Skocz do zawartości

Przegub do NB 1,9MJ


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Padł mi przegub w bravo. Spadła opaska metalowa obejmująca gumową osłonę i woda moment zrobiła swoje.

We Fiacie tylko cała półoś, koszt 1.2kpln.

Szukam zamiennika i mechanik juz zamówił. Ale zdjęli mój i policzył frezy i w bravo mam 25frezów po obu stronach. A wszędzie w hurtowniach mają 25x26 frezów.

ma ktoś jakieś doświadczenia?

Może mi ktoś sprawdzić w eper jak jest z tymi przegubami? Czy wszystkie 1.9MJ 120 miały te same przegóby/półosie? Może po jakimś Stilo dobierać?

vin mojego bravo ZFA19800004090725

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego 25 na polosi 26 w piaste >

org mialem LOBRO praktycznie nie do kupienia juz >

zastosowalem dwa zamienniki po lewej Metelli po prawej meyle > zastosowalem tak bo nie mieli dwoch na hurtowni tych samych i co moge powiedziec?

meyle po niespelna roku przeciera sie oslona i juz widac wycieki smaru, dziala prawidlowo jeszcze;/

metelli > jest dobrze zero przetarc itp.

na 1 rzut oka i w dotyku wydawala sie ta gumowa oslona jakas twardsza grubsza niz na tym niemieckim meyle

moja rekomendacja metelli > dodam ze przegub nasmarowany fabrycznie grafitem, lecz jezeli bym mial nastepnym razem kupic to tylko metelli wloski zamiennik i nasmarowac go zielonym grafitem dla przegubow sportowych ( wiekszy moment Nm I KM) 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego 25 na polosi 26 w piaste org mialem LOBRO praktycznie nie do kupienia juz

> zastosowalem dwa zamienniki po lewej Metelli po prawej meyle

> meyle po niespelna roku przeciera sie oslona i juz widac wycieki smaru, dziala prawidlowo jeszcze;/

> metelli

> na 1 rzut oka i w dotyku wydawala sie ta gumowa oslona jakas twardsza grubsza niz na tym niemieckim

> meyle

> moja rekomendacja metelli > dodam ze przegub nasmarowany fabrycznie grafitem, lecz jezeli bym mial

> nastepnym razem kupic to tylko metelli wloski zamiennik i nasmarowac go zielonym grafitem dla

> przegubow sportowych ( wiekszy moment Nm I KM)

A widzisz sprawa jest dziwna o tyle ze dzisiaj znalazłem metelli 25x25 i w numerach OE dla których jest on zamienniki em widnieje numer fiatowski który znalazłem sobie w eper po vin. Wieczorem będę przy kompie to podeślę numer tego metelli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mechanik liczyl zeby :d to nie moze byc inaczej, z tego co wiem slabsze wersje jtd mialey 24x25 (>115km) nie wiem jak w 120MJ ale juz powyzej tak 25x26> idz do sklepu powiedz ze chcesz metelli w informacji o produkcie niech sprawdzi ilosc zebow 25x26 jezeli jednak mechanik sie pomylil to na paragon ci wymieni przegob grinser006.gif teoretycznie nie moze byc tyle samo zebow w przegubie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro mechanik liczyl zeby :d to nie moze byc inaczej, z tego co wiem slabsze wersje jtd mialey

> 24x25 (>115km) nie wiem jak w 120MJ ale juz powyzej tak 25x26> idz do sklepu powiedz ze chcesz

> metelli w informacji o produkcie niech sprawdzi ilosc zebow 25x26 jezeli jednak mechanik sie

> pomylil to na paragon ci wymieni przegob teoretycznie nie moze byc tyle samo zebow w

> przegubie

Narazie nic nie kupowałem więc looz grinser006.gif

Przegub musi być np. Metelli 15-1687

Niby na pojutrze ma mieć taki... Obdzwoniłem wszystkie sklepy z dwóch pierwszych stron wyników google, nikt nie ma... Nawet jak piszą że jest sztuka na stanie to już nieaktualne.

Na złomkach też półosi z rozbitków ze świecą szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na intercarsie poszukaj, nie koniecznie z bravo po nr oe sam dopasujesz, np alfy stilo lanci "D

> tylko patrzysz na wymiary a= 25 zebow b= 26 zebow c= srednica pierscienia uszczelniajacego, ( u

> mnie 59 mm)

U mnie jest a=25,b=25 i c=51.

Niema nigdzie aktualnie. Szukałem po wszystkich modelach do których był wkładany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko co z tego ze jest jesli nie pasuje do auta wolfa

> zamiennikow na 25 - 26 jest pelno, na hurtowni tego lezy kilka marek, problem jest z 25 - 25

to sa cali wlosi, kombinuja z kosztami zamiast ulepszac te projekty ktore juz maja grinser006.gif a potem uzytkowinik musi czarowac i kombinowac:D

wiem po sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.