Skocz do zawartości

Scenic się spinkolił


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

objaw: auto nie da się otworzyć z żadnej karty, otwarłem z kluczyka, wygląda na to że akumulator padł (ma rok,palił nawet dzisiaj rano na ryz)

mruga kontrolka przy ręcznym hamulcu w takt cykania w komorze silnika ze strony skrzynki bezp.

Na razie zdjąłem klemy, aku jest martwy na tą chwilę.

Teraz myślcie ja ide spróbować się dogrzebać do czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc aku, moj padl w taki sposob ze dojechalem do pracy bylo bez problemu. Po pracy juz nawet raz rozrusznikiem nie zakrecil. Do tego festiwal kontrolek. Na szczescie sie pojawila dobra dusza z aku. Pomogło od strzala smile.gif

A ze rok... roznie bywa. Teraz wszystko z gównolitu robione. Tak czy inaczej jak odpalisz to sprawdz ladowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, akcja chwilowo zakończona.

Mechanik u którego ostatnio byłem potwierdził, że cykanie jest objawem niskiego napięcia, na aku było 8,5 V. Kazał wymienić aku albo odpalić z kabli.

Odpaliłem, auto chodzi, ładowanie pierwotnie 13,8V, po 20 min 14.0V.

Potem zostawiłem go wył. na 10 min, jak przyszedłem aku miał 12.7V (bez uruchomionego silnika). Na razie zostawiłem, żona sobie w razie czego załatwiła transport do pracy,

za 1,5 godz pójde popatrzeć czy trzyma czy nie, jak trzyma dam żonie kable do bagażnika na wszelki wypadek, jak nie to jutro jadę po aku.

wg niemieckich papierów aku było rok temu wymieniane, oryginał Renault, co prawda data na aku jest 10/2012.

Jak aku padło to ok, a jak nie to pytanie co go rozładowało.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładowanie to takie sobie, nawet niskie. U mnie w Grandzie jest 14,4V

Chociaż zdechły aku może powodować, że ładowanie jest niskie.

A aku też mi padło nagle latem, nad morzem. Jedyne co działało to zamki :-) Reszta jakby wyłączona.

Ale miał 10,5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ha, to teraz powiem Ci ciekawostke, data ktora widzisz na tym aku to data doladowania wiec ma ~1

> rok wiecej...

znaczy że co, ktoś mi podmienił aku, czy takiego starego dziada wsadzili rok temu w ASO Renault Niemcowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ładowanie to takie sobie, nawet niskie. U mnie w Grandzie jest 14,4V

> Chociaż zdechły aku może powodować, że ładowanie jest niskie.

tak tez podejrzewam, w ciągu 20 min od uruchomienia skoczyło o 0,2V myślę, że jakby jeszcze trochę pochodził, to by poszło wyżej.

> A aku też mi padło nagle latem, nad morzem. Jedyne co działało to zamki :-) Reszta jakby wyłączona.

> Ale miał 10,5V.

mi w lecie w xsarze padł aku, żona pojechała zawieść młodego, wróciła do domu i jak miała jechać do pracy to już nie zapalił. Nie wiem jak stary był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mogli wsadzic, niestety..

to jak jutro xsara nie pójdzie, to podmienię akumulatory i już.

Z drugiej strony dziwie się, bo jakby był zdechnięty to by przecież coś spadło w ciągu ostatniej 1,5 godz, jakby miał zwarcie na celach to by nie miał 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze ktos zostawil lampke zaswiecona?

a nie jest tak, że oświetlenie gaśnie samo po ok 20 min? coś takiego pamiętam z instrukcji hmm.gif (na pewno tak jest z ośw bagażnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie jest tak, że oświetlenie gaśnie samo po ok 20 min? coś takiego pamiętam z instrukcji (na

> pewno tak jest z ośw bagażnika)

Oj tego nie wiem nie mam instrukcji zlosnik.gif

podmien akumulator jak pisales i zobaczysz czy jest ok moze gdzies cos sie zwaro a pozniej sie naprawilo.... ja tak z aku centry mialem... najpierw padl po 2 tyg stania, naladowany zostal i zas padl, 2 ladowanie i trzymal kolejne 2 lata zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tego nie wiem nie mam instrukcji

zaloguj sie na stronie renault.pl, wpisz auto, będziesz miał instrukcję.

> podmien akumulator jak pisales i zobaczysz czy jest ok moze gdzies cos sie zwaro a pozniej sie

> naprawilo.... ja tak z aku centry mialem... najpierw padl po 2 tyg stania, naladowany zostal i

> zas padl, 2 ladowanie i trzymal kolejne 2 lata

dzisiaj żona jeździła normalnie, jak wieczorem mierzyłem, to było 12.6V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaloguj sie na stronie renault.pl, wpisz auto, będziesz miał instrukcję.

ok.gif

> dzisiaj żona jeździła normalnie, jak wieczorem mierzyłem, to było 12.6V

to są właśnie france zlosnik.gif, ale póki co nie oddam wygody Lali serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.