Skocz do zawartości

Oficjalne życzenia (trochę smutnawe)


MarekSz

Rekomendowane odpowiedzi

> Zniszczą wszystkie marki jak tak dalej pójdzie

EU to nie ich docelowy rynek. Skupiaja sie na Amerykach. Tutaj przydaloby sie mocne obsadzenie segmentu A i B oraz kompakt i to tyle. Alfa jako marka bardziej luksusowa. A takto mamy stare mito dosc przecietnego kompakta i tyle. O fiacie sie nie wypowiadam bo troszku zart.

Choc zal mi troche lanci. Ladne auta robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EU to nie ich docelowy rynek. Skupiaja sie na Amerykach. Tutaj przydaloby sie mocne obsadzenie

> segmentu A i B oraz kompakt i to tyle. Alfa jako marka bardziej luksusowa. A takto mamy stare

> mito dosc przecietnego kompakta i tyle. O fiacie sie nie wypowiadam bo troszku zart.

> Choc zal mi troche lanci. Ladne auta robia.

Ciekawe jakie tam dadzą silniki 1.9jtdm czy 1.8 mpi rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lancia znika zaorali marke. Taka delta to bedzie teraz perelka.

Mamy z bratem Deltę MK2 93 kupioną za 1000zł i od 2,5 roku śmiga dzielnie jako codzienny dupowóz. Jestem pod wrażeniem jakie to trwałe, dzielne autko. Buda w lepszym stanie niż w niejednym japońcu po 4 latach hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy z bratem Deltę MK2 93 kupioną za 1000zł i od 2,5 roku śmiga dzielnie jako codzienny dupowóz.

> Jestem pod wrażeniem jakie to trwałe, dzielne autko. Buda w lepszym stanie niż w niejednym

> japońcu po 4 latach

Miałem kiedyś Tipo z 95' z zewnatrz nie miała wcale rdzy, progi całe, a podłoga to była wspomnienie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 4c i cieszmy się z tego.

Są ambigne plany i trzymajmy kciuki. Oby tylko technologicznie te auta nie odstawały od konkurencji. Mam na mysli to ze w klasie 159 rzeczy jak internet w aucie czy systemy automatycznego parkowania czy inne radary martwego pola powinny byc dostepne a nie jestem pewien czy fiat ma wlasne tego typu bajery. Dna, blue and me czy kolorowa nawigacja to dzisiaj troche za malo.

Ale pozyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sobie i Wam życzę nowej Giulii, choć podobno ma się nazywać jednak inaczej, obiecywana od dawna

> następczyni 159.

> A dla otarcia łez, fajna wizualizacja, którą i tak pewnie wszyscy znacie "na wylot" :

Czekam i czekam na to auto. W miedzyczasie kupilem kolejna 159. I zastanawiam sie czy zamiast giulii nie kupie zapowiadanego suva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest 4c i cieszmy się z tego.

> Są ambigne plany i trzymajmy kciuki. Oby tylko technologicznie te auta nie odstawały od

> konkurencji. Mam na mysli to ze w klasie 159 rzeczy jak internet w aucie czy systemy

> automatycznego parkowania czy inne radary martwego pola powinny byc dostepne a nie jestem

> pewien czy fiat ma wlasne tego typu bajery. Dna, blue and me czy kolorowa nawigacja to

> dzisiaj troche za malo.

> Ale pozyjemy zobaczymy.

A czy 4C występuje tylko w wersji bez klimatyzacji ? Bo wczoraj jak oglądałem TopGear to właśnie "Chomik" mówił gdy jeździł 4C, że jest lekka itd i że właśnie nie ma klimatyzacji. Wg mnie to trochę porąbany pomysł, żeby robić auto bez AC icon_eek.gif zwłaszcza w ich sterie klimatycznej (chodzi mi o Italię). Przecież tam latem można paść, przebywjąc na zewnątrz, a co dopiero w takiej puszcze bez klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam i czekam na to auto. W miedzyczasie kupilem kolejna 159. I zastanawiam sie czy zamiast

> giulii nie kupie zapowiadanego suva.

