Skocz do zawartości

Captiva - jaka skrzynia?


blue_impuls

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak mnie naszło na profilaktyczną wymianę oleju w skrzyni AT ale chciałbym najpierw się dowiedzieć

> jaki mam jej typ

> Nie znalazłem żadnych opisów typu skrzyni ale obstawiam, że to Aisin AF33

> Ktoś coś wie?

Ja nie wiem ale Twój wątek przypomniał mi, że chciałem wymienić olej w skrzyni w Epice i nie zdążyłem bo ją sprzedałem. Jeśli olej do Captivy okaże się ten sam to mogę oddać 3l Motula SAE75W90 za półdarmo bo i tak nie mam co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mojej według TIS-a siedzi Aisin 55-51LE, czyli AF33.

Tak jak czułem ok.gif

> Natomiast według strony PRND jest tam

> skrzynia AW55-50.

Ciekawa strona. Nie znałem ok.gif

Quote:

Nazwa AW wywodzi się od producenta Aisin Warner. Japońska firma. Często zwana również AF23/33 szczególnie przez koncern GM


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stroną PRND

"WAŻNE ! W automatycznej skrzyni biegów AW55-50 należy wymieniać olej co 60 000 - 80 000 km."

A teraz fabryczna instrukcja Captivy

"Wymiana oleju skrzyni biegów nie jest konieczna. Również nie jest wymagana rutynowa kontrola oleju. Kontrola oleju w skrzyni biegów wymagana jest tylko wtedy, gdy oznaki wskazują na problem z olejem."

Czyli jeździć i nie dotykać, skrzynia się wysypie po gwarancji, a to nie nasz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za stroną PRND

> "WAŻNE ! W automatycznej skrzyni biegów AW55-50 należy wymieniać olej co 60 000 - 80 000 km."

> A teraz fabryczna instrukcja Captivy

> "Wymiana oleju skrzyni biegów nie jest konieczna. Również nie jest wymagana rutynowa kontrola

> oleju. Kontrola oleju w skrzyni biegów wymagana jest tylko wtedy, gdy oznaki wskazują na

> problem z olejem."

> Czyli jeździć i nie dotykać, skrzynia się wysypie po gwarancji, a to nie nasz problem.

To akurat standard u większości producentów. Tak BTW jutro wymieniam olej, zobaczymy co wyleci hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat standard u większości producentów. Tak BTW jutro wymieniam olej, zobaczymy co wyleci

Wymiana zakończona pozytywnie?

Gdzie, za ile, jak wrażenia? Jestem mocno zainteresowany, też mam chęć wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymiana zakończona pozytywnie?

> Gdzie, za ile, jak wrażenia? Jestem mocno zainteresowany, też mam chęć wymienić.

Właśnie wróciłem grinser006.gif Pierwotnie miała być w Midparts ale po przeczytaniu opinii i po rozmowie telefonicznej z jakimś gburem pojechałem do Samko. grinser006.gif

Można przyjechać "z marszu". Obsługa na wysokim poziomie, warsztat schludny. Po wymianie informacja od pracownika o stanie auta ok.gif

Cena 400 {w Midparts 450}, czas 20 minut.

Co do mojego samochodu to serwisant pochwalił jego stan oraz zastosowaną skrzynię. Wg jego słów to przy regularnych wymianach oleju jest niezniszczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.