Skocz do zawartości

[KzAK] segment A/B


curaasan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Samochód dla żony. Głównie cykl pozamiejski, dojazdy do pracy na krótkich odcinkach (ok. 7km), czasem dłuższa trasa (ok. 200km)

Po przemyśleniach i dyskusji z mulher.gif wybrałem dwa podstawowe nurty:

1. nówka z salonu , segment A, benzyna(/lpg), do max 40kPLN - wyposażenie nie podlegające negocjacji - 4/5 drzwi, min 2x airbag, klima, abs, jakaś kontrola trakcji, elektryka chociaż z przodu, bez START/STOP, moc >= 70KM, fajnie jakby miał isofix

W tym nurcie pod obserwacją jest - Mitsubishi SpaceStar 1.2, Hyundai i10

W przedbiegach odpada Fiat Panda, Punto, 500, Toyota Yaris - względy estetyczne.

lub

2. używka, segment A/B, rocznik nie starszy niż 2010, benzyna(/lpg), do max 20kPLN - wyposażenie nie podlegające negocjacji - 4/5 drzwi, klima, abs, airbag, elektryka przód, możliwie model bez "czujnika przepalenia się czujnika"

W tej opcji właściwie nie wiem... grinser006.gif

Co Koledzy doradzają (w opcji nr 1 lub 2)? Jeździ ktoś SpaceStarem albo i10 takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił nie dawno corsę nową 1.2 85, czy 89KM z fabrycznym LPG, 5 drzwi m.in. klima, elektryka przód za okolice 43 tys zł. Zrobił już blisko 10 tys km jest mega zadowolony, zwłaszcza ze spalania rzędu 6,5l lpg /100km w trasie. Jakby się pospieszyć to chyba jest w wyprzedaży rocznika po 41 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo, ale niewiele za dużo, a za to masz nowe auto segmentu B (fakt, że nie za duże nawet jak na segment B i konstrukcja już dosyć leciwa, ale jednak). Jeżeli koszt jest priorytetem, to jest na dzisiaj jedna z lepszych ofert w sensie value for money wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

Właśnie wróciłem z przejażdżki Skodą CityGo (VW Up) i... jestem w bardzo pozytywnie zaskoczony.

Wersja 60km całkiem ok jak na miasto. Bardzo ciche, elastyczne, zawias miękki komfortowy, ale prowadzi się bardzo przyjemnie. W środku wcale nie wieje tandetą. Wszystko proste, miłe w dotyku, łatwe w obsłudze. Z tyłu ciut mało miejsca, ale nie wiem w sumie do ci to potrzebne. Bagażnik duży,ale wysoki próg załadunkowy i gołe blachy.

Ogólnie... rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, (głównie dla żony), miesiąc temu kupiliśmy Lancie Ypsilon- ładnie wykonany samochód, polska produkcja (Bielsko/ Tychy) no i sylwetka nieoklepana. W każdym razie warto, żeby żona sobie ją obejrzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm za dużo to nie rozwinę bo autko mam od października smile.gif ale jak na takie małe jest w środeczku całkiem duże smile.gif.

Przed zakupem rozglądałem się bo chodziło o autko jak najmniejsze by w garażu było więcej miejsca, 5 drzwiowe. I powiem tak oglądałem upy i inne city goły i jak dla mnie to strasznie były pudełkowate i jakieś takie zabawkowate.

Wszystko inne już było za duże czyli szeroko pojęty segment B corsy , swifty , punta , nawet nowa panda jest już większa od starej.

Co do samego autka mam najmniejszy 3 cylindrowy silniczek i do miasta wystarczy ale fakt autko się nie odpycha jakoś szybko ale jak dla mnie wystarczająco.

Wyposażenie : klima, radio sterowane z kierownicy, elektryczne lusterka i 4 szyby (opuszczają się do samego końca i nie są jak u innych uchylne), tempomat, czujniki cofania, lakier metalik, hamulce tarczowe tył, itd.

Bagażnik w sumie duży jak na tle np. toyoty aygo czyli 240 l.

Za 42 tyś wraz z ubezpieczeniem.

Na razie przebyłem 1700 km więc niewiele . Spalanie trasa warszawa - białystok 4,7 l przy prędkości średniej ok 90 km/h czyli czasem szybciej czasem wolniej. Autko spokojnie rozpędza się do 150 km/h.

Spalanie miasto ok 6,8 l. Ale to na dystansach 10 km i w korkach warszawskich.

No to tyle smile.gif

A pierwsze nerwy to jak przy mrozach poniżej 10 stopni zapaliła się kontrolka ciśnienia w oponach . Ale jak autko postało w garażu i troszkę podpompowałem to wszystko gra smile.gif.

A i jeszcze radio zapisało jedna ze stacji nie po jej nazwie ale po utworze he he he wink.gif

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to troszkę bogatsza wersja ale tak na serio to takie małe autka niestety nie są tanie no chyba, że totalne golasy z reklam he he he cool.gif

podstawowa wersja I 10 to jakieś 35 tyś. Samo ubezpieczenie takiego autka to troszkę kasy jest jak się nie ma zniżek. A tu w pakiecie 0,5 % smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to troszkę bogatsza wersja ale tak na serio to takie małe autka niestety nie są tanie no chyba,

> że totalne golasy z reklam he he he

> podstawowa wersja I 10 to jakieś 35 tyś. Samo ubezpieczenie takiego autka to troszkę kasy jest jak

> się nie ma zniżek. A tu w pakiecie 0,5 %

nie wiem, teściowie na początku zeszłego roku kupili Pandę za 33 tys. pln. Żaden wypas, ale klima, radio jest zlosnik.gif Różnica jednak spora. Za 42 tys. jednak wolałbym Swifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i owszem, że tylko swift i panda są większe niż I 10 a u mnie wielkość była pierwszym kryterium wyboru.

Zresztą powiem tak ciekawy jest dźwięk jak się w tym hultaju zamyka drzwi normalnie jak w nowym pasku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.