Skocz do zawartości

Ile może kosztować pokrycie garażu papą


Calvin

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem garaż murowany ale niestety dach nieco przecieka więc muszę wymienić papę ( albo dołożyć kolejna warstwę). Z jakimi kosztami powinienem się liczyć? Wiem że bez dokładniejszych danych to trudne pytanie ale chodzi raczej o rząd wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem garaż murowany ale niestety dach nieco przecieka więc muszę wymienić papę ( albo dołożyć

> kolejna warstwę). Z jakimi kosztami powinienem się liczyć? Wiem że bez dokładniejszych danych

> to trudne pytanie ale chodzi raczej o rząd wielkości.

Papa na włókninie poliestrowej licz 25 złotych za m2 (poszukaj w necie specyfikacji), dekarz licz 15-20-25 za m2 zgrzewania. W cenie powinien zrobić poprawić obróbki blaccharskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem garaż murowany ale niestety dach nieco przecieka więc muszę wymienić papę ( albo dołożyć

> kolejna warstwę). Z jakimi kosztami powinienem się liczyć? Wiem że bez dokładniejszych danych

> to trudne pytanie ale chodzi raczej o rząd wielkości.

Sprawdz po ile butla gazowa 11kg i palnik oraz papa, ktora przemnoz przez m2 z zakladem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdz po ile butla gazowa 11kg i palnik oraz papa, ktora przemnoz przez m2 z zakladem

Butli nie zużyje jednej na garażu, ile tam może być metrów 20-40 (może wtedy coś z drugiej)?

Dekarze liczą m2 papy, nie powierzchni (z reguły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Butli nie zużyje jednej na garażu, ile tam może być metrów 20-40 (może wtedy coś z drugiej)?

> Dekarze liczą m2 papy, nie powierzchni (z reguły).

Dlatego pisalem, zeby policzyl sobie materialy i sam zrobil. Nie jest to specjalnie trudna robota - zerwac stare, przy okazji obejrzec stan dachu i ponaprawiac tu i owdzie, po czym polozyc nowa pape. Na te 20-40m2 to jedna dniowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem garaż murowany, dach nieco przecieka więc muszę wymienić papę ( albo dołożyć

> kolejna warstwę). Z jakimi kosztami powinienem się liczyć?

W mojej okolicy najemnicy biorą 600-750zł przy następujących założeniach:

- nie wnikają w stan obecnego poszycia, ew. fałdy/buły tłuką młotkiem, by za bardzo nie odstawały

- garaż ma wymiary ~3x6m

- mają swoje materiały - nie interesuje Cię zakup, transport, gaz, palnik itp.

- kładą jedną warstwę papy (nie wiem, jakiej grubości, podejrzewam, że dają co tańsze)

- 600zł bierze brygada dwuosobowa

- 750zł bierze brygada trzyosobowa grinser006.gif (dwóch fizycznych i kierownik)

Sam zrobiłem sobie dach we własnym zakresie: zerwanie starego poszycia aż do wylewki, naprawa ubytków i pęknięć, przy okazji montaż nowego komina i obróbki blacharskiej (koniec dachu, nad rynną), odtworzenie pokrycia w ilości warstw: pięć (trzy podkładowe, dwie nawierzchniowe).

Palnik mam, butle wypożyczałem, całkowity koszt operacji to ~1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.