Skocz do zawartości

Likwidacja szkody po kolizji z psem..


ed2cd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak najłatwiej zlikwidować szkodę powstałą po kolizji z psem, uszkodzony zderzak, wzmocnienie i nie wiadomo co jeszcze. Mam oświadczenie właściciela psa, ze to jego pies był "sprawcą" zdarzenia. Mam to na piśmie z numerem polisy jego gospodarstwa (Compensa). Na autko jest też polisa AC(benefia). Gdzie dzwonić i komu zgłaszać szkodę fajnie gdyby odbyło się to bezgotówkowo, i bez utraty moich zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> idź do ubezpieczyciela sprawcy z jego numerem polisy i oświadczeniem/

... a jak ubezpieczyciel będzie robił problemy, to idź do swojego z AC, a oni sobie wszystko sami ściągną od ubezpieczyciela "sprawcy" bez utraty zniżek (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... a jak ubezpieczyciel będzie robił problemy, to idź do swojego z AC, a oni sobie wszystko sami

> ściągną od ubezpieczyciela "sprawcy" bez utraty zniżek (chyba).

ja bym tak zrobił, do swojego ubezpieczyciela, zapytać czy jest możliwość likwidacji z AC z regresem na OC sprawcy. Jeśli jest to tak sobie to załatw, ubezpieczyciele zamkną temat między sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam jak najłatwiej zlikwidować szkodę powstałą po kolizji z psem, uszkodzony zderzak, wzmocnienie

> i nie wiadomo co jeszcze. Mam oświadczenie właściciela psa, ze to jego pies był "sprawcą"

> zdarzenia. Mam to na piśmie z numerem polisy jego gospodarstwa (Compensa). Na autko jest też

> polisa AC(benefia). Gdzie dzwonić i komu zgłaszać szkodę fajnie gdyby odbyło się to

> bezgotówkowo, i bez utraty moich zniżek.

Likwidowałem w maju, procedura jak ze stłuczką. Zgłaszasz przez net szkodę do ubezpieczyciela, przyjeżdża rzeczoznawca, robi wycenę, jak pasuje dostajesz kasiurkę jak nie robisz bezgotówkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko uwaga: w przypadku likwidacji z polisy OC gospodarstwa lub domu często się zdarza, że taka polisa ma stosunkowo niską sumę ubezpieczenia. często jest to dodawane np. jako "gratis" do polisy ubezpieczenia domu. Oznacza to, że ubezpieczyciel wypłaci maksymalnie taka kwotę, jaka jest określona w sumie ubezpieczenia. Jeżeli to będzie np. 5000, a koszt naprawy wyniesie np. 6000, to i tak ubezpieczyciel wypłaci jedynie te 5 tys., a resztę trzeba będzie dochodzić od sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam jak najłatwiej zlikwidować szkodę powstałą po kolizji z psem, uszkodzony zderzak, wzmocnienie

> i nie wiadomo co jeszcze. Mam oświadczenie właściciela psa, ze to jego pies był "sprawcą"

> zdarzenia. Mam to na piśmie z numerem polisy jego gospodarstwa (Compensa). Na autko jest też

> polisa AC(benefia). Gdzie dzwonić i komu zgłaszać szkodę fajnie gdyby odbyło się to

> bezgotówkowo, i bez utraty moich zniżek.

jak masz polise wlasciciela kundla to zglaszasz szkode w jego ubezpieczalni i wybierasz wariant bezgotowkowy

i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze tylko uwaga: w przypadku likwidacji z polisy OC gospodarstwa lub domu często się zdarza, że

> taka polisa ma stosunkowo niską sumę ubezpieczenia. często jest to dodawane np. jako "gratis"

> do polisy ubezpieczenia domu. Oznacza to, że ubezpieczyciel wypłaci maksymalnie taka kwotę,

> jaka jest określona w sumie ubezpieczenia. Jeżeli to będzie np. 5000, a koszt naprawy wyniesie

> np. 6000, to i tak ubezpieczyciel wypłaci jedynie te 5 tys., a resztę trzeba będzie dochodzić

> od sprawcy.

dlatego bierzesz wariant bezgotowkowy - a ewentualna rozniece ubezieczalnia zalatwia sobie bezposrednio z wlascicielem polisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.