Skocz do zawartości

Drzwi przesuwne chowane w sciane


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwoje 'normalnie otwartych' drzwi, ktore beda tylko okazjonalnie zamykane. Pomysl jest aby byly przesuwne i schowane w sciane kiedy. Sciany jeszcze nie ma i wlasnie probuje zobaczyc jakich producentow systemy sa chwalone. Czy moze lepiej i solidniej jakas samorobka?

Ma ktos cos takiego u siebie i moze polecic / odradzic danego producenta / system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dwoje 'normalnie otwartych' drzwi, ktore beda tylko okazjonalnie zamykane. Pomysl jest aby byly

> przesuwne i schowane w sciane kiedy. Sciany jeszcze nie ma i wlasnie probuje zobaczyc jakich

> producentow systemy sa chwalone. Czy moze lepiej i solidniej jakas samorobka?

> Ma ktos cos takiego u siebie i moze polecic / odradzic danego producenta / system?

Wejdz sobie na strone Eclisse.pl zabudowa w sciane G-K i murowaną nawet z synchronizacją skrzydeł . Do tego dopasujesz każde skrzydło bezprzylgowe np z DRE Porta Pol-Skone itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie to sie kupuje?

Każdy sklep , hurtownia, zajmujący sie montażem stolarki otworowej. Popytaj w Vox-ie , Bel-Pol itp cena może być na początku duża ale mozna utargować. Nie wiem czy na stronce Eclisse nie ma możliwości kupić bezpośrednio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Kaseta jest ok. Ale na Pol-Skone uważaj. Montazysta cię zabije wzrokiem jak usłuszy drzwi przesuwne Pol-Skone... Same drzwi są ok, ale sposób montażu futryny to porażka po całości. Moja jest poprostu przyklejona do ściany..

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktos cos takiego u siebie i moze polecic / odradzic danego producenta / system?

Ja mam od 2 lat kasetę Laguna + drzwi sosnowe. Sama kaseta super się sprawdza. Ale fabryczna futryna to tragedia.

Dlatego poszukaj ekipy, co jakoś sensownie to obrobi bez futryny. Mi to robiła ekipa, która nie miała w tym doświadczenia i chociaż kilka razy im przypominałem o spowalniaczu (drzwi miały zamykać się jak szuflady z zamodomykiem) zapomnieli o tym. A akurat w tym modelu (teraz chyba to zmienili) domykacz można było zamontować tylko przed zabudowaniem kasety. No i ta ekipa nie potrafiła ładnie obrobić i musiałem zamontować futrynę.

Co do drzwi - mi pasowało drewno. Mogłem wziąć najtańsze w markecie, ale musiałem mieć nietypowy wymiar do łazienki, a chciałem takie same. Więc marketowe odpadły i za 2 szt. drzwi zapłaciłem na zamówienie z 1000zł. Chyba z przesyłką kilka dych ponad tysiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki zeby po jastrychu postawic sciane karton-gips i wmontowac w nia kasete. Ale widze tez, ze sa kasety do scian murowanych - moze jest lepsza (tansza i latwiejsza) opcja na podejscie do tematu. Po co mam jeszcze chudziak, wiec w razie czego dalbym rade sciane teraz postawic...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale widze

> tez, ze sa kasety do scian murowanych - moze jest lepsza (tansza i latwiejsza) opcja na

> podejscie do tematu. Po co mam jeszcze chudziak, wiec w razie czego dalbym rade sciane teraz

> postawic...?

Nie widzę przeciwwskazań, żeby z obydwu stron kasetę obudować zwykłą ścianą. Tylko robi się wtedy strasznie grube. Jak to sobie wyobrażasz? Że wytniesz miejsce na kasetę wewnątrz ściany z betonu komórkowego czy cegły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widzę przeciwwskazań, żeby z obydwu stron kasetę obudować zwykłą ścianą. Tylko robi się wtedy

> strasznie grube. Jak to sobie wyobrażasz? Że wytniesz miejsce na kasetę wewnątrz ściany z

> betonu komórkowego czy cegły?

Ja nie wyobrazam tylko widze, ze taka kaseta do scian murowanych jest dostepna. Na szybko widze, ze montuje sie ja pod tynk, ale dopiero wieczorem przejrze dokladniej ponizszy manual.

LINK

Z pewnych wzgledow wolalbym sciane murowana, bo mialbym na niej taki tynk jak wszedzie dokola ok.gif

edit: kurde patrze na te manuale i wynika z nich, ze te kasete stawia sie w lini sciany pod nadprozem hmm.gif chyba musze jakies filmy poogladac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.