Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem na zimnym passat b5


damian83dd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co może być przyczyną problemu z odpaleniem na zimnym silniku ??? gdy auto jest ciepłe pali od kopa problemy pojawiają się tylko i wyłącznie zimą o co chodzi???? przekręcam kluczyk i muszę tak długo kręcić rozruch aż zapali się kontrolka oleju i po jakiś 3 do 5 sekund gdy kontrolka świeci silnik zapala i nie równo pracuje przez parę sekund zaraz potem zaczyna normalnie pracować po pierwszym trudnym odpaleniu każde kolejne jest od kopa co może być przyczyną ???

Autko to Passat B5 1,8 T 150 PS z gazem automat zawór n 75 wymieniony na nówkę oryginał ,świece nowe , turbo szczelne ,układ też , gaz serwisowany co rok,sam już nie wiem co może być przyczyną pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie dostaje sie gaz do kolektora i misza sie LPG z noPB i problem z odpaleniem do czasu

> przewietrzenia dolotu?

jak to sprawdzić????chyba jedyna słuszna próba to wyjeździć gaz i pojechać na benzynie zgasić i na drugi dzień odpalić jeśli odpali od kopa to wina gazu jeśli nie to gdzie szukać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to sprawdzić????chyba jedyna słuszna próba to wyjeździć gaz i pojechać na benzynie zgasić i na

> drugi dzień odpalić jeśli odpali od kopa to wina gazu jeśli nie to gdzie szukać????

A nie będzie szybciej jak zakręcisz zawór w butli ? I nie zapomnij po tym wypalić gaz z układu najlepiej, na wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to sprawdzić????chyba jedyna słuszna próba to wyjeździć gaz i pojechać na benzynie zgasić i na

> drugi dzień odpalić jeśli odpali od kopa to wina gazu jeśli nie to gdzie szukać????

A gasisz auto na benzynie? Może to spróbuj. Dziwne tylko, co mówisz z tą kontrolką ciśnienia oleju. Że jej nie ma, potem się pojawia i dopiero wtedy odpala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gasisz auto na benzynie? Może to spróbuj. Dziwne tylko, co mówisz z tą kontrolką ciśnienia oleju.

> Że jej nie ma, potem się pojawia i dopiero wtedy odpala...

tak próbowałem już gasić nawet na benzynie, ale nic nie daje frown.gifkontrolka oleju to rzecz oczywista wyskakuje jak długo kręcisz rozruchem informuje cię o tym że nie ma smarowania i właśnie za każdym razem muszę tak piłować przy rozruchu frown.giffrown.gif ale tylko zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak próbowałem już gasić nawet na benzynie, ale nic nie daje kontrolka oleju to rzecz oczywista

> wyskakuje jak długo kręcisz rozruchem informuje cię o tym że nie ma smarowania i właśnie za

> każdym razem muszę tak piłować przy rozruchu ale tylko zimą

A, bo inaczej to zrozumiałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem od niedzieli. Czujnik temperatury silnika zlosnik.gif

Norma w VWejach. Nawet w starych golfach to samo było.

Dam se rękę tutejszego moderatora obciąć. Wymieniaj w ciemno, albo sprawdź na kompie i wtedy wymień zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ten sam problem od niedzieli. Czujnik temperatury silnika

> Norma w VWejach. Nawet w starych golfach to samo było.

> Dam se rękę tutejszego moderatora obciąć. Wymieniaj w ciemno, albo sprawdź na kompie i wtedy wymień

na kompie niby ok było jak sprawdzał koleś ,dokładniejsze dane możesz podać tego czujnika do mojego pasata b5 1,8 T najlepiej nr seryjny części bo w de ciężko znaleźć bez numeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na kompie niby ok było jak sprawdzał koleś ,dokładniejsze dane możesz podać tego czujnika do mojego

> pasata b5 1,8 T najlepiej nr seryjny części bo w de ciężko znaleźć bez numeru

Próbowałem wygooglać, ale się nie udało zlosnik.gif Jest to czujnik G62, przeważnie niebieski lub zielony. Widać go gdzieś z tyłu bloku silnika, ale do wymiany dojście upierdliwe. Zadzwoń do motoryzacyjnego i pogadaj, na pewno od razu będą wiedzieli, a jak nie to po VINie sprawdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na kompie niby ok było jak sprawdzał koleś ,dokładniejsze dane możesz podać tego czujnika do mojego

> pasata b5 1,8 T najlepiej nr seryjny części bo w de ciężko znaleźć bez numeru

kwadratowy: 059 919 501

Okrągły: 059 919 501A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ten sam problem od niedzieli. Czujnik temperatury silnika

odpowiadam sam sobie... u mnie po wymianie czujnika nie dość, że gorzej z odpalaniem to jeszcze zniknął wskaźnik temperatury

prawdopodobnie (a przynajmniej mam taką nadzieję), że nowy (oryginalny) czujnik był walnięty. Dzisiaj będzie założony z powrotem stary, a nowy do wymiany...

edit: nowy czujnik był walnięty, wymieniony na 'jeszcze nowszy' zlosnik.gif, który był sprawny i już odpalanie idealne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.