Skocz do zawartości

Golf 4 Rozrząd, rolki


MaserTi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

brat wymienił 1.5 roku temu rozrzad w golfie 4 1.6 16v

ostatnio pojechał do tego samego warsztatu na wymianę oleju oraz zasugerował dziwny metaliczny dźwięk. Warsztat zdjął pasek klinowy i okazało sie, że dźwięk słychać od strony rozrządu. Rozrząd zdemontowany i podobno do wymiany sa rolki (coś o 4 szt mówili).

Czy to wina osoby montujacej rozrząd, że po tak krótkim czasie padły rolki?

Gdyby to była jedna to uwierzył bym w wadę materialu ale kilka sztuk to raczej niemożliwe...

Jak rozmawiać z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No są dwie prowadzące i dwie napinające, ale dziwne żeby aż 4 hałasowały. Mogły być dwie

> możliwości:

> 1- rolki mogły mieć wady już jako nowe

> 2- ktoś mógł za mocno to podokręcać

Dzięki za odpowiedź.

Czy to dokładnie 4 rolki nie wiem ale w poniedziałek będę wiedział. W każdym razie jeżeli padła więcej jak jedna to wg. mnie wina tutaj leży po stronie montażu chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie mogli w ogóle rolek nie wymienić tylko sam pasek, a policzyli za wymianę kompletnego

> zestawu, takie kwiatki niestety się zdarzają...

I takie coś obstawiam. Tych rolek nie da się źle zamontować. Być może na częściach będzie rok produkcji to wszystko się wyjaśni.

Może głosna jest tylko jedna rolka a daje to taki efekt hmm.gif

BTW są dwie rolki prowadzące i dwie napinajace. wazniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I takie coś obstawiam. Tych rolek nie da się źle zamontować. Być może na częściach będzie rok

> produkcji to wszystko się wyjaśni.

> Może głosna jest tylko jedna rolka a daje to taki efekt

> BTW są dwie rolki prowadzące i dwie napinajace.

Witaj.

wymienili 3 rolki, które były wyprodukowane na Słowacji czy coś takiego. Teraz założyli niemieckie ale od bbata słyszałem, że od strony rozrządu coś dalej szumi i niewiadomo czy znowu na poprawkę nie pojedzie... no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Sam muszę posłuchać wiec może i nagram ten dźwięk.

> Dla mnie bardzo dziwna sprawa. Najwyżej chłopaki w ramach gwarancji będą wymieniać co się da..

Ten szum nie jest spowodowany czymś innym? Jeśli wcześniej było słychać je mocniej, a po wymianie słychać jakiś tam szum to może ten szum jest "normalny"? Mi w Goferze też szumi coś od tamtej strony, ale po podniesieniu maski nie słychać nic niepokojącego, zwykły szum alternatora, rolek...

Bajdełej - gdzie brat robił Gofera? W teorii najlepiej gdy warsztat kupuje części i je montuje (wtedy zawsze możesz powiedzieć, że stare części chcesz w kartonie w bagażniku), ale zwykle wychodzi to drożej niż samemu się kupi. Tylko, że w przypadku reklamacji warsztat może się ze sprzedawcą części boksować, kto zawinił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.