Skocz do zawartości

trawnik i mech ??


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

>...Jak się dziada skutecznie pozbyć.??

Dużo i często wapno, regularna wertykulacja i aeracja.

Tylko jeśli mam być szczery to sam przestawiłem się na uprawę mchu zamiast trawy.

Ma same zalety. Mięciutki, nie trzeba kosić, zielony nawet zimą, nie trzeba podlewać.

Na głównym trawniku nie mam już prawie trawy a sam, gruby, pluszowy mech.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z przyczyn moze być zakwaszona gleba. Ale warto wziac pehametr i zmierzyc, bo nie musi to byc jedyna przyczyna. Jezeli ph będzi 5 i mniej, to trzeba wapnem odkwasić. Dopiero potem wybic mech chemicznie i usunac mechanicznie wertykulatorem. Druga przyczyna bywa zbita gleba z duza warstwa "filcu" z pokosów, i zaleganie w niej wody. Filc trzeba wydrapac, a glebę podziurawic widlami, zasypujac otwory piaskiem, zeby zrobic kanaliki odprowadzajace wodę wglab darni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden czort. Filc zakwasza glebę stąd mech a to co proponujesz to inaczej nazwana wertykulacja i

> aeracja.

No dobra, temat u mnie tez na czasie.

Jest sens bawic sie recznym wertykulatorem i widlami czy od razu wypozyczalnie odwiedzic?

Trawy ze 150m2 (wydaje sie niewiele) i ogolnie musze odswiezyc trawniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedną z przyczyn moze być zakwaszona gleba. Ale warto wziac pehametr i zmierzyc, bo nie musi to byc

> jedyna przyczyna. Jezeli ph będzi 5 i mniej, to trzeba wapnem odkwasić. Dopiero potem wybic

> mech chemicznie i usunac mechanicznie wertykulatorem. Druga przyczyna bywa zbita gleba z duza

> warstwa "filcu" z pokosów, i zaleganie w niej wody. Filc trzeba wydrapac, a glebę podziurawic

> widlami, zasypujac otwory piaskiem, zeby zrobic kanaliki odprowadzajace wodę wglab darni.

spineyes.gif raczysz żartować ?? myślałem że jest jakiś magiczny preparat że sypnę odczekam i w to miejsce dosieje trawę. To co opisujesz to cała procedura która zajmuje dużo czasu oslabiony.gif zaznaczam że trawnik ma jakieś 550m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczysz żartować ?? myślałem że jest jakiś magiczny preparat że sypnę odczekam i w to miejsce

> dosieje trawę. To co opisujesz to cała procedura która zajmuje dużo czasu zaznaczam że

> trawnik ma jakieś 550m2

Magiczny środek usunie ci mech, ale i tak musisz go wygrabić i trawę dosiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczysz żartować ?? myślałem że jest jakiś magiczny preparat że sypnę odczekam i w to miejsce

> dosieje trawę.

I za rok-dwa oe nowa zlosnik.gif

To co opisujesz to cała procedura która zajmuje dużo czasu

Niestety.

> zaznaczam że

> trawnik ma jakieś 550m2

No to ja mam 1000 + 700 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, temat u mnie tez na czasie.

> Jest sens bawic sie recznym wertykulatorem i widlami czy od razu wypozyczalnie odwiedzic?

> Trawy ze 150m2 (wydaje sie niewiele) i ogolnie musze odswiezyc trawniczek.

Namęczysz się jak dziki osioł i niewiele wygarniesz.

Weź porządny wertykulator elektryczny albo spalinowy.

Ze 150m2 wygarniesz taką górę siana, że się nieźle zdziwisz.

Samym grabieniem bąbli na rękach narobisz.

Jeśli nie wierzysz to Ci mogę pożyczyć ten ręczny, dobrej firmy.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.