Skocz do zawartości

i20-i30


Rekomendowane odpowiedzi

> Cześć. Szukam opini o i 20 ,silnik benzynowy lub bezproblemowy dizelek. Szukać i 20 do 2010r czy

> i30 do 2009r.

> Autko do miasta .

i20 nie kupuj bo nie wart swojej ceny. Szukaj albo ceeda albo i30 z silnikiem 1.6CRDI 115KM - do miasta to srednio ale co zrobic. Nie ma dwumasy ani DPF - kila na pewno do 2009 z malymy wyjatkami. Z Hyundaiem nie wiem ale powinno byc to samo.

Co do benzyny to jezdzilem i 1.4 i 1.6 oba dobre i nie psuja sie. Nie nadaja sie do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i20 nie kupuj bo nie wart swojej ceny. Szukaj albo ceeda albo i30 z silnikiem 1.6CRDI 115KM - do

> miasta to srednio ale co zrobic. Nie ma dwumasy ani DPF - kila na pewno do 2009 z malymy

> wyjatkami. Z Hyundaiem nie wiem ale powinno byc to samo.

> Co do benzyny to jezdzilem i 1.4 i 1.6 oba dobre i nie psuja sie. Nie nadaja sie do gazu.

a w czym im gaz nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i20 nie kupuj bo nie wart swojej ceny. Szukaj albo ceeda albo i30 z silnikiem 1.6CRDI 115KM - do

> miasta to srednio ale co zrobic. Nie ma dwumasy ani DPF - kila na pewno do 2009 z malymy

> wyjatkami. Z Hyundaiem nie wiem ale powinno byc to samo.

> Co do benzyny to jezdzilem i 1.4 i 1.6 oba dobre i nie psuja sie. Nie nadaja sie do gazu.

Potwierdzam - mam i30 CRDI 90 km i do miasta bym jednak wziął benzynę co do i20 to jednak jest dużo mniejsze auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile pali taki dizelek 90-115km .Mam 2X17km praca-dom ,bo renówka 7,6l do 8l zimą.A co słabo sie

> nagrzewa ?

W srodku szybko bo jest dodatkowa nagrzewnica sam silnik gorzej niz benzyna. Ile pali? 6-7 bez korkow z korkami wiecej. Za miastem mozna zejsc <6. Ja mam wyzsze bo i szybciej jezdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem i30 2012 1,6CRDI cgyba 90 koni i miałem kłopoty. Obroty się blokowąły na 3 tysiach, czyscili non stop dpf, w kółko smok w zbiorniku ze niby wida paliwa - 100% tankwoać na BP

teraz mam nowego i30 1,6CRDI chyba 110koni, jest duuzo lepszy ale przy podobnej jeżdzie pali z pół literka wiecej

i20 bym nie brał gdyż poprostu jest brzydki i mały, jak szukasz czegoś taniego do miasta to kup sobie np Astrę w kombiaku z LPG i z bani

Pojeździsz tak samo tylko wygodniej i taniej a części kupisz za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem w DE montowali oficjalnie tak jak teraz w CeedII a pozniej sie wycofali z powodu wad

> silnika.

> Ja bym bral 1.4 i nie gazowal, bedzie jechal wolniej niz diesel ale bezawaryjnie.

30tys przejechałem już na gazie i nic sie nie dzieje, na forum i30 są i większe przebiegi, spalanie w silniku 1,6 od 8 do 10 litrów gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 30tys przejechałem już na gazie i nic sie nie dzieje, na forum i30 są i większe przebiegi, spalanie

> w silniku 1,6 od 8 do 10 litrów gazu

w starej Astrze przejechaliśmy na gazie prawie 300 tysi i przy oddawaniu jej złomiarzowi silniczek palił na dotyk wink.gif

30 tysi to dopiero a nie już wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem i30 2012 1,6CRDI cgyba 90 koni i miałem kłopoty. Obroty się blokowąły na 3 tysiach, czyscili

> non stop dpf, w kółko smok w zbiorniku ze niby wida paliwa - 100% tankwoać na BP

te w 2009 jeszcze nie miały wynalazku, u mnie silnik (1.6 z 2010 bez dpf, na łańcuchu i z 6 skrzynką) jest bezproblemowy kompletnie ... zresztą oprócz jednej zwiechy z elektrycznym wspomaganiem cały samochód jest kompletnie bezproblemowy (teraz splunę trzy razy przez lewe ramię, zęby nie kusić zła zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile pali taki dizelek 90-115km .Mam 2X17km praca-dom ,bo renówka 7,6l do 8l zimą.A co słabo sie

> nagrzewa ?

90km to jakby żona nie jeździła nie pokazuje komputer więcej niż 6.1 ... w trasie 5.2 .. i nagrzewa się duzo szybciej niż np. golf w tdiku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spalaniem jest różnie. Ja mam ceed hb crdi 90 km i pali zauważalnie mniej niż drugi 115 km ale w kombi. Oba są przed liftowe i problemów nie sprawiają. Skrzynie niestety 5b. Osobiście wolę jeździć hb, mimo, że słabszy to w 90% przypadków wystarczający do normalnej eksploatacji, a prowadzi się lepiej.

U mnie najmniejsze spalanie jakie osiągnąłem w spokojnej trasie (wersją 90 km) to 4,2 ale normalnie jeżdżąc - miasto + autostrada (ok. 120-130 km/h) - wychodzi w granicach 5 do 6. Jeśli samo miasto to i 7,5 potrafi wypić - szczególnie zimą na krótkich dystansach.

> 90km to jakby żona nie jeździła nie pokazuje komputer więcej niż 6.1 ... w trasie 5.2 .. i nagrzewa

> się duzo szybciej niż np. golf w tdiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem i30 2012 1,6CRDI cgyba 90 koni i miałem kłopoty. Obroty się blokowąły na 3 tysiach, czyscili

> non stop dpf, w kółko smok w zbiorniku ze niby wida paliwa - 100% tankwoać na BP

Ja mam CRDi 90km z 2010 i właśnie dobijam do 300 kkm i absolutnie żadnych problemów, bynajmniej w moim przypadku silnik totalnie bezawaryjny wymieniam tylko olej i filtry i na jesień pierwszy raz wymieniłem świece, także albo dobrze trafiłem albo to auto nie do zajeżdżenia jest grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam CRDi 90km z 2010 i właśnie dobijam do 300 kkm i absolutnie żadnych problemów, bynajmniej w

> moim przypadku silnik totalnie bezawaryjny wymieniam tylko olej i filtry i na jesień pierwszy

> raz wymieniłem świece, także albo dobrze trafiłem albo to auto nie do zajeżdżenia jest

u mnie w robocie kilka osób miało ten sam problem co ja

w nowym nic takiego się nie dzieje, niektórzy mają już 2-letnie staruszki smile.gif i nic nie mówili o problemach jak mieli we wcześniejszej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.