Skocz do zawartości

jak tam Wasze DSG?


mihcio

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

rozważam zakup autka z tą skrzynią,

jak się sprawują Wasze DSG, ile udało Wam się przejechać KKM bez problemów w jakim czasie (czyli od ilu lat użytkowana skrzynia).

Podobno z pierwszymi skrzyniami były problemy, ale VW rozwija to już z 10 lat więc powinno być dopracowane to rozwiązanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej,

> rozważam zakup autka z tą skrzynią,

> jak się sprawują Wasze DSG, ile udało Wam się przejechać KKM bez problemów w jakim czasie (czyli od

> ilu lat użytkowana skrzynia).

> Podobno z pierwszymi skrzyniami były problemy, ale VW rozwija to już z 10 lat więc powinno być

> dopracowane to rozwiązanie

Używam aut z DSG zarówno 6cio jak i 7mio biegowych są super wytrzymalesze są 6tki trzeba je serwisować co 60kkm (olej i filtr) 7mki są bezobsługowe ale warto co 200kkm wymienić olej

minusem 6tek jest to że często trzeba wymieniać dwumasy około 100-150kkm, tak jest ich charakterystyka pracy

ogólnie oceniam na plus super wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej,

> rozważam zakup autka z tą skrzynią,

> jak się sprawują Wasze DSG, ile udało Wam się przejechać KKM bez problemów w jakim czasie (czyli od

> ilu lat użytkowana skrzynia).

> Podobno z pierwszymi skrzyniami były problemy, ale VW rozwija to już z 10 lat więc powinno być

> dopracowane to rozwiązanie

Pewnie skrajny przypadek, ale sharan z 2014 roku przejechal jakies 1000km po czym skrzynia odmowila wspolpracy. Naszczescie auto bylo na gwarancji. Ale pozostale 3 sharany z dsg jezdza bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Miałem Octavie II 2.0 TDI +DSG

W skrzyniach 6-tkach trzeba pilnować wymian oleju i filtra.

Producent podaje interwał wymiany co 60kkm, i nie należy tego przeciągać. Osobiście robiłem wymianę co 40kkm.

Padła mi dwumasa przy 95kkm (wymiana dobra wola Skody) poza tym żadnych problemów.

Przy przebiegach około 200kkm może zajść konieczność wymiany sprzęgieł.

Jeśli się da wybierz auto bez haka, podobno DSG nie przepada za ciąganiem przyczep (zasłyszane)

DSG naprawdę daje dużą frajdę z jazdy

Siemion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polemizowałbym...

Użyj argumentów. Mam porównanie DSG7 (Golf 6 160KM, benzyna), 8-biegowego automatu w BMW (F30 328i 245KM, benzyna) i 6-biegowego automatu w Maździe (Mazda 6 192KM, benzyna). DSG w takim porównaniu jest najfajniejsza. Potem Mazda, potem BMW. Mowa przy tym o jeździe bardziej dynamicznej, mniej emeryckiej. Do emeryckiej najlepszy jest Mazdowy automat, spośród powyższych.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Użyj argumentów...

W przypadku K3 - nierealne.

Na około 30 szt nie mieliśmy żadnych problemów.

Ale jak to w korpoflocie serwis zgodnie z książką plus jedna akcja przywoławcza i zmiana oprogramowania w 6-biegowych.

Pracownicy bardziej chwalą 7-biegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Użyj argumentów. Mam porównanie DSG7 (Golf 6 160KM, benzyna), 8-biegowego automatu w BMW (F30 328i

> 245KM, benzyna) i 6-biegowego automatu w Maździe (Mazda 6 192KM, benzyna). DSG w takim

> porównaniu jest najfajniejsza. Potem Mazda, potem BMW. Mowa przy tym o jeździe bardziej

> dynamicznej, mniej emeryckiej. Do emeryckiej najlepszy jest Mazdowy automat, spośród

> powyższych.

> mar00ha

Mam do czynienia na codzień z 2.0TDI 140KM + DSG6. Pomijam już fakt, że dwójka jest zwyczajnie za długa, i piłuje niesamowicie...

Zmiana łopatkami często nie pomaga, bo jak sobie skrzynia wymyśli zmianę, to w efekcie bieg skacze o dwa do góry.

Za szybko zmienia biegi do góry, by po chwili zrzucić w dół. Tryb "Sport" za to jest kompletnym przeciwieństwem, brakuje mi czegoś pośrodku...

Owszem, jest szybka, jest wygodna, ale często robi coś, co jest dla mnie nieintuicyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.