Nie wierzę że coś wypuszczą w przyszłym roku. Wg mnie to grają na osłabienie firmy, żeby sprzedać markę Alfa Romeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy 4C występuje tylko w wersji bez klimatyzacji ? Bo wczoraj jak oglądałem TopGear to właśnie

> "Chomik" mówił gdy jeździł 4C, że jest lekka itd i że właśnie nie ma klimatyzacji. Wg mnie to

> trochę porąbany pomysł, żeby robić auto bez AC zwłaszcza w ich sterie klimatycznej (chodzi

> mi o Italię). Przecież tam latem można paść, przebywjąc na zewnątrz, a co dopiero w takiej

> puszcze bez klimy.

To fakt. We Wloszech mimo ze dach szklany mam bardzo mocno przyciemniony praktycznie caly czas zasuwałem podsufitke. Grzeje słonko mocno grinser006.gif

Z tego co widze jest AC manualna. Ale z ciekawostek doczytałem ze trzeba zaplacic za akumulator i za gasnice zlosnik.gifhehe.gifrotfl.gif

http://cenniki.alfaromeo.pl/katalogi/alfaromeo/4C/Cennik_AR%204C%20_2014.02.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wierzę że coś wypuszczą w przyszłym roku. Wg mnie to grają na osłabienie firmy, żeby sprzedać

> markę Alfa Romeo.

Wydaje mi się ze wypuszcza. Ucieka im rynek sedana i SUVa a ruch w strone Maserati może im pomoc. Zarobia na kolejnych modelach 500ki i oszczedza na ograniczeniu produkcji Lanci wiec wygląda na to ze zapowiedzi w inwestycje Alfy maja sens. Pamietajmy ze sa na rynku amerykańskim i stamtąd maja tez zrodlo przychodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się ze wypuszcza. Ucieka im rynek sedana i SUVa a ruch w strone Maserati może im pomoc.

> Zarobia na kolejnych modelach 500ki i oszczedza na ograniczeniu produkcji Lanci wiec wygląda

> na to ze zapowiedzi w inwestycje Alfy maja sens. Pamietajmy ze sa na rynku amerykańskim i

> stamtąd maja tez zrodlo przychodów.

No to robimy zakład o butelkę zimnego Lecha, że Alfa Romeo nie wypuści nic nowego w 2015 ? grinser006.gif

Na rynek EU oferują Fiata Freemonta, więc segment SUVów mają poniekąd obsadzony. IMO bardziej zawalili sprawę brakiem następcy 159, bo takich aut zapewne więcej by sprzedali anieżeli SUVów. A i to, jak widać, specjalnie im nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To fakt. We Wloszech mimo ze dach szklany mam bardzo mocno przyciemniony praktycznie caly czas

> zasuwałem podsufitke. Grzeje słonko mocno

> Z tego co widze jest AC manualna. Ale z ciekawostek doczytałem ze trzeba zaplacic za akumulator i

> za gasnice

> http://cenniki.alfaromeo.pl/katalogi/alfaromeo/4C/Cennik_AR%204C%20_2014.02.pdf

Mam pytanko poza konkursem .. cena bazowa tego auta to 220000 PLN i za te wszystkie opcje trzeba dopłacać taką kasę?

W samej kategorii linia i styl wszystkie wypasy to 33800 licząc na szybko , a kategorii komfort itd.... 56250 PLN, razem 90050, to prawie drugie tyle co samo auto. (opcja max zlosnik.gif )

Chyba z cenami niektórych dodatków przesadzili hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanko poza konkursem .. cena bazowa tego auta to 220000 PLN i za te wszystkie opcje trzeba

> dopłacać taką kasę?

