Skocz do zawartości

Wyjazd nie swoim autem za granice...


delco

Rekomendowane odpowiedzi

> Pewnie niepotrzebnie sie zastanawiam ale wole sie upewnic... czy sa jakies przeciwskazania do

> wyjazdu autem członka rodziny/leasingowanym za granice - w zakresie unii europojskiej? Ew czy

> trzeba coś mieć ze sobą?

FL daje upoważnienie, lepiej mieć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Leasingi wystawiają zgody na wyjazd poza granice kraju. Żadnemu użyszkodnikowi jeszcze się nie

> przydał.

w czasie jednej z rozmów z FL- zadzwonił telefon z DE.... w sprawie zatrzymanego rutynowo kierowcy policial.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie tak z tym ze mnie chyba bardziej interesuje wyjazd samochodem szwagra...

Quote:

autem członka rodziny/leasingowanym


członek ma z FL, Ty weź od członka ok.gif

Może i przepis martwy ale w umowach pisze o osobach uprawnionych.

Dodatkowe 2 kartki papieru, może zbędne - ale co za problem wydrukować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> autem członka rodziny/leasingowanym

Dobrze niech bedzie nie napisałem precyzyjnie powinienem napisać autem szwagra lub leasingowanym...

Leasingowane potraktujmy za załatwione - co zrobić ze szwagrem poza wypiciem flaszki na to konto...

> Może i przepis martwy ale w umowach pisze o osobach uprawnionych.

> Dodatkowe 2 kartki papieru, może zbędne - ale co za problem wydrukować?

Ale co wydrukowac i jaki przepis? bo cały czas o to pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze niech bedzie nie napisałem precyzyjnie powinienem napisać autem szwagra lub leasingowanym...

> Leasingowane potraktujmy za załatwione - co zrobić ze szwagrem poza wypiciem flaszki na to konto...

> Ale co wydrukowac i jaki przepis? bo cały czas o to pytam...

a ja ciągle o leasingu hehe.gif

Ja bym zabrał upoważnienie na zwykłej kartce napisane, no może z dublem w języku tambylców do których jedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym zabrał upoważnienie na zwykłej kartce napisane, no może z dublem w języku tambylców do

> których jedziesz

Hm to chyba niemcy beda musieli zadowolić sie angielskim - bo niemieckiego na tyle nikt z rodziny nie zna... a nie chciałym żeby wyszło to w stylu "autos kaufen ...ich habe geld und laweta.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze niech bedzie nie napisałem precyzyjnie powinienem napisać autem szwagra lub leasingowanym...

> Leasingowane potraktujmy za załatwione - co zrobić ze szwagrem poza wypiciem flaszki na to konto...

> Ale co wydrukowac i jaki przepis? bo cały czas o to pytam...

Wypijecie flaszke to i przepis znajdziecie i pismo splodzicie grinser006.gif, a powaznie to dla spokoju napiszcie kawalek upowaznienia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie niepotrzebnie sie zastanawiam ale wole sie upewnic... czy sa jakies przeciwskazania do

> wyjazdu autem członka rodziny/leasingowanym za granice - w zakresie unii europojskiej? Ew czy

> trzeba coś mieć ze sobą?

Nie wiem jak w przypadku leasingu wygląda to ze strony leasingodawcy, ale nie widzę żadnego racjonalnego powodu żeby tłumaczyć się obcej Policji dlaczego jedziesz nie swoim autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> racjonalnego powodu żeby tłumaczyć się obcej Policji dlaczego jedziesz nie swoim autem.

W sumie możesz miec rację... na słowację nie jade wiec i czepiać sie mnie nie ma kto...

Swoja droga raz zdazylo mi się pojechac do Amsterdamu bez dokumentów... zarówno moich jak i samochodowych... Uswiadomiłem to sobie gdzieś na wysokości granicy niemiecko-holenderskiej.... nawet prawa jazdy nie mialem...

W zyciu tak grzecznie i porządnie nie jechałem...

edit - no moze poza egzaminem na prawo jazdy...

choć jak zdawałem na moto to odkręcałem ile fabryka dała - so w przypadku 125 cm oznacza przyspieszenie furgonetki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w przypadku leasingu wygląda to ze strony leasingodawcy, ale nie widzę żadnego

> racjonalnego powodu żeby tłumaczyć się obcej Policji dlaczego jedziesz nie swoim autem.

Chyba, że cię sprawdzają pod bronią, kontrolując numery auta i sposób jego finansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm to chyba niemcy beda musieli zadowolić sie angielskim - bo niemieckiego na tyle nikt z rodziny

> nie zna... a nie chciałym żeby wyszło to w stylu "autos kaufen ...ich habe geld und laweta.."

Przy odrobinie szczęścia można trafić na takich co znają język polski, zwłaszcza w strefach przygranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie niepotrzebnie sie zastanawiam ale wole sie upewnic... czy sa jakies przeciwskazania do

> wyjazdu autem członka rodziny/leasingowanym za granice - w zakresie unii europojskiej? Ew czy

> trzeba coś mieć ze sobą?

Jak jadę do Niemiec ( z firmy ) to tylko autem z wypożyczalni, czyli leasingowanym.

Jedyne co mam ze sobą to warunki najmu i protokół przekazania auta, oczywiście w 3 językach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm to chyba niemcy beda musieli zadowolić sie angielskim - bo niemieckiego na tyle nikt z rodziny

> nie zna... a nie chciałym żeby wyszło to w stylu "autos kaufen ...ich habe geld und laweta.."

każdy lub nawet większość Niemców potrafi angielski na stopniu komunikacji więc z tym nie będzie problemu zlosnik.gifzlosnik.gif wiem bo mieszkam w DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.