Skocz do zawartości

Silnik sterowania nadmuchem zakłóca radio


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły słoty, mrozy i mam taki objaw, że pierwszy ruch pokrętłem od ciepłego powietrza powoduje zakłócanie radia - trzeszczenie w głośnikach. Domyślam się, że to silniczek od sterowania nawiewem powoduje.

Zgłaszać to do prokuratury, znaczy do ASO? Czy TTTM i przyzwyczaić się.

Co gorsze dzieje się tak tylko raz, może dwa po dłuższym postoju. Potem już jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyszły słoty, mrozy i mam taki objaw, że pierwszy ruch pokrętłem od ciepłego powietrza powoduje

> zakłócanie radia - trzeszczenie w głośnikach. Domyślam się, że to silniczek od sterowania

> nawiewem powoduje.

> Zgłaszać to do prokuratury, znaczy do ASO? Czy TTTM i przyzwyczaić się.

> Co gorsze dzieje się tak tylko raz, może dwa po dłuższym postoju. Potem już jest OK.

Jeżeli silnik jest komutatorowy, to prawdopodobną przyczyną będzie słabe tłumienie zakłóceń wynikających z iskrzenia na szczotkach lub zużycie szczotek i/lub komutatora. Usterka do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli silnik jest komutatorowy, to prawdopodobną przyczyną będzie słabe tłumienie zakłóceń

> wynikających z iskrzenia na szczotkach lub zużycie szczotek i/lub komutatora. Usterka do

> usunięcia.

Wczoraj wyłączyłem radio i też trzeszczy - wiec to raczej nie elektryka, a mechanika hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne

> wiec to moze nie dzwiek z glosnikow

> ale mechanizmu sterujacego

Jedź do ASO i niech szukają. Ewidentnie coś z elektryką nie tak. Może jakiś kabel się poluzował, albo przetarł i podczas jazdy gdzieś nie styka, bądź styka gdzie nie powinien niewiem.gif Niestety obawiam się że nie będzie łatwo coś takiego znaleźć i będą cię wysyłać na drzewo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Przyszły słoty, mrozy i mam taki objaw, że pierwszy ruch pokrętłem od ciepłego powietrza powoduje

> zakłócanie radia - trzeszczenie w głośnikach. Domyślam się, że to silniczek od sterowania

> nawiewem powoduje.

Rozwiązałeś problem? Ja dzisiaj zamonotowałem kamerkę i niestety też zakłóca mi radio. Trzeszczenie itp. niewiem.gif Zmieniałem miejsca usytuowania kamerki, przewód od zasilania ciągnięty wszerz i wzdłuż i bez żadnych pozytywnych rezultatów.

Nie wiem co robić, bo jedno urządzenie wyklucza drugie z pracy, a to mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozwiązałeś problem?

Nie. Zgłoszę to na najbliższym przeglądzie.

> Ja dzisiaj zamonotowałem kamerkę i niestety też zakłóca mi radio. Trzeszczenie

> itp. Zmieniałem miejsca usytuowania kamerki, przewód od zasilania ciągnięty wszerz i wzdłuż

> i bez żadnych pozytywnych rezultatów.

> Nie wiem co robić, bo jedno urządzenie wyklucza drugie z pracy, a to mija się z celem.

No to raczej wina kamerki. Może jakiś filtr na zasilaniu dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to raczej wina kamerki.

A dokładnie jej zasilacza.

Ja kupiłem kabel usb i taką ładowarkę (przynajmniej z wyglądu taką samą wink.gif ):

http://allegro.pl/m-life-ladowarka-samochodowa-1a-usb-ml0318-jakosc-i4993387656.html

Teraz nic nie zakłóca. Kupiłem sobie jeszcze drugą ładowarkę na dwa USB i ta już niestety sieje. Więc jak to z chińskim sprzętem - różnie można trafić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dokładnie jej zasilacza.

Tak właśnie wyczytałem na forach o rejestratorach samochodowych. Będę musiał spróbować wszelkich metod, bo jest kilka. A Tobie rwicik radzę zgłosić problem jak najszybciej i powalczyć o prawidłowe załatwienie sprawy przez ASO. Ja też jestem w fazie kończenia pewnej sprawy z LPG, którą gdzieś tu na forum wrzuciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak właśnie wyczytałem na forach o rejestratorach samochodowych. Będę musiał spróbować wszelkich

> metod, bo jest kilka. A Tobie rwicik radzę zgłosić problem jak najszybciej i powalczyć o

> prawidłowe załatwienie sprawy przez ASO. Ja też jestem w fazie kończenia pewnej sprawy z LPG,

> którą gdzieś tu na forum wrzuciłem.

Może masz rację.

Ale jakoś nie uśmiecha mi się zostawiać auta na noc, by stwierdzili, że trzeszczy.

Dzieje się to tylko po postoju. Więc, by mogli to usłyszeć, musiałbym zostawić auto wieczorem i na drugi dzień jechać do fabryki na hulajnodze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rzeczywiście kamerki potrafią zakłócać radio - przerobiłem temat w aveo ojca. Kupiłem filtry ferrytowe (klik) założyłem na wyjściu z zasilacza oraz na wejściu do kamerki i powycinało zakłócenia. Natomiast sygnał antenowy jest pomimo wszystko chyba nieco słabszy - odczuwalne w trasie czasem radio traci zasięg, ale bez zakłóceń.

pzdr Cezariusz11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.