> W samej kategorii linia i styl wszystkie wypasy to 33800 licząc na szybko , a kategorii komfort

> itd.... 56250 PLN, razem 90050, to prawie drugie tyle co samo auto. (opcja max )

> Chyba z cenami niektórych dodatków przesadzili

Dorzucilbym klime i jakie duperele. To jest 230k nie ma drugiego takiego nowego samochodu. Zrzucilbym znaczki i wszystkie laski Twoje. zlosnik.gif A tak powaznie to dziwie sie, ze to nie jest Maseratti ja to bym pod ich logiem sprzedawal w salonach Abartha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dorzucilbym klime i jakie duperele. To jest 230k nie ma drugiego takiego nowego samochodu.

> Zrzucilbym znaczki i wszystkie laski Twoje. A tak powaznie to dziwie sie, ze to nie jest

> Maseratti ja to bym pod ich logiem sprzedawal w salonach Abartha.

Akurat klima 0 zł hehe.gifhehe.gif Zrzucić i założyć znaczek Ferrari oink.gifzlosnik.gif

Swoją drogą auto jest piękne, piekielnie mi się podoba ale ta cena... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanko poza konkursem .. cena bazowa tego auta to 220000 PLN i za te wszystkie opcje trzeba

> dopłacać taką kasę?

> W samej kategorii linia i styl wszystkie wypasy to 33800 licząc na szybko , a kategorii komfort

> itd.... 56250 PLN, razem 90050, to prawie drugie tyle co samo auto. (opcja max )

> Chyba z cenami niektórych dodatków przesadzili

Bo cena bazowa jest raczej okazyjna biorac pod uwage magerial z jakiego to auto jest wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to robimy zakład o butelkę zimnego Lecha, że Alfa Romeo nie wypuści nic nowego w 2015 ?

Jesli mowa o oficjalnej premierze to jestem w stanie wejsc w zaklad grinser006.gif

Co do sprzedazy w polsce obawiam sie ze moze sie zaczac dopiero w 2016.

> Na rynek EU oferują Fiata Freemonta, więc segment SUVów mają poniekąd obsadzony. IMO bardziej

> zawalili sprawę brakiem następcy 159, bo takich aut zapewne więcej by sprzedali anieżeli

> SUVów. A i to, jak widać, specjalnie im nie przeszkadza.

SUVy dzis w wielu przypadkach sa glownym zrodlem dochodu jak np w porsche.

Teraz wszyscy robia suvy i na dodatek w każdym możliwym rozmiarze.

Freemont obok alfy nawet nie stal. Ni to suv ni van.

Pamietam moment gdy w salonach alfy staly tylko 159 i resztki nieprodukowanych juz 147. Wtedy to chyba sprzedaż była marginalna. Teraz z Mito i Julka nie powinno być źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat klima 0 zł Zrzucić i założyć znaczek Ferrari

> Swoją drogą auto jest piękne, piekielnie mi się podoba ale ta cena...

Brera z 200konnym dieslem o ile pamietam cennikowo startowala z granicy 160 czy 170 tys. Nie pamietam ile kosztowala z silnikiem 1.8 pod koniec produkcji.

A Brera do przedniego slupka to praktycznie 159 wiec koszty produkcji dzielila z autem bardziej seryjnym. I przypomne jeszcze raz z czego wykonane jest 4c.

jesli mam byc szczery spodziewalem sie ze cena 4c bedzie startowala z przedzialu 250-300 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SUVy dzis w wielu przypadkach sa glownym zrodlem dochodu jak np w porsche.

> Teraz wszyscy robia suvy i na dodatek w każdym możliwym rozmiarze.

Cayenne uratował Porsche, ale to nie reguła, czy też przepis na sukces. Dajmy na to Audi, ich SUVy sprzedają się dobrze, ale ich "normalne" samochodzy jeszcze lepiej zlosnik.gif

Jeśli Alfa by zaoferowała SUV'a ... na pewno znajdzie nabywców. Ale co z tego skoro nadal nic nie może zaproponować w segmencie D.

Straconego klienta ciężko odzyskać. Zwłaszcza jak się już zadomowi u konkurencji i ASO nie odstraszy "poziomem usług". W takiej sytuacji to będą musieli zaproponować coś na prawdę błyskotliwego, bo obawiam się, że poprawnie zaprojektowane auto oraz kurczące się grono Alfistów już nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brera z 200konnym dieslem o ile pamietam cennikowo startowala z granicy 160 czy 170 tys. Nie

> pamietam ile kosztowala z silnikiem 1.8 pod koniec produkcji.

