Skocz do zawartości

Co zrobić z szybami?


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zabrać się rozbiórkę szklarni.

Szyby są stare, mają pewnie ze 30 lat albo i więcej. Nie wiem jakiej grubości, sądzę że nie są zbyty cienkie bo szklarnia ciągle stoi.

Co z tym zrobić? Sa firmy, które odbierają szkło? Jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzam zabrać się rozbiórkę szklarni.

> Szyby są stare, mają pewnie ze 30 lat albo i więcej. Nie wiem jakiej grubości, sądzę że nie są

> zbyty cienkie bo szklarnia ciągle stoi.

> Co z tym zrobić? Sa firmy, które odbierają szkło? Jak to ugryźć?

PSZOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może głupie, ale wystaw na olx i poczekaj może się ktoś chętny znajdzie.

> Też mam szklarnie i będę ją rozbierał i wystawiał bo w punkcie selektywnego zbierania zbierania

> odpadów za szkło chcą 450zł/tona, słoiki i butelki biorą za darmo.

hehe.gif w taki sposób sprzedałem stodołę... no prawie, została mi tylko konstrukcja ale ciężko o amatora.

Butelek i słoików też mam opór - jeśli biorą za darmochę to spoko.

A tę szklarnię może też wystawię na olx.. w sumie ciekawy temat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potnij i tez pojdzie na opal

teoretycznie tak, problem w tym, że konstrukcja jest dość wysoka - jakieś 10 metrów na szczycie, dodatkowo w skład konstrukcji wchodzi 10 betonowych / murowanych słupów.

Chyba bez argumentu typu traktor i to ciężki się nie obejdzie. Sądzę, że należałoby to na żywca zapiąć do maszyny i przewrócić a dopiero rozbierać na ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teoretycznie tak, problem w tym, że konstrukcja jest dość wysoka - jakieś 10 metrów na szczycie,

> dodatkowo w skład konstrukcji wchodzi 10 betonowych / murowanych słupów.

> Chyba bez argumentu typu traktor i to ciężki się nie obejdzie. Sądzę, że należałoby to na żywca

> zapiąć do maszyny i przewrócić a dopiero rozbierać na ziemi...

i to jest dobry plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest dobry plan

ha, gdyby to było u mnie to już wychodziłaby kominem. Problem, że do tamtej działki mam bez mała 100 km i nikogo tam nie znam, nawet nie wiem czy w tamtej wiosce znajdzie się odpowiedni traktor...

no ale powoli zamierzam się za to zabrać ok.gif jak i za kilka innych rzeczy w celu uporządkowania działki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konstrukcja jest dość wysoka - jakieś 10 metrów na szczycie,

> dodatkowo w skład konstrukcji wchodzi 10 betonowych / murowanych słupów.

> Chyba bez argumentu typu traktor i to ciężki się nie obejdzie.

Eeeeeeeeee tam traktor, wystarczy parę lasek... dynamitu lub innego C4 grinser006.gifhehe.gif i słupy albo ulegną anihilacji, albo znajdą się w sąsiedniej wsi hehe.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ha, gdyby to było u mnie to już wychodziłaby kominem. Problem, że do tamtej działki mam bez mała

> 100 km i nikogo tam nie znam, nawet nie wiem czy w tamtej wiosce znajdzie się odpowiedni

> traktor...

> no ale powoli zamierzam się za to zabrać jak i za kilka innych rzeczy w celu uporządkowania

> działki

idz do gieesu i pogadaj z tubylcami - ktos Ci to na pewno rozbierze i zajmie sie surowcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeeeeeeeee tam traktor, wystarczy parę lasek... dynamitu lub innego C4 i słupy albo ulegną

> anihilacji, albo znajdą się w sąsiedniej wsi

widzisz, nie pomyślałem shocked.gif

mam kumpla sapera, często detonuje niewypały z II wojny,

jego ulubione powiedzenie: "za dużo, za mało, grunt żeby wy***bało" - za dużo to chyba materiału - bo jak widziałem filmiki z jego pracy to obawiałbym się o te słupy - sądzę że z dużym prawdopodobieństwem możnaby ich szukać w sąsiednim powiecie... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzam zabrać się rozbiórkę szklarni.

> Szyby są stare, mają pewnie ze 30 lat albo i więcej. Nie wiem jakiej grubości, sądzę że nie są

> zbyty cienkie bo szklarnia ciągle stoi.

> Co z tym zrobić? Sa firmy, które odbierają szkło? Jak to ugryźć?

A ja bym chętnie kupił bo potrzebuje wymienić u siebie szynki w oknach szybki średnio 20x20cm wiec spokojnie Twoje podejdą tylko jeszcze jaką masz grubość i jak z transportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja bym chętnie kupił bo potrzebuje wymienić u siebie szynki w oknach szybki średnio 20x20cm wiec

> spokojnie Twoje podejdą tylko jeszcze jaką masz grubość i jak z transportem

nie jestem pewien czy moje nie są większy niż 20 x 20, grubość sprawdzę w sobotę - dam znać na PW, a transport? kurierem grinser006.gif

Ile potrzebujesz? dogadamy się ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.