Skocz do zawartości

Robimy nieinwazyjna bramke na schody?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysl z watku z HP. Pomozcie dopracowac koncepcje na nieinwazyjna (bez wiercenia i rozpierania o miekka tynkowana sciane) bramke zabezpieczajaca dzieci przed schodami.

Zawias moglby byc montowany na opaski do slupka schodow na ten przyklad, a blokada polegac na tym, ze gorny ramiak bramki wpadalby w profil U - aby otworzyc, trzebaby podniesc bramke (moglaby tam byc delikatna sprezyna, zeby amortyzowac) i uchylic.

3AJvc.jpg

Potrzebne koncepcje - skad wziac czesci, jak zamontowac do slupka, ewentualne usprawnienia.

Robimy burze mozgow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomysl z watku z HP. Pomozcie dopracowac koncepcje na nieinwazyjna (bez wiercenia i rozpierania o

> miekka tynkowana sciane) bramke zabezpieczajaca dzieci przed schodami.

> Zawias moglby byc montowany na opaski do slupka schodow na ten przyklad, a blokada polegac na tym,

> ze gorny ramiak bramki wpadalby w profil U - aby otworzyc, trzebaby podniesc bramke (moglaby

> tam byc delikatna sprezyna, zeby amortyzowac) i uchylic.

> Potrzebne koncepcje - skad wziac czesci, jak zamontowac do slupka, ewentualne usprawnienia.

> Robimy burze mozgow.

kup z ikea. jest nieinwazyjna, kosztuje grosze - działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup z ikea. jest nieinwazyjna, kosztuje grosze - działa:)

Jest rozporowa. Pol biedy ze scianami - mozna podlozyc cos od tej strony, ale co do slupka schodowego, to mocno zalezy od jego konstrukcji. Mam ja taki, ktory lepiej zbyt mocno w bok nie cisnac. Wolalbym na nim cos powiesic (nie dziurawiac), niz o niego rozpierac. No i jest jeszcze kwestia dopasowania szerokosci - bramka plus poszerzenie, to 100cm, a u mnie przy wezszych jest 110+cm, a przy szerszych 120+cm. Nie wiem, czy sie da dac wiecej, niz jedno poszerzenie, ale z jednym juz sie robi 190zl, a kazde nastepne +30zl (jest promocja z 40zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest rozporowa. Pol biedy ze scianami - mozna podlozyc cos od tej strony, ale co do slupka

> schodowego, to mocno zalezy od jego konstrukcji. Mam ja taki, ktory lepiej zbyt mocno w bok

> nie cisnac. Wolalbym na nim cos powiesic (nie dziurawiac), niz o niego rozpierac. No i jest

> jeszcze kwestia dopasowania szerokosci - bramka plus poszerzenie, to 100cm, a u mnie przy

> wezszych jest 110+cm, a przy szerszych 120+cm. Nie wiem, czy sie da dac wiecej, niz jedno

> poszerzenie, ale z jednym juz sie robi 190zl, a kazde nastepne +30zl (jest promocja z 40zl).

mam ją zamontowaną na słupku na schodach. słupek z drugiej strony wzmocniony do sciany rozpórką:) banał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samo podnoszenie się nie sprawdzi. Każde dziecko w wieku poniżej 2 lat podniesie taką bramkę i ją

> otworzy. Musi być jakaś "zawleczka" uniemożliwiająca w pierwszej fazie podniesienie bramki.

kwestia ciezaru bramki smile.gif jesli bedzie wazyla pare kilo, to zanim udzwignie, bedzie mozna ja zdjac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomysl z watku z HP. Pomozcie dopracowac koncepcje na nieinwazyjna (bez wiercenia i rozpierania o

> miekka tynkowana sciane) bramke zabezpieczajaca dzieci przed schodami.

> Zawias moglby byc montowany na opaski do slupka schodow na ten przyklad, a blokada polegac na tym,

> ze gorny ramiak bramki wpadalby w profil U - aby otworzyc, trzebaby podniesc bramke (moglaby

> tam byc delikatna sprezyna, zeby amortyzowac) i uchylic.

> Potrzebne koncepcje - skad wziac czesci, jak zamontowac do slupka, ewentualne usprawnienia.

> Robimy burze mozgow.

Do słupka to żaden problem zlosnik.gif Blachy szersze od słupka, 4 szpilki i skręcić podkładając cienki filc. Bramka też nie problem wink.gif Do wykonania z aluminium lub nierdzewki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kwestia ciezaru bramki jesli bedzie wazyla pare kilo, to zanim udzwignie, bedzie mozna ja zdjac.

