włączeni klimatyzacji niestety powoduje strace

> resztek wigoru tego auta - skazujemy się na brak możliwości wyprzedzania itepe.

> Silniczek sporo wsówa paliwka - nopb na trasie 6.6 w miescie sporo ponad 7 a lpg sredniao trzeba

> liczyć kole 8-8,5 l/100kmh

> reszta samochodu - dla ceniących klasyczny nudny i bez polotu styl

też słyszałem że silniki paliwożerne, takie spalanie to mam w Punto 80KM wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie... no siostra chce kupić ... pierwszy właściciel, krajówka od znajomych. Pytanie tylko czy w

> tych pieniądzach nie szukać np corsy, clio czy punto. Może będą z rok starsze ale czy lepsze?

Lepsze bo Hyundai może być koszmarnie nudny, może okazać się, że poza laniem paliwa nie będzie chciał się psuć i się zanudzisz.

Kupisz Corsę, Clio czy Punto to jest większa szansa, że coś się będzie działo. wink.gif Zwłaszcza jak kupisz od "Mirka".

Znam takiego białego Getz'a z salonu, tam się nic nie dzieje.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.