Skocz do zawartości

Corsa B X12SZ nie chce zapalić


crabtree

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w corsie mojej mamy rozciekła się pompa wody. Z racji tego że samochód niewielkiej wartości ojciec sam wziął się za naprawę i efekt jest taki że samochód nie chce zapalić, docelowo miał pojeździć jeszcze ten rok.

Podobno wjechał do garażu o własnych siłach, następnie ojciec rozbebeszył rozrząd łącznie ze zdjęciem koła paska osprzętu, wymienił pompę wody i poskładał wszystko, pilnując znaków na rozrządzie. Finalnie samochód nie chce zapalić, iskra na świecach jest, paliwo również. Silnik kręci, jest efekt taki że prawie zaskakuje ale jednak nic z tego. Koledzy podrzućcie jakąś teorię co i jak sprawdzić przed odholowaniem zwłok na złom wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> efekt jest taki że samochód nie chce zapalić,

> Podobno wjechał do garażu o własnych siłach, następnie ojciec rozbebeszył rozrząd, wymienił pompę wody i poskładał wszystko, pilnując znaków na

> rozrządzie. Finalnie samochód nie chce zapalić, iskra na świecach jest, paliwo również.

Stawiam na (jednak) źle ustawiony rozrząd. Skoro jest paliwo i iskry, to brakuje zsynchronizowania całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stawiam na (jednak) źle ustawiony rozrząd. Skoro jest paliwo i iskry, to brakuje zsynchronizowania

> całości.

Jak dla mnie też to jest przyczyną, z tym że właśnie byłem u ojca w garażu, faktycznie znaki się pokrywają i po dwóch pełnych obrotach wałem również są na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie też to jest przyczyną, z tym że właśnie byłem u ojca w garażu, faktycznie znaki się

> pokrywają i po dwóch pełnych obrotach wałem również są na swoim miejscu.

Wykręć świecę z 1 cylindra, ustaw wał korbowy na zero i sprawdź czy faktycznie tłok pierwszego cylindra jest wtedy na samej górze (GMP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u góry znak jest na kole, które zdejmował, może jakoś udało mu się je źle założyć i dlatego pomimo

> ustawień na znaki nie odpala

Ta teoria najbardziej mi pasuje, pytanie tylko jak sprawdzić poprawność ustawienia wałka rozrządu względem wału. Macie jakieś sposoby?

Tak jak pisze kolega Luki mam wrażenie że sprawdzę tylko poprawność znaku na wale korbowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przełom, auto odpaliło. Rozrząd był ustawiony OK, podczas prób uruchomienia silnika przy okazji rozładował się akumulator, który wcześniej wygląda na to, że musiał być bardzo słaby. Dzisiaj został podpięty do prostownika dodatkowo znalazłem w garażu jakieś świece z czasów kiedy ja miałem taką corsę i je podmieniłem. Po włożeniu świeżo naładowanego akumulatora auto odpaliło bez zająknięcia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.