Skocz do zawartości

S60/S80 - czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Warto pchać się w Volvo S60/S80 z początków produkcji?

Chodzi o silnik 2.4 - najchętniej 170KM bo 140 będzie imo za słaby.

Ma być S60 lub S80. Są jakieś typowe usterki? Ktoś ma/miał? Co z kosztami materiałów eksploatacyjnych? hmm.gif

Na co uważać przy kupnie żeby nie kupić trupa?

Mile widziane opinie (byłych) posiadaczy S60/S80 i/lub silnika 2.4 170KM. grinser006.gif

A może jednak lepiej odpuścić 2.4 i wybrać jakiś doładowany?

Ogólnie to nie wiem nic o marce, ale chciałbym się dowiedzieć. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam s60 2,4t z 2003 roku z automatem.

Mój przypadek jest specyficzny i doprowadzenie tego samochodu do stanu bezproblemowego kosztował mnie ponad 20.000 tyś (nie licząc ceny zakupu).

Jeśli chodzi o s60 to ma wady:

1) Duże z zewnątrz, ciasne w środku - dla mnie to nie problem bo mam 175cm i jeszcze ktoś za mną usiądzie jeśli jest taka potrzeba

2) Samochód nie jest zwrotny - średnica zawracania to ok 12metrów. Jeżdżąc Skodami a później wsiadając do Volvo mam czasem wrażenie, że brakuje jednego obrotu na kolumnie. Ten typ tak ma.

3) Mały bagażnik - mam LPG i wożę dojazdówkę - jest on mały.

Silniki - moim zdaniem do tego auta tylko d5. Mój niby ma moc, jeździ fajnie i ogólnie jest ok, ale jakoś zrazilem się do Volvo.

Plusy:

1) wygodne - fotele są kapitalne.

2) podobno malo usterkowe smile.gif

3) Silniki d5 fajnie brzęczą i są wytrzymałe

Silniki 2,4 140 i 170Km to ten sam silnik z tym samym osprzetem. Trzeba zrobić modyfikację elektroniki lub wymienić komputer (nie pamiętam dokładnie) i uzyskujesz moc 170km.

Jakby coś to pytaj smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mógłbyś rozwinąć myśl?

Rozpisywalem się już W tym temacie wink.gif

AK

Ogólnie trafiłem na auto które było totalnym złomem i aby je wyprostować musiałem włożyć worek siana.

Jak już włożyłem kilka tysięcy to myślałem ze to koniec itd.

Natomiast teraz nie mam problemów z autem. Będzie jeździło jeszcze kilka lat - zamierzam kupić coś stosunkowo nowego, a s60 zostawię dziewczynie, bo jak jadę jej Astra 2 to boje się o nią wink.gif

Ale czasami moje myśli idą w kierunku xc70 d5 właśnie w tej budzie.

Mowsza bardziej mi się podoba, ale jest tam więcej elektroniki która może się sypnąć wink.gif

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy u siebie dwie sztuki S60 z silnikami 2,4 170KM bez turbin. Automatyczne skrzynie biegów.

Moja opinia:

- samochód bardzo mi odpowiada, jest dla mnie w sam raz, potwierdzam co już powiedziano - stosunkowo mało miejsca z tyłu;

- co do silnika - jest ok., mocy jest wystarczająco (choć niektórym mało smile.gif ale to IMHO kwestia potrzeb), silnik jest w powszechnej opinii bardzo trwały, wolnossący, z automatyczną skrzynią pożera ok. 13/100 (w całości miasto, korki, etc.);

- odnośnie samochodu, to nie mam się za bardzo do czego przyczepić, raczej brakuje w nim jakichś spektakularnych wad;

- dlatego też żona powozi dokładnie taki sam model i również sobie go chwali; wozimy też dwójkę małych dzieci - dla nich miejca z tyłu jest wystarczająco dużo;

- mój szwagier powozi XC90 z silnikiem 3,2 z ASB - również jest zadowolony (posiada też C30 z silnikiem benzynowym); piszę to odnośnie marki - myślę że jest w Polsce zdecydowanie niedoceniana względem bardziej popularnych marek; posiadałem już sporo samochodów, a Volvo się w mojej opinii wyróżnia pozytywnie;

- stosunkowo ograniczona liczba mechaników specjalizujących się w marce, to często jej pasjonaci (trafiłem już na trzech) - zatem poza ASO można w dostępny sposób samochód dobrze serwisować;

- samochody (łącznie w rodzinie 6 sztuk - 2xV40, 2xS60, XC 90 i C30) nie psują się (nie zapeszam wink.gif ), nie ma w nich rdzy;

- oprócz mechaników-entuzjastów są również sprowadzacze-entuzjaści smile.gif - może warto o tym wiedzieć;

- jestem zdecydowanym zwolennikiem ASB, które nie mają najlepszych opinii, niemniej w takim samochodzie - warto smile.gif

- samochód trochę ponadczasowy, trochę odmienny od "wszystkich" ala Saab - co myślę dotyczy wszystkich modeli Volvo;

- mam chrapkę na nowy model S60 wink.gif

Pozdrawiam

P.S. Doczytałem, że jesteś zainteresowany modelem "z początków produkcji" - moje to generacja modelu produkowanego 2005-2010, ale chyba zmiany nie były zasadnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.