Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu w Stilo mJTD 120KM


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na dniach wymieniam rozrząd. Dogadałem się z mechanikiem na 600 zł kosztów robocizny z częściami. Rozrząd to:

- pasek rozrządu Dayco

- napinacz Dayco

- rolka prowadząca SKF

- pompa wody Metelli

Co myślicie o tym zestawie i cenie? Co warto zrobić przy okazji wymiany rozrządu? Mechanik coś tam wspominał, że być może trzeba będzie wymieniać osłonę rozrządu ponieważ lubi się odkształcać od wys. temperatury, przez co pasek obciera o plastik. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam właśnie jakiegoś wzmocnionego paska pod kątem ewentualnego czipa, ale nic takiego do wersji

> 120 konnej nie widzę.

Ty do siebie nie musisz szukac. paskow cudownych chyba ze zamierzasz isc grubo z moca ~200PS. Seryjnie masz rail 1600bar (CF4) wiec i tak 200bar wyzej jak JTD 8 i 16v w serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja co prawda do 1.4. Kupiłem Dayco i leży bezużyteczny bo ma zły moduł zębów i musiałem kupić

> następny, właśnie Conti prawidłowy.

Bardzo mozliwe, natomiast w dieslu jest jak napisalem. Dziwna sytuacja pasek to pasek i zamiennik powinien byc zgodny z oryginalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo mozliwe, natomiast w dieslu jest jak napisalem. Dziwna sytuacja pasek to pasek i zamiennik

> powinien byc zgodny z oryginalem.

ja to przerabiałem...

wg katalogu ok a zeby zamiast trapez to okragłe... i dzien w plecy zanim czesci na wies dotra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja to przerabiałem...

> wg katalogu ok a zeby zamiast trapez to okragłe... i dzien w plecy zanim czesci na wies dotra....

Nie mam czasu na niedomówienia i analizę wielokropków smile.gif Który pasek miał okrągłe zęby. Dayco o nr 94713? Poniżej opakowanie z rozpiską zastosowań tego paska.

94713_2.jpg

Stilo MJTD 120KM na opakowaniu nie występuje, ale znajduje się on w rozpisce zastosowań w każdym sklepie internetowym pod cechą tego paska. co ciekawe, w PDFie ściągniętym ze strony Dayco, silnik 1.9 MJTD 120KM nie występuje... Bałagan. Rozmiar niby się zgadza 190x24. Ciekawe jak z kształtem zębów. Jak się wkurzę zamienię go na Gates'a 5500XS albo Contitech CT968 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam czasu na niedomówienia i analizę wielokropków Który pasek miał okrągłe zęby. Dayco o nr

> 94713? Poniżej opakowanie z rozpiską zastosowań tego paska.

> Stilo MJTD 120KM na opakowaniu nie występuje, ale znajduje się on w rozpisce zastosowań w każdym

> sklepie internetowym pod cechą tego paska. co ciekawe, w PDFie ściągniętym ze strony Dayco,

> silnik 1.9 MJTD 120KM nie występuje... Bałagan. Rozmiar niby się zgadza 190x24. Ciekawe jak z

> kształtem zębów. Jak się wkurzę zamienię go na Gates'a 5500XS albo Contitech CT968

nie powiem ci ani firmy ani numerów, tylko koleś w sklepie nos w katalog, zamówienie, przychodzi pasek który na rozmiar i liczne ząbków jest ok tylko zamiast trapezów okrągłe zęby....

i nos w katalog innej firmy i już następnego dnia jest dobry pasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam czasu na niedomówienia i analizę wielokropków Który pasek miał okrągłe zęby. Dayco o nr

> 94713? Poniżej opakowanie z rozpiską zastosowań tego paska.

> Stilo MJTD 120KM na opakowaniu nie występuje, ale znajduje się on w rozpisce zastosowań w każdym

> sklepie internetowym pod cechą tego paska. co ciekawe, w PDFie ściągniętym ze strony Dayco,

> silnik 1.9 MJTD 120KM nie występuje... Bałagan. Rozmiar niby się zgadza 190x24. Ciekawe jak z

> kształtem zębów. Jak się wkurzę zamienię go na Gates'a 5500XS albo Contitech CT968

W 1.9 moduł zęba nie jest okrągły. Pasek Dayco 94713 i jego zamiennik Conti CT968 mają taki sam ząb. Jest on lekko trapezowy z nacięciem na wierzchołku. Według Contiego ten moduł nazywa się CPPN, według Dayco RHPN. Wklep sobie w google skrót CPPN Conti i zobaczysz moduł zęba. Można oba paski stosować, choć Dayco polecam tylko w wersji HT, czyli z teflonem, a akurat ten 94713 jest robiony bez teflonu i takiego z teflonem nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 1.9 moduł zęba nie jest okrągły. Pasek Dayco 94713 i jego zamiennik Conti CT968 mają taki sam

> ząb. Jest on lekko trapezowy z nacięciem na wierzchołku. Według Contiego ten moduł nazywa się

> CPPN, według Dayco RHPN. Wklep sobie w google skrót CPPN Conti i zobaczysz moduł zęba. Można

> oba paski stosować, choć Dayco polecam tylko w wersji HT, czyli z teflonem, a akurat ten 94713

> jest robiony bez teflonu i takiego z teflonem nie kupisz.

Przy okazji paska Dayco występuje dwojakie oznaczenie RHPN/SHPN. Nie do końca ogarniam co ono oznacza. Tzn. nie wiem czym się różni RHPN od SHPN. W odróżnieniu od Contitecha, Dayco aż tak chętnie nie upublicznia zdjęć oraz informacji szczegółowych i trochę mnie to do nich zniechęca. W sieci dużo głosów krytycznych, ale chyba nie ma pasków, o których by się źle nie pisało wink.gif Ciekaw jestem ile z tych przypadków zerwanych pasków rozrządu, to faktycznie wybrakowany pasek, a ile błedy montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji paska Dayco występuje dwojakie oznaczenie RHPN/SHPN. Nie do końca ogarniam co ono

> oznacza. Tzn. nie wiem czym się różni RHPN od SHPN.

RHPN i SHPN to jest to samo. Jeden katalog podaje oba oznaczenia dla tej samej referencji paska. Za Dayco nie nadążysz, mają jakieś te swoje kody, ale nie wiadomo o co chodzi.

>W odróżnieniu od Contitecha, Dayco aż tak

> chętnie nie upublicznia zdjęć oraz informacji szczegółowych i trochę mnie to do nich

> zniechęca.

W Tec-Doc żaden pasek Dayco nie ma zdjęcia, Conti i Gates mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.