> A Brera do przedniego slupka to praktycznie 159 wiec koszty produkcji dzielila z autem bardziej

> seryjnym. I przypomne jeszcze raz z czego wykonane jest 4c.

> jesli mam byc szczery spodziewalem sie ze cena 4c bedzie startowala z przedzialu 250-300 tys.

--> 4C Racing za 75.000 euro <--

Co daje jakieś 320k pln zlosnik.gif A za taką kasę to już można kupić np Cayman'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cayenne uratował Porsche, ale to nie reguła, czy też przepis na sukces. Dajmy na to Audi, ich SUVy

> sprzedają się dobrze, ale ich "normalne" samochodzy jeszcze lepiej

Ale audi ma kilka rozmiarów suvow i takze kilka rozmiarow sedanow.

Popatrz ile suvow ma w tej chwili bmw.

Kilka modeli robi sprzedaz.

W przypadku alfy uważam że więcej zarobi na sprzedaży mniejszych aut niż w czasach gdy miala tylko 159 w ofercie.

> Jeśli Alfa by zaoferowała SUV'a ... na pewno znajdzie nabywców. Ale co z tego skoro nadal nic nie

> może zaproponować w segmencie D.

> Straconego klienta ciężko odzyskać. Zwłaszcza jak się już zadomowi u konkurencji i ASO nie

> odstraszy "poziomem usług". W takiej sytuacji to będą musieli zaproponować coś na prawdę

> błyskotliwego, bo obawiam się, że poprawnie zaprojektowane auto oraz kurczące się grono

> Alfistów już nie wystarczy.

Serwis bmw doopy nie urywa. Nie wiem jak jest w audi.

moim zdaniem jak alfa bedzie ładna i to wystarczy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak BMW nie wiem, ale Audi wchodzi w d... bez mydła, no i za to też się ceni

Nie kupilbym audi z jednego powodu. Oni robia tak czesto liftingi ze zanim nacieszysz sie autem to już jest nowszy model grinser006.gif

No ok swiatla led robia wrazenie. I seria 5 calkiem proporcjonalna.

A tak serio to prowadzenie audi jest dalekie od doskonalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Sprawia ze czujemy sie wyjatkowo..."

> Pamietam jak zajechalismy na stacje paliw i laska do mnie wyjechala ze chyba jej sie dwoi w oczach

> '

A ja sobie właśnie przypomniałem, jak znalazłeś u mnie w żółtku airbagi tylnej kanapy, o których do tego czasu nic nie wiedziałem hehe.gif

PS

Aaaaaa, jak byłem u Cinka jakieś 2 tygodnie temu, to pytał o Ciebie, czyli starą gwardię grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja sobie właśnie przypomniałem, jak znalazłeś u mnie w żółtku airbagi tylnej kanapy, o których do

> tego czasu nic nie wiedziałem

A ja pamietam jak mowiles ze z otwrtym dachem tylko czapka hehe.gif

I pamietam kolo od remontu 1.8. Spotkalem go ostatnio w aso gdzie stala 4c zlosnik.gif

> PS

> Aaaaaa, jak byłem u Cinka jakieś 2 tygodnie temu, to pytał o Ciebie, czyli starą gwardie

Muszę do niego wpaść z trzecią alfa. Ale nie mam w niej zimowek wiec wpadne dopiero na wiosne. zlosnik.gif on ma teraz hamownie w domu prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja pamietam jak mowiles ze z otwrtym dachem tylko czapka

Przez ten otwierany dach się zraziłem do kabrioletów hehe.gif

> Muszę do niego wpaść z trzecią alfa. Ale nie mam w niej zimowek wiec wpadne dopiero na wiosne. on

> ma teraz hamownie w domu prawda?

Olej zimówki i jedź puki tam jeszcze stoi Quattroporte grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.