Skocz do zawartości

Wentylacja grawitacyjna w garażu


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wink.gif

TUTAJ pisałem o ociepleniu garażu. Tym razem myślę o poprawie wentylacji grawitacyjnej.

W bramie garażowej u dołu są ponawiercane otwory a po przeciwnej stronie u góry pod sufitem są dwie kratki wentylacyjne wspólne dla garażu za ścianą a na dachu kominki.

I teraz pytanie:

W związku z tym, że garaż jest ostatni w rzędzie pomyślałem żeby w ścianie bocznej gdzieś w połowie długości garażu pod sufitem zrobić dodatkową kratkę wentylacyjną (dziura w ścianie na wylot). Czy to ma sens i w czymś pomoże? Powietrze miałoby wymianę z dołu bramy do góry i prawej strony ściany.

Ostatnio wjechałem autem (czarnym) z zaschniętym szarym brudem na bokach auta. Na drugi dzień po otwarciu bramy brud był ciemny, nasiąknięty wodą.

Czyli słaba wentylacja musi być.

Co o tym myślcie? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę o poprawie wentylacji grawitacyjnej.

> W bramie garażowej u dołu są ponawiercane otwory a po przeciwnej stronie u góry pod sufitem są dwie

> kratki wentylacyjne wspólne dla garażu za ścianą a na dachu kominki.

Kratki i kominy drożne?

> pomyślałem żeby w ścianie bocznej gdzieś w połowie

> długości garażu pod sufitem zrobić dodatkową kratkę wentylacyjną (dziura w ścianie na wylot).

> Czy to ma sens i w czymś pomoże?

Na pewno nie zaszkodzi; sam też mam okienko (dosłownie: wyspawane z miniaturowych kątowników, z "szybą" grinser006.gif), więc mam możliwość zamknięcia. Na zewnątrz drobna krata. Z tym, że mam to umiejscowione nie w połowie długości, lecz przy ścianie "działowej" (za nią jest sąsiad "na przeciwko").

> Ostatnio wjechałem autem (czarnym) z zaschniętym szarym brudem na bokach auta. Na drugi dzień po

> otwarciu bramy brud był ciemny, nasiąknięty wodą.

> Czyli słaba wentylacja musi być.

> Co o tym myślcie?

Słaba wentylacja to raz. Dach szczelny? A jak z podłożem - jakieś podsiąkanie z gruntu do posadzki? hmm.gif

Z praktyki jednak powiem Ci, że brzegowy garaż jest zimniejszy i przez to "bardziej wilgotny" od takiego samego garażu, który jest drugi, trzeci czy kolejny w rzędzie. Wiem, bo mam porównanie: w zimie w brzegowym woda (zapas do mycia) dawno zamarza, a w drugim nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy drożne ale zauważyłem, że nie ma tzw. "cugu", komin nie ciągnie powietrza (przykładałem zapalniczkę i płomień stoi pionowo). Nie wiem czy wogóle powinien być ciąg np. jak w domu czy mieszkaniu. Za to przez otwory w bramie wpada powietrze do środka.

Co do wilgoci to dach jest szczelny. Niedawno kładziona nowa papa.

Posadzka i ściana pije wodę ze względu na brak izolacji. Pisałem o tym w innym wątku. Jak zrobi się cieplej to będę ocieplał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że mogą szkodzić kominy zabudowane w stropie garażu. Jedyną metoda a by dokładnie sprawdzić jak przebiega powietrze, było by zapalanie np. racy dymnej (albo innego ustrojstwa o podobnym zachowaniu) przed dziurkami w garażu i wtedy zobaczysz którędy dym będzie wychodził najbardziej. Wtedy zobaczysz jaki masz obieg i gdzie trzeba co zrobić, by poprawić wentylacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.