Skocz do zawartości

sciany poddasza


_luk_

Rekomendowane odpowiedzi

mam zgryza

na poczatku zakladalem gk+ welna ale liczac nie wychodzi to wcale taniej niż bk+ plyta gk

ceramika+gk juz drozsza

pozniej bk+ tynk

i na koncu ceramika + tynk

czy ktos mial porownanie i co bedzie cichsze bk+gk czy welna+gk ?

te 2 maja o tyle przewagi nad ceramika ze ukladanie w nich kabli to bajka

za to na ceramice latwiej powiesic cos ciezszego

grubosc scianki zakladamy na 10-11cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chodzi o ścianki działowe czy co ?

> Strop jest liczony pod cegłę, że wybierasz sobie dowolne rozwiązania ?

> Ja osobiscie wybrałbym BK + tynk. Nie cierpię odgłosu ścian gipsowych.

Chodzi o działowe a strop jest liczony pod ceramikę. Wiec mam pełną dowolność. No moze prócz silki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o działowe a strop jest liczony pod ceramikę. Wiec mam pełną dowolność. No moze prócz silki

Zadzwoń do projektanta konstruktora z pytaniem, jakie jest dopuszczalne obciążenie stropu i z jakiego materiału możesz zrobić działówki. Niech przeliczy pod silkę, bo być może nie będzie problemu. Projektanci budowlańcy-konstruktorzy bardzo lubią przeprojektowywać stropy, aby się nadto nie ugiął nawet przy zmianie materiału w trakcie realizacji budowy.

Silka to jednak materiał o świetnych właściwościach akustycznych. Do tego nie trzeba specjalnych kołków, żeby obrazek na ścianie powiesić... tylko że swoje waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silka to jednak materiał o świetnych właściwościach akustycznych. Do tego nie trzeba specjalnych

> kołków, żeby obrazek na ścianie powiesić... tylko że swoje waży.

silka hmmm jest prawie 2x ciezsza niz ceramika (o bk nie wspominajac)

no i bk i ceramika maja ta zalete ze w kilka wieczorów machne to sam na pianke smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silka hmmm jest prawie 2x ciezsza niz ceramika (o bk nie wspominajac)

> no i bk i ceramika maja ta zalete ze w kilka wieczorów machne to sam na pianke

Zastanów się, czego Ty chcesz. Czegoś nie ustaliłeś na etapie projektu i teraz kombinujesz skromny.gif

Skoro obawiasz się o wytrzymałość stropu, to użyj bloczków z betonu komórkowego. Może niezbyt dobre parametry akustyczne, ale na pewno lepszy materiał, niż porothemry czy karton-gips. Do tego lekki materiał budowlany i nie trzeba się martwić, że telewizor od ściany odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silka hmmm jest prawie 2x ciezsza niz ceramika (o bk nie wspominajac)

> no i bk i ceramika maja ta zalete ze w kilka wieczorów machne to sam na pianke

Do ceramiki potrzeba zaprawy i to maaasę, więcej robienia zaprawy niż murowania. To właśnie silkę i BK można sobie fajnie samemu z wiadereczkiem kleju montować. W zeszłym roku robiliśmy poddasze z BK i częściowo z silki z żoną, może 3 dni. A obramówkę (ściany kolankowe i szczytowe do poziomu wieńca, cztery warstwy) z silki robiłem z mamą (mama smarowała klejem, ja murowałem) - zeszło dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ceramikę kleisz na pianke tak samo jak BK

> Robilem i to i to -lepsze niż LEGO

A to ja przepraszam, nie wiedzialem. Wychodzi na to, ze teraz wszystko na pianke mozna kleic. Jak zaczynalem w 2007, to musialem majatrow uczyc jak sie kleju uzywa do silikatow, a klej byl w hurtowni na zamowienie. 8 lat minęło a tu już pora o klejach zapominać, bo wchodza pianki. Chwile człowiek się zagapi i wypada z obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam zgryza

> na poczatku zakladalem gk+ welna ale liczac nie wychodzi to wcale taniej niż bk+ plyta gk

> ceramika+gk juz drozsza

> pozniej bk+ tynk

> i na koncu ceramika + tynk

> czy ktos mial porownanie i co bedzie cichsze bk+gk czy welna+gk ?

> te 2 maja o tyle przewagi nad ceramika ze ukladanie w nich kabli to bajka

> za to na ceramice latwiej powiesic cos ciezszego

> grubosc scianki zakladamy na 10-11cm

Pod względem akustycznym ceramika będzie najlepsza. Na ceramice też się uklada kable bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.