Skocz do zawartości

Filtr Hepa w odkurzaczu


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten element można umyć bezkarnie w wodzie ? Google różnie zeznaje, jedni twierdzą, że tak inni, że nie. Jakieś osobiste doświadczenia ktoś posiada. Filtr ma niecały rok i z jedenj strony jest już lekko usyfiony mimo czyszczenia go dołączoną szczoteczką przy każdym czyszczeniu odkurzacza. Jeśli to istotne to odkurzacz ROWENTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten element można umyć bezkarnie w wodzie ?

Są różne typy filtrów HEPA. Jedne są zmywalne, inne nie. Może poszukaj na stronie producenta odkurzacza, jaki typ filtra jest w Twoim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są różne typy filtrów HEPA. Jedne są zmywalne, inne nie. Może poszukaj na stronie producenta

> odkurzacza, jaki typ filtra jest w Twoim modelu.

Odkurzacz dokładnie taki - model ROWENTA RO 5396

Odkurzacz-ROWENTA-RO-5396-745208-500x500.jpg

Na stronie cisza w temacie mycia. Typ filtra HEPA10

icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czyściłem filtr hepa szczotką lub wodą z płynem, ale po pewnym czasie filtr ma zdecydowanie mniejszą przepustowość. Znalazłem lepsze rozwiązanie - kompresor i czyszczenie sprężonym powietrzem zlosnik.gif Po roku używania filtr nadal jak nowy, w dodatku po wyczyszczeniu można go zaraz używać. Jedynie dobrze trzeba ocenić kierunek wiatru, żeby samemu się nie zakurzyć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś czyściłem filtr hepa szczotką lub wodą z płynem, ale po pewnym czasie filtr ma zdecydowanie

> mniejszą przepustowość. Znalazłem lepsze rozwiązanie - kompresor i czyszczenie sprężonym

> powietrzem Po roku używania filtr nadal jak nowy, w dodatku po wyczyszczeniu można go zaraz

> używać. Jedynie dobrze trzeba ocenić kierunek wiatru, żeby samemu się nie zakurzyć

No jest to wyjście ale nie mam kompresora smile.gif, może podjade z nim do jakiegoś gumiarza i mi przedmucha hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jest to wyjście ale nie mam kompresora , może podjade z nim do jakiegoś gumiarza i mi przedmucha

Jak filtr przypomina sprasowaną tkaninę, to powinien wytrzymać mycie na mokro.

Gdy nie miałem kompresora, to dobrze myło się filtry silnym strumieniem wody najpierw od zewnątrz, a potem wkładałem wąż do wnętrza filtra i zatykałem pozostałą przestrzeń ręką. Wtedy spore ciśnienie wody przechodzi przez cały filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten element można umyć bezkarnie w wodzie ? Google różnie zeznaje, jedni twierdzą, że tak inni,

> że nie. Jakieś osobiste doświadczenia ktoś posiada. Filtr ma niecały rok i z jedenj strony

> jest już lekko usyfiony mimo czyszczenia go dołączoną szczoteczką przy każdym czyszczeniu

> odkurzacza. Jeśli to istotne to odkurzacz ROWENTA

jak mialem z hepa to mylem pod biezaca woda i bylo oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.