Skocz do zawartości

Wskazania ilości gazu


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ja instalacje Tech 214. I generalnie wskazania LPG pokazuje 0/1 Czyli Jak jest gaz to pełny 4 kropki potem nagle spada do 1 kropki (tak 30km przed końcem gazu) , nawet wg mnie pokazuje ujemne wartości (czyli rośnie). Jak to kalibrować żeby mniej więcej pokazywał prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe wskazania ilości gazu to bolączka oprogramowania w tym sterowniku. Techowcy nie potrafią za bardzo sobie z tym poradzić. W teorii kalibracja wygląda tak, że przy pustym zbiorniku i wyłączonym zapłonie wciskasz i przytrzymujesz przycisk na centralce gazu. Następnie włączasz zapłon i czekasz aż zrobi "beep". Puszczasz przycisk na centralce i tankujesz do pełna. Od tej pory w teorii masz skalibrowany poziom gazu. Techowcy próbowali to poprawić, i od jakiejś tam wersji oprogramowania niby powinno być dobrze.

Dla pocieszenia powiem Ci, że też mam ten problem i dałem sobie na razie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy nie ma w sofcie opcji (jak np. w KME Nevo), że do poszczególnych diod na panelu można

> przypisać konkretne wartości napięcia pochodzące z czujnika ilości gazu?

> http://www.lpgtech.pl/wp-content/uploads/2011/10/instrukcja_tech_pl.pdf

> Strona 20.

jest taka opcja. ja nawet nie zaprzątając sobie głowy "automatem", bo wiedziałem że był do bani, zrobiłem ręcznie a i tak to wskazanie jest beznadziejnie dupne hehe.gif

jeszcze do tego, dopóki nie przełączy się na gaz, to nie ma wskazania (jest tylko migająca, niebieska diodka)...nosz co za typ to programował? hehe.gif

tak pomyślałem teraz. gdyby oni dobrze pomyśleli ten system automatycznej kalibracji, to miałoby szansę to naprawdę dobrze działać. o ile ręczne wklepywanie nigdy nie da prezyzycjnego wskazania (bo dzieli się napięcia "po równo", a butla ma owalny kształ, więc gaz nie schodzi liniowo), o tyle gdyby automat zaczął liczyć czas od momentu rozpoczęcia napełniania do finiszu i nałożył go potem na wykres przebiegu wzrostu napięcia w trakcie napelniania, to rezultat byłby calkiem dobry. no ale mnie się łatwo o tym myśli..a im trudniej wprowadza to w życie mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.