Dwulatek ostatnio porwał mi zgrzewkę mineralnej (6x1,5litra) i uciekł z nią na z góry upatrzone pozycje wink.gif Nie przypuszczałem, że jest w stanie podnieść taki ciężar (przenosił na pewno przez próg - nie było żadnych odgłosów wleczenia, zgrzewka nie była przewrócona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwulatek ostatnio porwał mi zgrzewkę mineralnej (6x1,5litra) i uciekł z nią na z góry upatrzone

> pozycje Nie przypuszczałem, że jest w stanie podnieść taki ciężar (przenosił na pewno przez

> próg - nie było żadnych odgłosów wleczenia, zgrzewka nie była przewrócona).

ale dwulatek juz barierki nie potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest rozporowa. Pol biedy ze scianami - mozna podlozyc cos od tej strony, ale co do slupka

> schodowego, to mocno zalezy od jego konstrukcji. Mam ja taki, ktory lepiej zbyt mocno w bok

> nie cisnac. Wolalbym na nim cos powiesic (nie dziurawiac), niz o niego rozpierac. No i jest

> jeszcze kwestia dopasowania szerokosci - bramka plus poszerzenie, to 100cm, a u mnie przy

> wezszych jest 110+cm, a przy szerszych 120+cm. Nie wiem, czy sie da dac wiecej, niz jedno

> poszerzenie, ale z jednym juz sie robi 190zl, a kazde nastepne +30zl (jest promocja z 40zl).

Ja dla wnuczka jak robiłem bramkę, jako dystansu użyłem klocka drewnianego Został po budowie , wygładziłem z grubsza i po problemie.

Bramka przydaje się jeszcze jako zabezpieczenie przed niekontrolowaną "ucieczką" dzieciaka w piżamie, w nocy i nad ranem.

Patrz przypadek z grudnia, wychłodzenie dwulatka.

Mój wnuk wstaje bardzo rano i chciałby uciekać na dół do salonu i na dwór.

Jest rannym ptaszkiem. Latem to już o godz. 3 by chciał wstawać i bawić się.

System zamykania mojej bramki był zbyt trudny do otwarcia dla 3,5 latka.

Musiał prosić o otwarcie. wtedy padał tekst, że trzeba się przebrać. Był pod kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale dwulatek juz barierki nie potrzebuje

Zależy od dwulatka. U mnie akurat nie ma schodów - barierka jest po to, żeby nie wtargnął do kuchni w czasie gotowania itp. i na siebie czegoś nie strącił, kuzynka ma dwulatkę i mimo tego, że codziennie chodzi po schodach itp. i tak zaliczyła dość spektakularny upadek (dorosły prawdopodobnie skończyłby w worku albo na wózku, mała otrzepała się i pobiegła do zabawy - po zbadaniu okazało się, że faktycznie nic jej się nie stało) ze schodów, po którym bramka wróciła na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dla wnuczka jak robiłem bramkę, jako dystansu użyłem klocka drewnianego Został po budowie ,

> wygładziłem z grubsza i po problemie.

> Bramka przydaje się jeszcze jako zabezpieczenie przed niekontrolowaną "ucieczką" dzieciaka w

> piżamie, w nocy i nad ranem.

> Patrz przypadek z grudnia, wychłodzenie dwulatka.

> Mój wnuk wstaje bardzo rano i chciałby uciekać na dół do salonu i na dwór.

> Jest rannym ptaszkiem. Latem to już o godz. 3 by chciał wstawać i bawić się.

> System zamykania mojej bramki był zbyt trudny do otwarcia dla 3,5 latka.

> Musiał prosić o otwarcie. wtedy padał tekst, że trzeba się przebrać. Był pod kontrolą.

A moglbys zamiescic fotke swojej bramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy od dwulatka. U mnie akurat nie ma schodów - barierka jest po to, żeby nie wtargnął do kuchni

> w czasie gotowania itp. i na siebie czegoś nie strącił, kuzynka ma dwulatkę i mimo tego, że

> codziennie chodzi po schodach itp. i tak zaliczyła dość spektakularny upadek (dorosły

> prawdopodobnie skończyłby w worku albo na wózku, mała otrzepała się i pobiegła do zabawy - po

> zbadaniu okazało się, że faktycznie nic jej się nie stało) ze schodów, po którym bramka

> wróciła na swoje miejsce.

To moim zdaniem nie jest dobry pomysl. Jak masz te 10, czy 15 schodkow, to nawet z bramka i pod Twoim okiem nie zapobiegniesz niczemu - chyba, ze bedziesz kazdorazowo latal i sprowadzal malolata za raczke. Moj syn tez niedawno sie poslizgnal - i to po zejsciu z 10 schodkow na 11, czyli ostatnim przed parterem, gdzies mu sie noga podwinela, wywinal pirueta i wyrznal glowa o slupek. To zdarzyc sie moze nawet doroslemu. Generalnie wchodzi i schodzi zawsze ostroznie, wie, ze ma sie trzymac tralek (do poreczy troche mu nieporecznie wink.gif ) i nigdy nie biegac. Bramka jest (?) mi potrzebna do 9-miesiecznej cory, ktora jeszcze nie rozumie ni slowa, a juz ma wlasne koncepcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moglbys zamiescic fotke swojej bramki?

Niestety przed świętami zdemontowałem ją.

Miała nocować rodzina, a obcy potrzebowali trochę nauki by ją otworzyć.

Szwagier po kielichu usiłował kiedyś zejść w nocy napić się do kuchni.

Nie mógł sobie poradzić z otwarciem i próbował górą ją pokonać.

Trzeźwy by chyba tego nie przeżył,ale dość hałaśliwie i szybko schody pokonał.

Po zatrzaśnięciu zamknięcia, to nawet ja po kielichu miałem problem ją otworzyć.

Była to bramka typu rozporowego, chyba z Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.